Μέθοδοι σύνθεσης αμφεταμίνης

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Αναζητώ μια μέθοδο για τη σύνθεση αμφεταμίνης στο εργαστήριό μου. Έχω πτυχίο χημείας, αλλά σχεδόν καθόλου εμπειρία. Γι' αυτό δεν ξέρω ποια μέθοδο σύνθεσης να επιλέξω.

Θα ήταν χρήσιμο αν κάποιοι από εσάς που έχουν εμπειρία σε αυτόν τον τομέα μπορούσαν να περιγράψουν ή να αναφερθούν σε μεθόδους σύνθεσης, τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά τους, όπως: κόστος παραγωγής, χημική πολυπλοκότητα, απόδοση, πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να προμηθευτεί κανείς πρόδρομες ουσίες από την αγορά, πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να αποκτήσει ένα καθαρό προϊόν (για μένα είναι σημαντικό να παραδώσω ένα ποιοτικό προϊόν, ώστε να είναι ασφαλές για χρήση για τους συνανθρώπους μας), διάρκεια και άλλες σχετικές εκτιμήσεις.

Σας ευχαριστώ.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Με τη διαθεσιμότητα των αντιδραστηρίων, η σύνθεση της αμφεταμίνης μπορεί να κατακτηθεί σε λίγες προσπάθειες. Αρχικά, θα σας συμβούλευα να εξετάσετε τη διαθεσιμότητα ενός από τα δύο αντιδραστήρια που είναι κατάλληλα για τη σύνθεση. Αυτά είναι η φαινυλακετόνη (CAS 103-79-7) ή το 1-φαινυλ-2-νιτροπροπένιο (CAS 705-60-2). Εάν μπορείτε να βρείτε ένα από τα δύο, μπορείτε να αποφασίσετε για τη μέθοδο σύνθεσης.
 

TJD

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 12, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
3
Γεια σας ξέρετε ένα βήμα προς βήμα σύνθεση από p2p πάρα πολύ αμφεταμίνη τα υλικά που απαιτούνται και τον εξοπλισμό
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3

http://www.nwafs.org/newsletters/SyntheticAmphetamine.pdf
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
https://alraziuni.edu.ye/uploads/pdf/Loompanics-The-Construction-And-Operation-Of-Clandestine-Drug-Laboratories.pdf
 

jj2008dd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, κάποιος να μου προτείνει ότι, αυτές οι αμφεταμίνες θα μπορούσαν να είναι σύνθεση από χλωριούχο βενζύλιο. Κάντε το σε αντιδραστήριο Grignard πρώτα, μετά αντιδράστε με ακεταλδεΰδη, θα μπορούσατε να πάρετε μια αλκοόλη. Χρησιμοποιήστε αμμωνία ή διμεθυλαμίνη για να αντιδράσετε, θα πάρετε το προϊόν. Δεν εμπλέκεται επιβλαβές μέταλλο, ούτε και απαγορευμένο αντιδραστήριο. Απλά αρκετά βήματα δειγματοληψίας και μπορείτε να πάρετε ιδιαίτερα καθαρό προϊόν. Τι γνώμη έχετε για αυτόν τον τρόπο, δεν τον έχω δοκιμάσει.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Γεια σας, σκέφτηκα αυτό το θέμα αλλά αυτή η ουσία είναι εξαιρετικά δυσάρεστη (έχει έντονη μυρωδιά). Ανέφερα αυτόν τον τρόπο εδώ. Είστε σίγουρος ότι το χλωριούχο βενζύλιο δεν είναι απαγορευμένο στη χώρα σας; @HIGGS BOSSON
 

jj2008dd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
ναι, είμαι σίγουρος ότι είναι διαθέσιμο στην περιοχή μου. Όσον αφορά την έντονη μυρωδιά, ίσως χρειαζόμαστε έναν απορροφητήρα ή μια μάσκα ή κάτι τέτοιο. Αλλά δυστυχώς, ο αιθέρας ή το THF είναι και οι δύο απαγορευμένοι διαλύτες εδώ.
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Σας ευχαριστούμε. Θα μελετήσω περισσότερο για αυτή τη μέθοδο.
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Ευχαριστούμε για τις πρόσθετες πληροφορίες.
 
Top