Από μεθαμφεταμίνη σε αμφεταμίνη;

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Είμαι νέος εδώ, οπότε αυτή μπορεί να είναι μια πραγματικά χαζή ερώτηση. Αγόρασα "αμφεταμίνη" αλλά οι δοκιμές αντιδραστηρίων δείχνουν παρουσία μεθαμφεταμίνης. Θα στείλω ένα δείγμα για δοκιμή για να πάρω τις αναλογίες μεθαμφεταμίνης και αμφεταμίνης. Η κατανόησή μου είναι ότι η αμφεταμίνη είναι ασφαλέστερη από τη μεθαμφεταμίνη. Είναι λοιπόν δυνατόν να πάρω αυτό το μείγμα μεθαμφεταμίνης + αμφεταμίνης και να μετατρέψω το τμήμα μεθαμφεταμίνης σε κανονική αμφεταμίνη;

Για να διευκρινίσω γιατί ρωτάω γι' αυτό, σκοπεύω να το χρησιμοποιήσω μόνο για την παραγωγικότητα της εργασίας. Δεν ενδιαφέρομαι για ψυχαγωγική χρήση.

Ευχαριστώ που αφιερώνετε χρόνο στην ηλίθια ερώτησή μου :)
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Αυτό μπορεί σίγουρα να γίνει. Δεν έχω σκεφτεί ποτέ την ιδέα, οπότε δεν ξέρω από το μυαλό μου, αλλά θα το ανακαλύψω
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Σημείωσα περίπου δώδεκα μεθόδους από αυτές, αυτές που ΔΕΝ απαιτούσαν δύσκολα προμηθευόμενες χημικές ουσίες που περιλάμβαναν αναγωγή σε THF για μια ώρα και,
"Οι αντιδραστικές συνθήκες της Ν-δεμεθυλίωσης του ΜΑ δοκιμάστηκαν με εναλλασσόμενη συγκέντρωση NaOH ή σιδηροκυανίου. Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι υπό την υψηλή συγκέντρωση NaOH (4M) ο ρυθμός αντίδρασης επιβραδύνθηκε, αλλά η απόδοση του AP ήταν υψηλότερη από εκείνη υπό τη χαμηλή συγκέντρωση NaOH. Δεν επιβεβαιώθηκε μετατροπή μεταξύ του τύπου d- και του τύπου ℓ με τη χρήση ανάλυσης HPLC ακόμη και στο υψηλό αλκαλικό μέσο αντίδρασης".

4mol υδροξείδιο του νατρίου
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Η αμφεταμίνη είναι μόνο οριακά ασφαλέστερη και η μεθαμφεταμίνη αισθάνεται σχεδόν ίδια με την αμφεταμίνη, εκτός φυσικά από το ότι διαρκεί περισσότερο. Θα ήταν πρακτικά ανέφικτο να τη μετατρέψετε σε αμφεταμίνη και χάνετε αρκετά με αυτόν τον τρόπο. Τούτου λεχθέντος εγείρει κάποια ερωτήματα σχετικά με το τι πραγματικά έχετε και δεν θα το έπαιρνα καθόλου.
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Ευχαριστούμε για τη συμβολή σας.
Ακριβώς γι' αυτό θα το ελέγξω εργαστηριακά. Ο μόνος τρόπος για να είμαι σίγουρος για το τι είναι.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Η επόμενη ερώτηση που θα έπρεπε να είχα κάνει πρώτα είναι τι αντιδραστήριο χρησιμοποιήσατε
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Έπρεπε να το είχα διευκρινίσει! Χρησιμοποιώντας το κιτ δοκιμών και τον οδηγό αποτελεσμάτων από το dancesafe, χρησιμοποίησα το Marquis (το χρώμα υποδεικνύει μεθαμφεταμίνη ή αμφεταμίνη), το Simon's (το μπλε υποδεικνύει την παρουσία MDMA, 5/6-apb, 5-6 mapb, μεθυλόνης, NEP ή 4-MMC) και το Froedhe (καμία αντίδραση). Η καλύτερη αντιστοιχία από αυτά είναι η μεθαμφεταμίνη. Αν και επανεξετάζοντας το διάγραμμα τώρα, θα πρέπει να δοκιμάσω με Lieberman και ίσως Mandelin, Mecke και Folin για να είμαι ιδιαίτερα σίγουρος.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Πήρα 1 δολάριο για μια καθινηίνη
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Οι Lieberman, Mandelin, Mecke και Folin ήταν όλοι συνεπείς με τη μεθαμφεταμίνη/αμφεταμίνη.
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Έχετε δοκιμάσει πλύσεις με διάφορους διαλύτες;
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Όχι, δεν έχω κυριολεκτικά καμία γνώση χημείας εκτός από την παρακολούθηση του NileRed στο Youtube και τη χημεία 101/102 στο κολέγιο lol. Σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ απλά για να μάθω τι πιθανές επιλογές θα μπορούσαν να υπάρχουν και στη συνέχεια να δοκιμάσω όποια θα μπορούσα να κάνω με ασφάλεια. (Με την προσδοκία ότι δεν θα έχω καμία επιλογή που θα μπορούσα να δοκιμάσω με ασφάλεια).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Η μεθαμφεταμίνη δεν είναι τόσο επικίνδυνη και είναι ένα συνταγογραφούμενο φάρμακο σε μικρή δοσολογία. Οι ενώσεις του ζητήματος σε δόσεις αναψυχής. Συνήθως καπνίζω 20 φορές τη θεραπευτική δόση για να φτιαχτώ.
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Μετά την κατάποση έως και 60mg της σκόνης μέχρι στιγμής, αρχίζω να πιστεύω ότι μπορεί να είναι κυρίως πληρωτικό υλικό (όπως η καφεΐνη) και σχεδόν καθόλου μεθαμφεταμίνη/αμφεταμίνη. Έχω στείλει ένα δείγμα για εργαστηριακό έλεγχο, οπότε θα το δούμε σε λίγες εβδομάδες.
 

Catalog9045

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 20, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Τα αποτελέσματα του εργαστηρίου επέστρεψαν.
  • Μεθαμφεταμίνη: 2
  • Μεθυλοσουλφονυλομεθάνιο: 1
Το εργαστήριο δεν αναφέρει αδρανή πληρωτικά δυστυχώς, οπότε δεν μπορώ να ελέγξω την υπόθεσή μου ότι υπήρχε και πληρωτικό υλικό. Ειλικρινά εκπλήσσομαι που υπήρχε καθόλου μεθαμφεταμίνη. Τέλος πάντων, δεν νομίζω ότι αξίζει να προσπαθήσουμε να μετατρέψουμε τη μεθαμφεταμίνη σε κανονικό ενισχυτή. Σε κάθε περίπτωση, ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά.
 
Top