Σύνθεση μεθαμφεταμίνης με P2NP (όχι για προσωπική χρήση, μόνο για ερευνητικούς σκοπούς !!)

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Γεια σας παιδιά!

Βρήκα μια σύνθεση μεθ από το P2NP έτσι μοιράζομαι εδώ ! :)

Επαναλαμβάνω : /!\ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ Ή ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΧΡΗΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ !!! /!\


Σύνθεση μεθαμφεταμίνης:


Το μεγαλύτερο πρόβλημα με τη σύνθεση της μεθεδρίνης είναι η προμήθεια των πρόδρομων ουσιών.
Η φαινυλο-2-προπανόνη είναι η πιο άμεση πρόδρομη ουσία από όσο γνωρίζω και είναι
(δυστυχώς;) στο Πρόγραμμα ΙΙΙ ελεγχόμενη ουσία. Δεν έχει καμία
φαρμακολογική δράση και παρόλα αυτά η DEA θεώρησε σκόπιμο να τη ρυθμίσει γύρω στο 1975.
Η πρώτη σύνθεση που θα δώσω χρησιμοποιεί αυτή την ουσία ως αρχικό υλικό. Στην πραγματικότητα
είναι ακόμα δυνατό να βρει κανείς αυτή την ουσία κρυμμένη σε αποθήκες σε πολλά
πανεπιστήμια που πιθανώς αγόρασαν την ένωση πριν ελεγχθεί.
Ένας φίλος μου βρήκε 500 ml που παρήγαγε η Eastman Kodak στην αποθήκη του πανεπιστημίου
Princeton. Εγώ αγόρασα 100 ml όταν ζούσα στην Αγγλία πριν από πολλά χρόνια και έκανα
το πρώτο μου τρέξιμο χρησιμοποιώντας το. Η αντίδραση μπορεί να ολοκληρωθεί σε περίπου 6 ώρες δίνοντας
Είμαι βιολόγος, όχι χημικός, οπότε κάποιος που ήξερε τι έκανε...
θα μπορούσε πιθανώς να το βελτιώσει αυτό.

Αντιδραστήρια:


1-φαινυλ-2-προπανόνη: 20 gm


EtOH: 100 ml


Μεθυλαμίνη 40% σε νερό: 100 ml


Φύλλο αλουμινίου: 20 gm


Χλωριούχος υδράργυρος ΙΙ : 150 mg


Αναρροή του παραπάνω μείγματος με ανάδευση για δύο ώρες σε φιάλη στρογγυλού πυθμένα των 500 ml.
Συμπυκνώστε το μίγμα rxn υπό μειωμένη πίεση σε θερμοκρασία δωματίου. Αδειάστε σε παγωμένο
KOH sol'n (60 gm σε περίπου 200 ml νερού). Σε αυτό το στάδιο, μεγάλα προβλήματα μπορεί να
συμβούν. Απελευθερώνεται μεγάλη ποσότητα θερμότητας. Προσθέστε πολύ *αργά* και διατηρήστε σε ένα
σε παγόλουτρο. Η θερμότητα θα υποβαθμίσει το προϊόν σας σε ένας θεός ξέρει τι και μπορεί απλά να
να καταλήξει στο ταβάνι, αν δεν είστε προσεκτικοί). Διάλυμα εκχυλίσματος με 125 x 3 ml
αιθυλαιθέρα. Ανακτήστε το οργανικό στρώμα. Εκχυλίστε τον αιθέρα με HCl 3N 25 x 3 ml.
Προσθέστε 30 mls διαλύματος 6 N NaOH (κρύο) στο όξινο διάλυμα, προσθέστε περισσότερο εάν το διάλυμα είναι
δεν είναι πολύ βασικό. Εκχυλίστε το βασικό διάλυμα με 25 x 3 ml αιθέρα. Στεγνώστε πάνω από
άνυδρο θειικό νάτριο, φιλτράρετε. Αφαιρείται ο αιθέρας (απόσταξη υπό μειωμένη πίεση).
πίεση, αν θέλετε να γίνετε φανταχτερός, αλλά δεν είναι απολύτως απαραίτητο) και
επαναδιαλύεται σε άνυδρο αιθέρα, 100-200 ml. Φυσαλίδα ξηρού αερίου HCl (φτιαγμένο από το δικό μου
ρίχνοντας conc. HCl σε conc. θειικό οξύ) μέσω του μείγματος και μεθεδρίνη HCl
θα πρέπει να εμφανίζεται ως λευκή αφράτη σκόνη.



Φιλτράρετε τη μεθ και επαναλάβετε για τη δεύτερη και τρίτη καλλιέργεια. Οι επόμενες καλλιέργειες μπορεί να είναι ροζ ή μοβ και
εξακολουθούν να είναι αποτελεσματικές φαρμακολογικά, αλλά δεν είναι πολύ καθαρές. Ελπίζω ότι αυτό
ήταν αυτό που ψάχνετε.



Επαναλαμβάνω : /!\ ΔΕΝ ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ Ή ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΧΡΗΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ! /!\

 
Top