Μεθυλαμίνη από πολυμεθυλαμίνη;

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Γεια σε όλους, από τότε που μπήκα στο φόρουμ και άρχισα να κοιτάζω όλα τα συνθετικά φαρμάκων και τι είδους πράγματα απαιτούν, όπως χημικά και αντιδραστήρια, έχω συνηθίσει να κοιτάζω τις συσκευασίες όλων των προϊόντων καθαρισμού ή ξεβουλώματος κ.λπ. Πρόσφατα συνάντησα ένα μάλλον ενδιαφέρον προϊόν που χρησιμεύει ως αντιψυκτικό σε ένα σούπερ μάρκετ. Έγραφε στη συσκευασία ότι είναι 100% καθαρή πολυμεθυλαμίνη, αν αυτό που λέει είναι αλήθεια, και τις περισσότερες φορές είναι, είναι δυνατόν να αντιστραφεί η διαδικασία πολυμερισμού ή όχι; Δεν έχω σπουδάσει πολλά για τα πολυμερή και δεν είμαι καν σίγουρος αν είναι δυνατός ο πολυμερισμός της μεθυλαμίνης, καθώς και μια αντιστρεπτή διαδικασία, σε οτιδήποτε πολυμερίζεται.
Συγγνώμη αν η ονομασία είναι λανθασμένη ή υπάρχουν κάποια ορθογραφικά λάθη! Αλλά τα χημικά ονόματα είναι με διαφορετικά ονόματα εδώ μέσα και δεν είμαι σίγουρος για τη μετάφραση bcs των αλφαβήτων κλπ.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Θα υπέθετα ότι όχι. Η πιο σωστή ονομασία για την πολυμεθυλαμίνη είναι πολυμεθυλική αιθανολαμίνη, και ο τύπος της είναι
O98wgd4sL0
το οποίο δεν μοιάζει με κάτι από το οποίο μπορείτε να πάρετε αποτελεσματικά CH³NH²
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Μην στενοχωριέστε. Φτιάξτε λίγο χλωριούχο μεθυλαμμώνιο ( μεθυλαμίνη HCL) από χλωριούχο αμμώνιο και φορμαλδεΰδη ή από ταμπλέτες καυσίμων εξαμυλαμίνης ή από οποιαδήποτε από τις διάφορες διαδρομές.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Χαχα μην ανησυχείτε, απλά ενδιαφέρθηκα. Δεν θα δοκίμαζα πραγματικά τίποτα. Έχω μελετήσει λίγο περισσότερο και προσπαθώ να συνθέσω P2NP και στη συνέχεια αμφεταμινίτη. Αλλά σας ευχαριστώ ούτως ή άλλως το εκτιμώ!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Η μεθυλαμίνη μετατρέπει τις κετόνες σε καθινόνες (σχεδόν όλες) κάνει αμφεταμίνη μεθαμφεταμίνη και 10 άλλα πράγματα. Είναι ένα μεθύλιο και μια αμίνη, ένα CH³ συνδεδεμένο με ένα NH². Αν υπάρχει μαγεία στη σύνθεση ναρκωτικών, η μεθυλαμίνη είναι αυτή. Χρειάζεσαι μόνο ένα φαινυλ και μια αλυσίδα υδρογονανθράκων και είναι 10 ναρκωτικά για να ξεκινήσεις. Κάτι που πρέπει να σκεφτούμε
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Ξέρω τι είναι, αλλά δεν ήξερα ότι ήταν τόσο σπασμένο.
 
Top