Μικροδοσολογία ψυχεδελικών ουσιών. Τι γνωρίζουμε σήμερα;

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
SX60wBQknG



Την τελευταία δεκαετία, το θέμα της μικροδοσολογίας απασχολεί ανθρώπους που είναι εξοικειωμένοι με τον κόσμο των ψυχοδραστικών ουσιών αλλά και μακριά από αυτόν.

Η απελευθέρωση των νόμων ανοίγει νέες ευκαιρίες για τους ερευνητές. Τα αποτελέσματα της εργασίας τους διαμορφώνουν μια πιο σαφή και ουσιαστική άποψη για τη σχέση μεταξύ του εγκεφάλου μας και των εξωγενών παραγόντων, η οποία λογικά οδηγεί σε περαιτέρω χαλάρωση της νομοθεσίας σε χώρες όπου τα δικαστικά συστήματα λειτουργούν κατά κάποιο τρόπο. Βλέπουμε εδώ μια τέτοια σπάνια θετική ανατροφοδότηση, η οποία αργά ή γρήγορα θα οδηγήσει στο γεγονός ότι οι περισσότερες ουσίες, τα ψυχεδελικά είναι από τις πρώτες σε αυτή την ουρά, θα είναι νόμιμες.

Ωστόσο, η ποιότητα της έρευνας και το σημερινό επίπεδο κατανόησης πολλών διαδικασιών είναι περιορισμένα. Αυτό δεν εμποδίζει τους απολογητές του biohacking, της αυτοανάπτυξης, του αποκρυφισμού και των ριζοσπαστικών μορφών ψυχοθεραπείας να δηλώνουν με τόλμη την αποτελεσματικότητα και τα οφέλη της μικροδοσολογίας.

Πιστεύω ότι μια τέτοια προσέγγιση είναι επιβλαβής και η μικροδοσολογία ψυχεδελικών για τον απλό άνθρωπο σήμερα είναι η επιλογή ενός blade runner. Και να γιατί:

1. Ευρεία ατομική ανοχή - οι άνθρωποι αντιδρούν πολύ διαφορετικά στις δραστικές δόσεις, τι μπορούμε να πούμε για την υποδραστική χρήση σε τακτική βάση. Ένας γιγαντιαίος αριθμός παραγόντων μπορεί να παρέμβει στο θέμα: από το σετ και τη ρύθμιση (νομίζω ότι αυτό είναι επίσης σχετικό με τη μικροδοσολογία) έως τις μεταλλάξεις στο γονίδιο HTR2A, το οποίο κωδικοποιεί τον υποδοχέα της σεροτονίνης 5HT-2A. Και αν μια τέτοια πρακτική όπως ο διαλογισμός έχει παρενέργειες και δεν είναι κατάλληλη για όλους, σκεφτείτε την εισαγωγή παραγόντων στο ανώτερο νευρικό σύστημα που προκαλούν ψυχωσικές αντιδράσεις.

2. Η ποιότητα της ουσίας - αυτό που τα υποκείμενα λαμβάνουν μικροδοσολογία στο εργαστήριο ή αυτό που δέχεται ο διευθύνων σύμβουλος της εταιρείας από το Cupertino, πιθανότατα διαφέρει σε μια σειρά παραμέτρων από αυτό που μπορεί να αντέξει ένας απλός άνθρωπος σε κανονικές συνθήκες.

3. Κατανόηση της διαδικασίας - στην πρακτική μου, έχω συναντήσει καταστάσεις όπου οι άνθρωποι θέλουν απλώς να λύσουν με κάποιο τρόπο τα προβλήματά τους, να προσθέσουν νέες εμπειρίες ή, ακόμη χειρότερα, να είναι στην τάση. Για πολλούς, η ιδέα βρίσκεται στην επιφάνεια. Μπορείτε να ρίξετε μανιτάρια ή lsd και όλα θα είναι μια χαρά. Η ζωή θα γίνει καλύτερη. Παρόλο που η κατάσταση ενός ατόμου μπορεί μόνο να χειροτερέψει, ή πρέπει πρώτα να προσαρμόσει το καθεστώς ύπνου και διατροφής.

Μπορούν να σημειωθούν και άλλα σημεία, αλλά αυτά τα τρία μπορεί να είναι οι αιτίες των μεγαλύτερων προβλημάτων με την ψυχική σφαίρα. Παραδόξως, στην αναζήτηση κινήτρων, έμπνευσης και γαλήνης, ένα άτομο μπορεί να έχει αϋπνία, συναισθηματικές μετατοπίσεις, αποπροσανατολισμό και πνευματικά αδιέξοδα.

Αλλά ας τελειώσουμε με αυτή την παρατεταμένη αποποίηση ευθυνών και ας προχωρήσουμε στο ενδιαφέρον.

Τι γνωρίζουμε για τη μικροδοσολογία ψυχεδελικών ουσιών λίγο πολύ με βεβαιότητα μέχρι το τέλος του 2022;
Θα αφορά κυρίως τη λήψη LSD ή/και ψιλοκυβίνης.


Οφέλη και προκλήσεις της μικροδοσολογίας

Αυτό το σημείο αφορά περισσότερο εκείνους που σκέφτονται να κάνουν μικροδοσολογία. Μην θεωρήσετε αυτό το μέρος του άρθρου ως κατάλογο των αποτελεσμάτων - θα είναι παρακάτω. Περιέχει στατιστικά στοιχεία από ανθρώπους που ασκούν microdosing και τη γνώμη τους σχετικά με τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα αυτής της μεθόδου.

Ένα άρθρο ανασκόπησης που βασίζεται σε μια ανώνυμη έρευνα σε 278 αναπνευστήρες:
Fc4AHUs0ES


Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να διαβάσετε σχετικά με τα αποτελέσματα της μελέτης εδώ (ελεύθερη πρόσβαση)

Όλα φαίνονται όμορφα και φαίνεται ότι οι άνθρωποι πραγματικά βελτιώνονται με την επαναλαμβανόμενη χρήση κατά τη διάρκεια μαθημάτων υπο-αλλουκινογόνων δόσεων ψυχεδελικών. Αλλά αυτό που με μπερδεύει. Πρώτον, πρόκειται για μια διαδικτυακή έρευνα. Μπορεί να είναι κοντόφθαλμο ή και επικίνδυνο να βγάλει κανείς τελικά συμπεράσματα και να πάρει σοβαρές αποφάσεις με βάση μια τέτοια έρευνα.

Παρ' όλα αυτά, ιστοσελίδες, ομάδες, subreddits και άλλοι χώροι ανταλλαγής και κατανάλωσης πληροφοριών με στόμφο συναντούν κάθε τέτοια έρευνα. Οι άνθρωποι διαβάζουν τις πληροφορίες ότι η μικροδοσολογία μπορεί να γίνει πανάκεια και με θάρρος μπαίνουν στη δουλειά.

Το κύριο πλεονέκτημα τέτοιων εργασιών είναι ότι θέτουν τα θεμέλια της συστηματικής και δημιουργούν μια βάση για περαιτέρω, ενήλικη έρευνα. Για την οποία, προς τιμήν τους, γράφουν συγκεκριμένοι συγγραφείς.

Μικροδοσολογία ή ενεργές δοσολογίες. Τι είναι καλύτερο για τη βελτίωση της υγείας;
Η απάντηση σε αυτό το ερώτημα μπορεί να φαίνεται προφανής. Παρ' όλα αυτά, όμως, μου φαίνεται σημαντικό να εξετάσουμε εν συντομία αυτό το θέμα. Μια άλλη μελέτη με τυπικό σχεδιασμό μικροδοσολογίας θα με βοηθήσει σε αυτό - μια έρευνα γιγαντιαίου μεγέθους.
Αυτή τη φορά, οι συγγραφείς συνέλεξαν δεδομένα από ένα εντυπωσιακό δείγμα 4.050 ανεξάρτητων μικροδοκιμαστών και 4.653 μη μικροδοκιμαστών μέσω της εφαρμογής Quantified Citizen για κινητά. Αξιοσημείωτο είναι ότι η εφαρμογή λειτουργεί μόνο σε iOS, πράγμα που σημαίνει ότι τα αποτελέσματα ισχύουν μόνο για χρήστες iPhone. Και η pcilocybin ήταν η πιο συχνά χρησιμοποιούμενη μικροδοσολογία ουσιών σε αυτό το δείγμα (85%). Σύνδεσμος για τη μελέτη (ελεύθερη πρόσβαση).

GYUPui7b3E

Οι μη-μικροδοκιμαστές είχαν περισσότερες πιθανότητες να επιβεβαιώσουν οποιαδήποτε προβλήματα ψυχικής υγείας ή χρήσης ουσιών και ήταν επίσης πιο πιθανό να παρουσιάσουν κατάθλιψη, διαταραχή μετατραυματικού στρες/τραύμα και εθισμό στον καπνό.

Τι γίνεται με τις δοσολογίες;

Εδώ και παρακάτω, μέχρι να επισημάνω το αντίθετο, θα παραπέμπω σε μια φρέσκια και πραγματικά γιγαντιαία μελέτη έρευνας που καλύπτει έργα από το 1955 έως το 2021 (ελεύθερη πρόσβαση).

Είναι δύσκολο να δοθεί ακριβής απάντηση ακόμη και για μια συγκεκριμένη ουσία. Η ακριβής ποσότητα που αποτελεί μια μικροδόση είναι δύσκολο να προσδιοριστεί και μέχρι σήμερα δεν υπάρχουν γενικά αποδεκτά κριτήρια ή συναίνεση μεταξύ των ερευνητών. Συμπεριλαμβανομένων των τριών βασικών σημείων που περιγράφονται στην αρχή του παρόντος υλικού.
Ο πιο συχνά αναφερόμενος ορισμός είναι ότι μια μικροδόση είναι μια δόση περίπου του ενός δεκάτου έως του ενός εικοστού μιας τυπικής δόσης για ψυχαγωγικούς σκοπούς.


Αλλά εδώ μπορούμε να δούμε εύλογα εύρη δόσεων για τις μικροδόσεις διαφόρων ουσιών.
43FmiMrB9e



Αποδεδειγμένα αποτελέσματα της μικροδοσολογίας

Αν και υπάρχουν ερωτήματα σχετικά με το βαθμό στον οποίο οι επιδράσεις των μικροδοσολογιών μπορούν να εξηγηθούν από την προσδοκία, υπάρχουν άμεσες επιδράσεις των ναρκωτικών στο εύρος των μικροδοσολογιών. Συγκεκριμένα, πολυάριθμες μελέτες έχουν δείξει θετικές αλλαγές στη γνωστική επεξεργασία και βελτιωμένους δείκτες ψυχικής υγείας. Τα πιο ελπιδοφόρα δεδομένα τόσο από εργαστηριακές όσο και από αυτοαναφερόμενες μελέτες συνοψίζονται παρακάτω.

Jz6MhsLfeE


Συνιστώ να δώσετε προσοχή στην αριστερή στήλη. Αυτοί είναι οι τομείς που σίγουρα έχουμε επιβεβαιώσει σήμερα και μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για τους δικούς μας σκοπούς.

Όλα τα υπόλοιπα θα τα αμφισβητούσα. Σε κάθε περίπτωση, αξίζει να ζυγίσετε πολύ καλά όλες τις εισαγωγικές σημειώσεις προτού παρέμβετε στη νευροχημεία του εγκεφάλου σας.

Αμφίδρομη κατεύθυνση των επιδράσεων της μικροδοσολογίας

Ένα φαινόμενο στο οποίο δίνεται αδικαιολόγητα λίγη προσοχή. Η μικροδοσολογία μπορεί να οδηγήσει σε αντίθετα αποτελέσματα. Δηλαδή, σε ορισμένες περιπτώσεις, η μικροδοσολογία συσχετίστηκε τόσο με αύξηση όσο και με μείωση των ίδιων δεικτών. Για παράδειγμα, αρκετές μεταβλητές αυξήθηκαν σημαντικά σε ορισμένους συμμετέχοντες, αλλά μειώθηκαν σε άλλους ανάλογα με τη δόση του φαρμάκου.

Η έρευνα έδειξε συχνά αμφίδρομα αποτελέσματα για δείκτες όπως το άγχος, η προσοχή, η διάθεση, το επίπεδο ενέργειας και οι γνωστικές λειτουργίες.

Αυτό το μοτίβο αποτελεσμάτων μπορεί να είναι μια αλληλεπίδραση μεταξύ των επιδράσεων της ουσίας και της προσδοκίας ή άλλων παραγόντων του πλαισίου (για παράδειγμα, το άγχος μπορεί να αυξάνεται ή να μειώνεται ανάλογα με το πόσο ευνοϊκό είναι το φυσικό περιβάλλον), και συνεπώς να ποικίλλει εντός της ίδιας προσωπικότητας σε διαφορετικά πλαίσια.

Επίσης, η αμφίδρομη κατεύθυνση των επιδράσεων μπορεί να σχετίζεται με υποτύπους ατόμων που αντιδρούν στην πρόσληψη μιας ουσίας με συγκεκριμένο και συνεπή τρόπο. Για παράδειγμα, υπάρχουν ατομικές διαφορές στην ενζυμική δραστηριότητα που επηρεάζουν την ικανότητα ορισμένων ανθρώπων να μεταβολίζουν το LSD.

Placebo
Υπάρχει η άποψη ότι οι επιδράσεις της μικροδοσολογίας οφείλονται σε μεγάλο βαθμό στο φαινόμενο placebo. Λοιπόν, σήμερα μπορούμε μόνο να πούμε με βεβαιότητα ότι η προσδοκία επηρεάζει πραγματικά τη συνολική επίδραση της μικροδοσολογίας, αλλά δεν υπάρχει ακόμη επαρκής βεβαιότητα για το πόσο ισχυρή είναι αυτή η επίδραση και πόσο σημαντική είναι σε σύγκριση με τις φαρμακολογικές επιδράσεις της μικροδοσολογίας. Όπως γράφουν πάντα οι επιστήμονες σε τέτοιες περιπτώσεις, χρειάζεται περισσότερη έρευνα.

Η μικροδοσολογία σαφώς κάνει κάτι στη νευροχημεία μας. Αλλά το κατά πόσον μπορεί να χρησιμοποιηθεί στη θεραπεία, να καθοριστεί χρονικά και να βελτιστοποιήσει με ασφάλεια τις προβληματικές μας περιοχές είναι ακόμη ασαφές. Ανεξάρτητα από το αν τα αποτελέσματα της μικροδοσολογίας βασίζονται στο εικονικό φάρμακο ή στη φαρμακολογία, υπάρχουν ενδείξεις ότι η μικροδοσολογία έχει σημαντικό αντίκτυπο στη ζωή των ανθρώπων.

Δυστυχώς, η επιτάχυνση των εργασιών προς αυτή την κατεύθυνση παρεμποδίζεται από τα προβλήματα της νομοθεσίας των περισσότερων χωρών, τον στιγματισμό των ίδιων των ψυχεδελικών ουσιών και των καταναλωτών τους και, ειλικρινά, την απρόσεκτη στάση πολλών ανθρώπων απέναντι στην κατανάλωση ψυχοδραστικών ουσιών, την ψυχική και σωματική τους υγεία.

Τι θα συμβεί στη συνέχεια;
Παρακολουθώ αυτόν τον τομέα της έρευνας με ενδιαφέρον και ενθουσιασμό και αναμένω αύξηση του αριθμού των εργαστηριακών διαχρονικών, καλά ελεγχόμενων μελετών.

Όπως σημειώνεται, τα κύρια καθήκοντα σε αυτό το στάδιο είναι:
1. Η πρόβλεψη μιας ατομικής αντίδρασης για ένα συγκεκριμένο άτομο.
2. Συνθήκες για τη διεξαγωγή πραγματικά τυφλών και τυχαιοποιημένων δοκιμών.
3. Ζητήματα ασφάλειας με τη μακροχρόνια μικροδοσολογία.

Αν τα καταφέρουμε αυτά, τα υπόλοιπα θα συνδεθούν πολύ πιο γρήγορα. Και μετά από άλλη μια δεκαετία, θα είμαστε σε θέση να αποκτήσουμε ουσίες, αλγόριθμους για τη χρήση τους και, για παράδειγμα, μεθόδους χορήγησης που θα κάνουν εμάς και τη ζωή μας λίγο πιο φωτεινή, πιο παραγωγική και ευγενική. Το ελπίζω.

Αν εφαρμόζετε τη μικροδοσολογία και θέλετε να συμβάλλετε στην έρευνα αυτού του τομέα, επισκεφθείτε τον ιστότοπο: microdose.me - με βάση αυτόν και την εφαρμογή για κινητά που αναφέρθηκε παραπάνω, συλλέγονται δεδομένα για το περαιτέρω έργο των επιστημόνων. Μην ξεχνάτε την ασφάλεια και διαβάστε τους όρους χρήσης πριν στείλετε οποιαδήποτε δεδομένα.

Όπως πάντα, σας ευχαριστώ για το χρόνο και την προσοχή σας. Αν έχετε προσωπική εμπειρία από οποιαδήποτε μέθοδο, τις σκέψεις ή τις απορίες σας σχετικά με το θέμα αυτό, σας προσκαλώ σε συζήτηση.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Γεια σας Paracelsus - ευχαριστώ για αυτό το ενδιαφέρον κομμάτι.

Επί του παρόντος ασκώ ένα καθεστώς μικροδοσολογίας με βάση το LSD, το οποίο ξεκίνησα πριν από σχεδόν τρεις μήνες με σκοπό να δώσω στον εαυτό μου μια εστιακή μετατόπιση που θα μου επιτρέψει να κλωτσήσω έναν μάλλον δυσάρεστο εθισμό στην κοκαΐνη.

Έχω πάρει περίπου 15μg κάθε τρεις ημέρες. Ξεκίνησα αυτό το βράδυ λίγο πριν πάω για ύπνο και μεταπήδησα στο πρώτο πράγμα το πρωί πριν από περίπου ένα μήνα.

Είμαι γοητευμένος από το ποσό της ενέργειας που έχει αφιερωθεί στην πραγματική έρευνα (απασχολημένος διαβάζοντας όσα περισσότερα μπορώ να πάρω στα χέρια μου) και έχω σχεδιάσει μια μέρα (αύριο) για τη γυναίκα μου να πάρει μια ισχυρή δόση LSD και να εξερευνήσει τον αλκοολισμό της. Εγώ θα είμαι η νταντά της.

Καθώς η μικροδοσολογία πήγε τόσο καλά, έχω επίσης επιλέξει να αρχίσω να εξερευνώ άλλες πλήρεις ψυχεδελικές εμπειρίες προκειμένου να κατανοήσω περισσότερο τόσο τον εαυτό μου όσο και τις εμπειρίες που έχουμε στη διάθεσή μας ως άνθρωποι.

Για το σκοπό αυτό, έχω προμηθευτεί μια εκθαμβωτική σειρά ουσιών που θα δοκιμαστούν σε ένα πολύ συγκεκριμένο περιβάλλον μέσα στα επόμενα δύο χρόνια (5-MEO-DMT, NN-DMT, μεσκαλίνη, 2CB, MDMA, κεταμίνη, ψιλοσιβίνη και άλλα - πρόκειται για μια πλήρη ψυχεδελική και διασχιστική εξερεύνηση που θα διεξαχθεί προσεκτικά γνωρίζοντας πολύ καλά τους κινδύνους)

Ένα πράγμα που το παραπάνω άρθρο σας δεν φαίνεται να λαμβάνει υπόψη του, το οποίο πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό, είναι ότι, ως άνθρωποι, παίρνουμε ΣΥΝΕΧΩΣ υπερβολική δόση σε πολλές ενώσεις που δεν έχουμε εξελιχθεί βιολογικά για να τις αντιμετωπίσουμε. Από την καφεΐνη μέχρι τα ιχθυέλαια, από το ακετυλοσαλικυλικό οξύ μέχρι το σιτάρι, το σώμα μας απλά δεν προοριζόταν για όλες αυτές τις υψηλές συγκεντρώσεις πραγμάτων με τις οποίες συνεχώς δοσολογούμαστε.
Όταν εξετάζετε τις σημαντικές τεχνικές μικροδοσολογίας της κυρίαρχης κοινωνίας, χρησιμοποιούμε το αλκοόλ εδώ και χιλιετίες για να προσαρμοστούμε/προσαρμοζόμαστε, την κοκαΐνη, την κάνναβη και πολλά άλλα.


Οι άνθρωποι είναι ειδικοί στο να ρίχνουν πράγματα που αλλοιώνουν μαζικά τον ψυχισμό τους απευθείας στον εγκέφαλό τους και στη συνέχεια να προχωρούν μπροστά.
Αυτή η προθυμία να αναζητήσουμε εναλλακτικές καταστάσεις, να αναζητήσουμε αύξηση της ποιότητας ζωής, αυτή η ποιότητα του να θέλουμε περισσότερα... Είμαι αρκετά σίγουρος ότι έχει να κάνει με την ψυχική μας ικανότητα να αναζητούμε πράγματα που είναι καινούργια, κάτι που έχει να κάνει με την τεράστια επιτυχία μας ως είδος.

Η ανθρωπότητα έχει ανακαλύψει ότι μπορεί να φάει σχεδόν τα πάντα, η αίσθηση της γεύσης μας είναι πολύ ανώτερη από οποιοδήποτε άλλο είδος, και η δύναμη της αντίστασής μας σε τόσες πολλές χημικές ουσίες που έχουν σχεδιαστεί για να σκοτώνουν...


Έτσι, ναι, η μικροδοσολογία μπορεί να είναι επιβλαβής μακροπρόθεσμα για πολλούς ανθρώπους, αλλά είναι πιθανότατα ΠΟΛΥ λιγότερο επικίνδυνη από τη νικοτίνη, το αλκοόλ, το σιτάρι, τη ζάχαρη, το αλάτι, τα φυτικά έλαια και τόσες άλλες ουσίες που υπερκαταναλώνονται, αν γίνεται σωστή διαχείριση. (Όπως η ζάχαρη, το αλκοόλ και το σιτάρι κ.λπ. είναι λιγότερο επικίνδυνα όταν διαχειρίζονται σωστά - κάθε υπερκατανάλωση τείνει να αποβεί κακή)


Τέλος πάντων, αυτό κατέληξε σε πολύ μεγαλύτερη περιπλάνηση από ό,τι σκόπευα- ζητώ συγγνώμη που δεν είναι σαφές/συγκρατημένο- είμαι επικεντρωμένος σε άλλα πράγματα αυτή τη στιγμή. Θα κοιτάξω επίσης να προσθέσω στο ερευνητικό πρόγραμμα μικροδοσολογίας που επισημάνατε παραπάνω.
 

autodidact6

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
το αναλύσατε τέλεια ,και το καλύτερο μέρος ήταν να μην καταλήξετε .
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Σας ευχαριστούμε για τη γνώμη, cubesquare!

Συμφωνώ ότι έχουμε φθάσει σε αξεπέραστα ύψη στο να μπουκώνουμε τα πάντα μέσα μας. Το γεγονός αυτό έχει πολυπαραγοντική βάση και αξίζει ένα ξεχωριστό άρθρο.

Το πρόβλημα με τη μικροδοσολογία δεν είναι καν ότι μπορεί να προκαλέσει προβλήματα μακροπρόθεσμα (άλλωστε, όντως ζούμε με το αλκοόλ, τη ζάχαρη και άλλες "νόμιμες και ασφαλείς" ουσίες για το μεγαλύτερο μέρος της ιστορίας μας, όπως απολύτως σωστά σημείωσες). Το πρόβλημα που βλέπω είναι η παραπληροφόρηση, η αφέλεια και οι ψεύτικες ελπίδες που έχουν δημιουργήσει ένα επικίνδυνο σύννεφο hype γύρω από μια νέα και πολλά υποσχόμενη κατεύθυνση.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Πρόκειται σίγουρα για ένα επικίνδυνο σύννεφο υπερβολής, δεν είχαν όλοι ενεργοποιημένη την κριτική σκέψη. Η κατεύθυνση, αν και θετική, δεν είναι σχεδόν καινούργια :(
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Σας ευχαριστώ που ανοίγεστε εδώ με αυτόν τον τρόπο! Ήθελα απλώς να αφήσω μια γρήγορη "καλή τύχη" για εσάς και τη σύζυγό σας εδώ.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Ευχαριστώ φίλε - Έχει πολύ άγχος για το LSD, οπότε ξεκινήσαμε με ένα μικρό (περίπου) χτύπημα, ώστε να μπορέσει να πάρει μια ιδέα για το γεγονός ότι δεν πρόκειται να τη σκοτώσει. Της έδωσα περίπου 90μg και πέρασα την ημέρα μαζί της, μιλώντας όσο το δυνατόν λιγότερο. Είχαμε περάσει αρκετές ημέρες στην προετοιμασία, εστιάζοντας στο να θέσουμε την πρόθεσή της, στο να βεβαιωθούμε ότι είχε αρκετή συγκέντρωση για να τραβήξει την προσοχή στο πρόβλημά της.
Της έλεγα συνεχώς ότι ήταν καλά και ότι όλα ήταν καλά, αποδεικνύεται ότι το ότι μιλούσα όλη την ώρα την έβγαζε συνεχώς από την ενδοσκόπησή της και ενώ κατάφερε να φέρει στην επιφάνεια κάποιο τραύμα γύρω από το θάνατο της αδελφής και του πατέρα της (δύο ξεχωριστά απροσδόκητα μη βίαια γεγονότα), ένιωθε ότι δεν είχε αρκετό χρόνο να το εξερευνήσει πλήρως λόγω της "ανάμειξής" μου.

Έτσι, σχεδιάζουμε μια άλλη μέρα τον επόμενο μήνα, όπου θα πάρει 200μg και εγώ απλά θα ξαπλώσω μαζί της, κρατώντας της το χέρι και όντας η άγκυρά της, σιωπηλά. (Μου έχει ζητήσει να διαβάσω ένα βιβλίο και απλά να την αγγίζω).

ΔΕΝ είμαι ψυχίατρος ( στο παραπάνω σημείο του @Paracelsus ), αλλά ακόμα και ως σύζυγος που φροντίζει τη γυναίκα μου, μπορώ να δω πόσο ισχυρά μπορούν να είναι αυτά τα μόρια όταν δεν είναι απλά χάρες για πάρτι.

Μην με παρεξηγήσετε, μου αρέσει να διασκεδάζω, αλλά ο τρόπος ζωής μου δεν επιτρέπει πλέον τη χρήση τέτοιων ψυχοφαρμάκων, γι 'αυτό έπεσα στην τρύπα της κόκας, πολύ εύκολο να το κάνω ενώ προσποιούμαι ότι είμαι ένας λειτουργικός ενήλικας. Τα ψυχεδελικά απαιτούν μια δέσμευση που τα παιδιά μου απλά δεν μπορούν να μου επιτρέψουν να έχω :) Χρειάζονται έναν λειτουργικό γονέα, οπότε ναι. Έχω ένα μεγάλο απόθεμα iof σούπερ διασκεδαστικό (και ισχυρό) πράγμα που παίρνω τα φορτία της ευχαρίστησης αποθησαυρίζοντας, όπως ένας δράκος με το χρυσό του, αλλά μόνο σχεδιάζω να πάρω πράγματα εκτός του καθεστώτος μικρο-δοσολογίας, μία φορά το μήνα για ένα μονοπάτι αυτοβελτίωσης / κατανόησης.

Εν πάση περιπτώσει, το μέρος για να γίνεις καλύτερα ξεκινά με το να γνωρίζεις ότι είσαι άρρωστος, δουλεύουμε σε αυτό μαζί και θα είμαστε μια χαρά :)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Νομίζω ότι η μικρή δόση που είχατε προηγουμένως ήταν πολύ καλή από την άποψη ότι συνειδητοποίησε τι ψάχνει σε μια μπέιμπι σίτερ, ώστε να μπορείτε να βεβαιωθείτε ότι δεν θα την κατακλύσετε όταν έρθει η ώρα για τη μεγάλη δόση. Και πάλι, σας εύχομαι καλή επιτυχία στο ταξίδι σας.
Well said :)
 

paletto10

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 21, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Αυτό που με εκπλήσσει είναι το πόσοι άνθρωποι είναι στο πλευρό της μικροδοσολογίας. Καθημερινοί άνθρωποι, όχι απαραίτητα χρήστες ναρκωτικών, φαίνεται να γοητεύονται από αυτή την ιδέα της μικροδοσολογίας. Συναντώ όλο και περισσότερους ανθρώπους που θέλουν να το δοκιμάσουν ή έχουν ήδη ξεκινήσει.
Νομίζω ότι η ιδέα ότι τα ψυχεδελικά έχουν μπει στο μυαλό των κανονικών ανθρώπων είναι πολύ ωραία. Αυτοί οι άνθρωποι που δεν θα έπαιρναν ποτέ ένα ψυχεδελικό για να ταξιδέψουν έχουν πλέον αποδεχτεί την ιδέα ότι η μικροδοσολογία αυτού του ψυχεδελικού είναι εντάξει και πολλοί άνθρωποι το κάνουν.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Νομίζω ότι η αλλαγή του τόνου των κυρίαρχων μέσων ενημέρωσης είναι 100% υπεύθυνη γι' αυτό.
Από τότε που οι ΗΠΑ άρχισαν να αποποινικοποιούν το χόρτο σε όλη την εκπομπή, η άποψη των μέσων ενημέρωσης σχετικά με τον πόλεμο κατά των ναρκωτικών έχει αλλάξει, και μαζί με αυτήν, η αντίληψη του κοινού.

Έτσι, οι άνθρωποι φοβούνται γενικά τα μεγάλα κακά ναρκωτικά, αλλά όταν πλαισιώνονται ως φαρμακευτικά εργαλεία που βοηθούν στα ίδια τα πράγματα με τα οποία οι άνθρωποι παλεύουν καθημερινά, αντί να είναι μια διαφυγή από την πραγματικότητα, είναι βέβαιο ότι θα είναι πιο δεκτικοί.
 
Top