Σύνθεση με μεθυλόνης shake and bake;

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Γεια σας, είδα τη σύνθεση Methylone και μοιάζει αρκετά παρόμοια με τη σύνθεση 4mmc, με σχεδόν τα ίδια βήματα..

Αν αντικαταστήσω το 2B4M με 2-Bromo-3',4'-(methylenedioxy)Propiophenone μπορεί να δουλέψει;

Είναι μια υπόθεση, οπότε πιθανόν να κάνω λάθος:

1. Βάλτε 10g 2-βρωμο-3',4'-(μεθυλενοδιοξυ)προπιοφαινόνης και 50ml DCM και ανακατέψτε μέχρι να διαλυθεί το 2Β34ΜΡ.
2. Βάλτε 20ml M40% υδατικό και ανακατέψτε επί 10 λεπτά (η φιάλη πρέπει να είναι κλειστή για να μην βγει το αέριο M40)
3. Διαχωρίστε τα 2 στρώματα και κρατήστε το κάτω στρώμα (ελεύθερη μεθυλόνη σε DCM).
4. Για να αφαιρέσετε όλη τη μεθυλαμίνη στο ανώτερο στρώμα, πλύνετε 3,4 φορές με λίγο απεσταγμένο/απομεταλλωμένο νερό
5. Πάρτε 4-5ml HCl οξέος και προσθέστε σταγόνα-σταγόνα μέχρι το pH να είναι 5-6 και ανακατέψτε αργά
6. Προσθέστε 50ml κρύας ακετόνης (καθαρής) και ανακατέψτε ακόμα αργά
7. Όταν έχετε ένα λευκό γάλα, διηθήστε το με ένα διηθητικό χαρτί ή ένα κομμάτι πουκάμισο ή smtg άλλο
8. Αν η μεθυλόνη δεν είναι αρκετά καθαρή, μπορείτε να βάλετε τη μεθυλόνη σε ένα φίλτρο ή ένα κομμάτι πουκάμισο και να προσθέσετε αργά ακετόνη για να απομακρύνετε τις υπόλοιπες ακαθαρσίες

Φαίνεται καλό, αλλά δεν νομίζω ότι είναι δυνατό, idk, αν κάποιος μπορεί να μου εξηγήσει αν αυτή η μέθοδος είναι καλή ή όχι;
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Σε γενικές γραμμές, όλες οι καθινόνες απαιτούν τον ίδιο εύκολο τρόπο και αν ξεκινήσετε τη σύνθεση από 52190-28-0 εργαστηριακής τεχνικής ποιότητας, δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα να προσαρμόσετε τη σύνθεση στη δική σας μορφή shake and bake, σίγουρα κάποια προσαρμογή όπως η αύξηση των χρόνων και η πραγματοποίηση κάποιας εκχύλισης από την υδατική φάση, αφού σίγουρα κάποιο προϊόν θα έχει διατηρηθεί σε αυτήν, αλλά σε γενικές γραμμές η εξήγησή σας είναι σωστή και θα λειτουργήσει καλά.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Ναι, ίσως τα 10 λεπτά είναι πολύ λίγα, νομίζω ότι μπορώ να το ανακατέψω μέχρι η μεθυλονοελεύθερη βάση να μην αλλάξει πια χρώμα, νομίζω ότι θα δοκιμάσω αλλά idk πού μπορώ να αγοράσω 10-20g του 52190-28-0, είδα made-in-china ect αλλά νομίζω ότι το MOQ είναι 1kg ή smtg, και αν κάνουν δείγμα, οι φόροι αποστολής θα είναι ακριβοί asf, και δεν θέλω να αγγίξω Brome, είμαι αρχάριος οπότε είμαι προσεκτικός και δεν έχω χημικά πράγματα (γυαλιά, φιάλη, συμπυκνωτή ..) Τέλος πάντων, έτσι ;)

Και πώς έχετε αυτό το ροζ χρώμα του Bk-MDMA σας; :love:
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
γεια σου φίλε, αυτό το ροζ χρώμα προστέθηκε στη φάση της ανακρυστάλλωσης με την προσθήκη ροζ χρωστικής σκόνης τροφίμων.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Η προσθήκη χρώματος δεν επηρεάζει την ποιότητα του προϊόντος
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
στο dcm δεν υπάρχει αντίδραση αμίνωσης σε 30 λεπτά.XD
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Λάθος μου δεν διάβασα σωστά, αυτό είναι με NMP, όχι με DCM, το DCM ήταν για την βρωμίωση

Οπότε με DCM, 2 ώρες είναι καλές**
 
Top