Σύνθεση μεθακινόνης - χρειάζομαι βοήθεια

victimtulip

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 10, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Γεια σας. Είμαι καταναλωτής από το 2019, σπάνια κάπνιζα χόρτο και σπάνια μου άρεσε, μόνο αυτό το καλοκαίρι βρήκα ένα ναρκωτικό που μου αρέσει και όλοι στην πόλη μου και στις γύρω πόλεις το καταναλώνουν και αν ρωτήσεις κάποιον τι είναι, κανείς δεν ξέρει πώς να πει ένα σωστό όνομα του, όλοι το αποκαλούν αλάτι, κρύσταλλα ή χιόνι.

Μου κίνησε την περιέργεια μετά από 6 μήνες συνεχούς κατανάλωσης, γιατί είναι πολύ καλό και από ότι άκουσα δεν φτιάχνεται σε δεν ξέρω σε ποιο εργαστήριο και μας το έφεραν, στην πραγματικότητα φτιάχνεται από διάφορους ανθρώπους από μια πόλη κοντά μας από διάφορα προϊόντα χημικά που μπορείς εύκολα να αγοράσεις. Έτσι μου ήρθε η ιδέα να δοκιμάσω και έκανα μια φιλοδοξία και για 3 μήνες συνέχισα να προσπαθώ να πάρω πληροφορίες, να βρω μια εύκολη σύνθεση και ίσως ένα όνομα για αυτό το φάρμακο, μέχρι τότε είπα να δοκιμάσω τη μεθακινόνη γιατί μου φαίνεται το πιο εύκολο και έχω ήδη αυτό που χρειάζομαι.

Εδώ είναι μια εικόνα του τι καταναλώνεται υπερβολικά στην πόλη μας

Θα ήμουν πραγματικά ευτυχής και θα σας παρακαλούσα, αν κάποιος έχει την υπομονή να σπαταλήσει το χρόνο του μαζί μου για να με βοηθήσει, γιατί δεν μπορώ να τα παρατήσω, κάθε φορά που αποτυγχάνω, έχω ήδη χάσει κάποια χρήματα επειδή δεν κατάφερα να φτάσω τελικά στο προϊόν, αλλά είμαι ακόμα πρόθυμος να προσπαθήσω ξανά και έχω μάθει από ό, τι έχω κάνει μέχρι τώρα.

Ακολουθώ τη συνταγή εδώ: https://www.hipforums.com/forum/threads/methcathinone-help.390111/


Λοιπόν, έχω τα ακόλουθα συστατικά: Τα υλικά που χρησιμοποιώ είναι τα εξής: 1:

KMnO4 [Περμανκανικό κάλιο].
Ψευδοεφεδρίνη HCl - 100 δισκία, καθένα από τα οποία περιέχει 30mg ψευδοεφεδρίνης και 200mg ιβουπροφαίνης
Ισοπροπυλική αλκοόλη
Ακετόνη

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που με εμποδίζει να φτάνω στο τέλος κάθε φορά είναι ότι η διαδικασία διαρκεί περίπου 20 ώρες και μπορώ να χρησιμοποιήσω την κουζίνα μέχρι και 12 ώρες. Θα βάλω κάποιες ερωτήσεις με τη σειρά.

1. Αρκούν 100 δισκία, καθένα από τα οποία περιέχει μόνο 30 mg ψευδοεφεδρίνης; Δεν θέλω να βγει το καλύτερο προϊόν, θέλω να βγει κάτι που να έχει ένα συγκεκριμένο αποτέλεσμα. Από ό,τι καταλαβαίνω, από τα 100 δισκία, θα πρέπει να φτάσω στα 3 γραμμάρια μεθακινόνης;

2. Πώς μπορώ να περιορίσω τον εαυτό μου μέχρι 12 ώρες; Μπορεί κάποιος να μου πει μια άλλη διαδικασία αν χρειαστεί, αλλά να χρησιμοποιώ τα ίδια συστατικά; Με ενοχλεί που αφού εξάγω την εφεδρίνη και φτιάξω το υπερμαγγανικό κάλιο πρέπει να τα κρατήσω ξεχωριστά σε 2 μπουκάλια για 4 ώρες στο ψυγείο και μόνο μετά τα ανακατεύω σε άλλο μπουκάλι και περιμένω μέχρι 12 ώρες ... Μπορώ να χρησιμοποιήσω την κατάψυξη για να διαρκέσει λιγότερο;

3. Δεν μπορώ να το πετύχω όπως στο link που έστειλα ως περίληψη, γιατί το μπουκάλι στο οποίο έβαλα εφεδρίνη και υπερμαγγανικό κάλιο για 12 ώρες έχει το ίδιο χρώμα αφού το βγάλω από το ψυγείο, ένα σκούρο μωβ χρώμα. Έπρεπε να φιλτράρω για άλλη μια φορά αυτό που ήταν μέσα στο μπουκάλι για να μείνει με το υγρό εντελώς διαφανές. Είναι αυτό πρόβλημα;

4. Χρησιμοποιώ ibusinus που περιέχει: Κάθε επικαλυμμένο με λεπτό υμένιο δισκίο περιέχει 200 mg ιβουπροφαίνη, 30 mg υδροχλωρική ψευδοεφεδρίνη και έκδοχα: λακτόζη που έχει υποστεί υπερ-σπρέι, άμυλο καλαμποκιού, στεατικό μαγνήσιο, τάλκης, μικροκρυσταλλική κυτταρίνη, διοξείδιο άνυδρου κολλοειδούς πυριτίου, Opadry II Green 85F210052 (μερικώς υδρολυμένη πολυβινυλική αλκοόλη, διοξείδιο τιτανίου (E 171), τάλκης, μακρογόλη 3350, κίτρινο κινόλινης (E104), καρμίνη ινδίγκο (E 132)). Πρέπει να κάνω και πάλι όπως στον εν λόγω σύνδεσμο και να βάλω πάγο σε όλα τα δισκία ώστε να κατέβει το πράσινο επίχρισμα;

5. Το πιο δύσκολο σημείο για μένα είναι όταν πρέπει να ρίξω όλη την ουσία σε ένα ανθεκτικό στη θερμότητα πιάτο και να το βάλω στο φούρνο. Μετά από 3 ώρες αναμονής, κάποια σκόνη σχηματίστηκε σε αυτό το υγρό, αλλά ακόμα δεν εξατμίστηκε και δεν μπορώ να αφήσω αυτό το φούρνο ανοιχτό για αρκετές ώρες. Θα μπορούσε να είναι πρόβλημα αν αντί να το βάλω στο φούρνο το έβαζα στη σόμπα να βράσει για να εξατμιστεί; Αυτό δεν είναι πιο γρήγορο;

6. Δεν έχω μουριατικό οξύ για το pH, χρειάζεται πραγματικά μουριατικό οξύ; Δεν μπορώ να τα καταφέρω χωρίς αυτό; Πραγματικά δεν έχω πουθενά να προμηθευτώ κάτι τέτοιο.
 

Attachments

  • 7e6BOCTD4U.jpg
    7e6BOCTD4U.jpg
    489 KB · Views: 414
  • XsIKWQrVEe.png
    XsIKWQrVEe.png
    659.4 KB · Views: 418

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Το κέλυφος πρέπει να αφαιρεθεί, με μηχανικό τρόπο. Διαθέτει έναν παρατεταμένο παράγοντα της δράσης της εφεδρίνης, τον οποίο δεν χρειαζόμαστε. Απαλλαγείτε από αυτό είναι χημικά - δύσκολο.

Η ιβουπροφαίνη δεν διαλύεται σχεδόν καθόλου στο νερό. Αυτό μας επιτρέπει να διαχωρίσουμε το υδροχλωρικό εφεδρίνη από αυτό σχετικά απλό. Άλεση δισκία, εκχύλισμα με ζεστό νερό, φίλτρο από ιβουπροφαίνη και άλλα αδιάλυτα δεσμευτικά συστατικά.

Κάποια ουσία (μικροκρυσταλλική κυτταρίνη για exp) μπορεί να διαλυθεί με έντονη θέρμανση, αλλά κρυσταλλώνεται όταν ψύχεται ή φιλτράρεται. Λίγη ψύξη και πάλι φιλτράρισμα. Ως αποτέλεσμα, έχουμε υδατικό διάλυμα κυρίως υδροχλωρικής εφεδρίνης, με κάποιες προσμίξεις δεσμευτικών ουσιών.

Στην περαιτέρω αντίδραση της οξείδωσης της αλκοόλης σε κετόνη, δεν είμαι σίγουρος για την επιτυχία, ειδικά χωρίς την παρουσία ενός οξέος επιπλέον. Μπορείς να γράψεις στο PM, θα προσπαθήσω να βοηθήσω αν είσαι σοβαρός.
 

victimtulip

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 10, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Είναι κακό αν διατηρώ το μείγμα ψευδοεφεδρίνης με υπερμαγγανικό κάλιο στην κατάψυξη και όχι στο ψυγείο; Θέλω να διαρκέσει λιγότερο, είναι πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα 8-12 ώρες για να το κρατήσω στο ψυγείο
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
καταψύχετε ένα υδατικό διάλυμα σε πάγο με όλες τις συνέπειες
 
Top