συντονιστής του φόρουμ;

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Πρόσφατα είδα μερικούς ανθρώπους να χρησιμοποιούν ρατσιστικές προσβολές στο όνομά τους, τώρα φυσικά έχουμε πολλούς ανθρώπους από όλο τον κόσμο, οπότε δεν περιμένω από όλους να γνωρίζουν την ιστορία ή τη σημασία κάθε προσβλητικής λέξης στη χώρα μου, αλλά, νομίζω ότι βγάζει κακή εντύπωση στο φόρουμ και ίσως θα μπορούσαμε να έχουμε κάποιους κανόνες κατά της χρήσης ορισμένων λέξεων στο όνομα χρήστη σας. idk τι νομίζετε;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Νομίζω ότι το 🤔🤔 αποτελεί περιττή λογοκρισία και παραβίαση των προσωπικών δικαιωμάτων. Ένα άτομο θα πρέπει να μπορεί να αποκαλείται όπως θέλει. Αν έχετε το προστατευόμενο δικαίωμα να ονομάζετε το φύλο ή το φύλο σας με οποιονδήποτε τρόπο, γιατί να μην μπορώ να είμαι ένας κοκκινολαίμης honky; Προτείνετε μια προληπτική λύση σε ένα μη πρόβλημα. Αυτή είναι η γνώμη μου.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Bro Είμαι λευκός με κεφάλι από δέρμα, ο GF μου είναι εν μέρει Τζαμαϊκανός/Συριακός. Τα παιδιά μου είναι το προϊόν μας. Γάμα αυτό το b.s της ελευθερίας του λόγου, όσο δεν είσαι νεοναζί, ποιος νοιάζεται για το πώς αυτοαποκαλούνται οι άνθρωποι; Με έχουν αποκαλέσει whiteboy , honkey αρκετές φορές από τους πιο σκουρόχρωμους αδελφούς μου και εμπιστεύομαι ακόμη και μια λευκή λέξη N, εφόσον δεν είναι μίσος απλά ελεύθερη έκφραση, γαμώ τις μαλακίες. Αυτός, αυτή, αυτός, αυτοί, μαύροι, λευκοί; Δεν είμαστε απλά άνθρωποι στο βασικό τέλος όλων αυτών;
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
υποθέτω ότι όλα εξαρτώνται από το τι προσπαθεί να είναι αυτό το φόρουμ, εννοώ ότι δεν είναι κάτι καινούργιο να βλέπουμε να χρησιμοποιούνται βρισιές σε φόρουμ, ούτε είναι έκπληξη, αλλά εδώ έχουμε κανόνες και ακόμη και moderation, οπότε είμαστε πραγματικά μόνο ένα βήμα μακριά από έναν κώδικα συμπεριφοράς.
Τούτου λεχθέντος, αμφιβάλλω αν κάποιος νοιάζεται, αλλά νομίζω ότι αυτό θα μπορούσε να αλλάξει αν το φόρουμ έπαιρνε περισσότερη εξωτερική προσοχή.
 

soprano82

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Δεν έχω δει κάτι τέτοιας φύσης ο ίδιος, δεδομένου ότι δεν είμαι εδώ τόσο καιρό. αλλά γενικά μιλώντας, τόσο online όσο και offline έχω διαπιστώσει ότι στη ζωή το να μην παίρνεις τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά και να αναπτύσσεις μια αυτοσαρκαστική αίσθηση του χιούμορ είναι το καλύτερο εργαλείο για να βγεις αλώβητος από τη ζωή. Γιατί είμαστε πλάσματα της συνήθειας, και το να υποκύψουμε στη θυματοποίηση δεν θα είναι μια σύντομη ανεπιθύμητη στάση στο ταξίδι μας αλλά ένας μόνιμος προορισμός.

Επιπλέον, δεν νομίζω ότι η λογοκρισία θα γινόταν καλά δεκτή σε έναν χώρο όπως αυτός, όχι επειδή οι άνθρωποι θέλουν να υβρίζουν καθαυτούς, αλλά για λόγους αρχής, οι άνθρωποι θα το αντιλαμβάνονταν ως καταπάτηση των βασικών ανθρωπίνων δικαιωμάτων και του λόγου, και ίσως να προσπαθούσαν να ξεπεράσουν ακόμη περισσότερο τα όρια, πράγμα που θα έκανε την κατάσταση που περιγράφεις ενδεχομένως χειρότερη.

Είμαι βέβαιος ότι οι διαχειριστές/συντονιστές έχουν αρκετά να ασχοληθούν με την αντιμετώπιση του μεγάλου όγκου των διαφορών τάξης, όπου θα έπρεπε να βρίσκονται οι προτεραιότητές τους, κατά τη γνώμη μου.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ο ρατσισμός δεν είναι άποψη αλλά έγκλημα κατά της ανθρωπότητας!


Όσοι δίνουν στον εαυτό τους ένα όνομα που κάνει διακρίσεις εις βάρος ορισμένων ομάδων δεν το κάνουν επειδή θέλουν να ζήσουν την προσωπική τους ελευθερία, αλλά επειδή θέλουν να αποκλείσουν μια ομάδα και να την προσβάλουν. Αυτή είναι η αλήθεια και τίποτε άλλο.

Σας συνιστώ να ξαναπάτε σχολείο, προφανώς έχει περάσει πολύς καιρός για εσάς τους δύο, ή μπορείτε να ανακαλέσετε ξανά τα γεγονότα για να ξανασκεφτείτε το νόημα των λόγων σας.

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Πρέπει να καταλάβετε ότι οι άνθρωποι που χρησιμοποιούν αυτά τα ονόματα ανήκουν στην ομάδα. Λέτε ότι επιθυμούν να αποκλείσουν τον εαυτό τους; Ίσως, δεν φαίνεται όμως να ακολουθείται η λογική. Αποκαλώ τον εαυτό μου με ονόματα που οι άνθρωποι της εθνικότητάς μου θεωρούν υποτιμητικά και ο λόγος που το κάνω αυτό είναι για να ευαισθητοποιήσω. Για να ευαισθητοποιηθώ ότι τα ξύλα και οι πέτρες μπορεί να μου σπάσουν τα κόκαλα, αλλά ποτέ δεν θα με πληγώσουν.
Είναι σημαντικό να θυμόμαστε το παρελθόν, αλλά εγώ δεν ήμουν σε αυτό, ούτε και εσείς. Όχι
Όλα τα εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας είναι ρατσισμός, αλλά όλος ο ρατσισμός δεν είναι εγκλήματα κατά της ανθρωπότητας δεν είναι ρατσισμός..ido πολλά ναρκωτικά, αλλά είμαι αρκετά σίγουρος ότι η αντίδρασή σου είναι κυρίως virtue signaling. Δεν μοιάζει γνήσια ή κατάλληλη για την κατάσταση. Δεν προσφέρει καμία διορατικότητα ή ουσιαστικό σχόλιο, οπότε μου είναι δύσκολο να καταλάβω την αξία της.
 

MarkAnderson

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Η άποψή σας σχετικά με τη χρήση ορισμένων ονομάτων για την ευαισθητοποίηση είναι έγκυρη, τονίζοντας την ανθεκτικότητα. Η αναγνώριση της πολυπλοκότητας των ιστορικών γεγονότων και των ατομικών εμπειριών είναι ζωτικής σημασίας. Ενώ η πρόθεση πίσω από την απάντησή μου ήταν να αντιμετωπίσω την πιθανή ευαισθησία, εκτιμώ τα σχόλιά σας. Η συμμετοχή σε ουσιαστικό διάλογο σχετικά με τον ρατσισμό περιλαμβάνει διαφορετικές απόψεις και είμαι εδώ για να προωθήσω εποικοδομητικές συζητήσεις.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Αυτός ο ιστότοπος αφορά τη χημεία;
 

longinfornow

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 8, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
ναι, αλλά όσο αφορά τη χημεία τόσο αφορά και τη νομιμοποίηση του εμπορίου φαρμάκων ως ένα εμπόριο που χαίρει σεβασμού και εμπιστοσύνης για να κρατήσει το ίδιο ποιοτικό πρότυπο με αυτό που τηρούν οι φαρμακευτικές εταιρείες, είναι φόρουμ δεν μπορεί να ληφθεί σοβαρά υπόψη αν δεν μπορούμε να σεβαστούμε όλες τις θρησκείες, τα φύλα και τις εθνικότητες στον καλύτερο δυνατό βαθμό, πρέπει να παρέχουμε έναν χώρο χωρίς αποκλεισμούς όπου όλοι θα αισθάνονται ευπρόσδεκτοι, οι φυλετικές προσβολές όχι μόνο δεν είναι ασεβείς αλλά και δεν λαμβάνουν υπόψη το πολύ πραγματικό βάρος που φέρουν. αν συνεχίσουμε να επιτρέπουμε τις διακρίσεις σε αυτό το φόρουμ, υπονομεύουμε την αποστολή αυτού του φόρουμ και βλάπτουμε ενεργά τη φήμη του στο ευρύ κοινό. σκεφτείτε πώς θα φανεί αυτό σε ένα ειδησεογραφικό άρθρο, θέλουμε να φανούμε σαν ρατσιστές εγωιστές έμποροι ναρκωτικών ή σαν κάποιοι χίπηδες με αποστολή την υπεύθυνη παροχή ναρκωτικών;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Είμαι αρκετά νέος εδώ, οπότε διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά αυτό σε μεγάλο βαθμό φαίνεται να μην αποτελεί θέμα. Όταν οι χρήστες αρχίζουν να κάνουν συμμαχίες και απειλές ή να προσπαθούν να στρατολογήσουν για την "κλαν" τους ή να οργανωθούν με αυτόν τον τρόπο, τότε κάποιος θα έπρεπε να παρέμβει και να τους βάλει να το πάνε κάπου αλλού. Αν κάποιος θέλει να αποκαλεί τον εαυτό του κάτι που κάποιος μπορεί να βρει προσβλητικό με κακόβουλο τρόπο, το μόνο που κάνει είναι να προβάλλει την άγνοιά του. Ποιος υφίσταται διακρίσεις; Όλοι είμαστε τόσο ανώνυμοι όσο επιλέγουμε να είμαστε. Όλοι έχουν την ίδια ευκαιρία εδώ. Αν δεν σας αρέσει δεν χρειάζεται να ασχοληθείτε μαζί τους. Αν δεν ισχύει, αφήστε το να περάσει. Αν πραγματικά σας ενοχλεί τόσο πολύ, ίσως χρειάζεστε λίγο πιο χοντρό δέρμα.

Πώς θα φανεί αυτό σε ένα άρθρο ειδήσεων; Αυτός ο ιστότοπος επικεντρώνεται σε μεγάλο βαθμό στη δραστηριότητα που οι περισσότεροι άνθρωποι δεν πρόκειται να καταλάβουν ή να συμπαθήσουν, είτε είμαστε πολιτικά ορθοί είτε όχι. Πιστεύω ότι αυτή η νοοτροπία είναι προϊόν δεκαετιών πολιτιστικής υπονόμευσης από τα μέσα ενημέρωσης, τα σχολεία, την ψυχαγωγία, την πολιτική σκηνή κ.λπ. Η ανάγκη να υπερασπιστούμε τους ανθρώπους που δεν μπορούν να "υπερασπιστούν" τον εαυτό τους. Αν αυτό δεν είναι το "προνόμιο" για το οποίο μιλούν δεν ξέρω τι είναι. Η ιδέα ότι κάποιος τα έχει καταφέρει τόσο καλά, που έχει το χρόνο και την ενέργεια να αγωνιστεί για όλους όσοι δεν έχουν την "ευκαιρία" - τις μειονότητες. "Πρέπει να ξαναπάς σχολείο" είναι το είδος της απάντησης που περιμένω να ακούσω. Για ποιο πράγμα; Κριτική φυλετική θεωρία ή εκπαίδευση ευαισθησίας για τους ΛΟΑΤ; Ή για να υποστείτε ξανά την υποκρισία και τα διπλά πρότυπα; Μιλώντας για τον εαυτό μου, υποθέτω ότι είμαι πολύ ηλίθιος για να αντιληφθώ την ανάγκη να πρέπει να είμαι αρεστός ή αποδεκτός από όλους. Αυτό το βάρος το έχω αποβάλει εδώ και πολύ καιρό.

Δεν συναντώ πολλούς ηλίθιους εθνικιστές. οι "νεοναζί" και αυτού του είδους οι παρέες από την άλλη είναι άλλης ράτσας. Ο σύγχρονος αριστερισμός, είναι λίγο-πολύ διατεθειμένος στην ίδια μισαλλοδοξία - μόνο που αντί για μισαλλοδοξία, ΠΡΕΠΕΙ να ανεχτείς όλο τον εκφυλισμό και τη βρωμιά, αλλιώς είσαι "ρατσιστής, ναζί, ομοφοβικός κ.λπ." Δεν χρειάζεται να είσαι ιδιοφυΐα για να δεις τι πάει στραβά στον κόσμο και γιατί. Θέλω να πιστεύω ότι οι περισσότεροι από εμάς βρήκαμε τον δρόμο μας εδώ επειδή είμαστε "παράνομοι" - αυτό δεν σημαίνει ότι είμαστε απαραίτητα κακοί άνθρωποι. Σημαίνει ότι δεν αφήνουμε άλλους ανθρώπους να αποφασίζουν πώς θα ζήσουμε τη ζωή μας. Ότι δεν φοβόμαστε να είμαστε ο εαυτός μας, ό,τι κι αν είναι αυτό που είμαστε. Γνωρίζω πολύ καλά τον εαυτό μου και νιώθω πολύ άνετα στο πετσί μου. Όταν προσπαθούσα να είμαι αυτό που νόμιζα ότι όλοι ήθελαν να είμαι, μισούσα τον εαυτό μου, ήμουν γαμημένα δυστυχισμένη. Η πολιτική ορθότητα και το οργανωμένο αδικαιολόγητο μίσος είναι δύο διαφορετικά πράγματα. Δες την ταινία "Gran Torino" με τον Κλιντ Ίστγουντ, αν δεν είναι πολύ σκληρή για σένα...

Για να συνοψίσω: "Μπορεί να μη συμφωνώ με αυτά που έχεις να πεις, αλλά θα πεθάνω αγωνιζόμενος για το δικαίωμά σου να τα λες".
ΥΓ, ναι, πρέπει να βρω δουλειά. :D
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Νομίζω ότι εφόσον όλοι τα πάμε καλά και είμαστε πολιτισμένοι δεν χρειάζεται να ανησυχούμε για τα ονόματα χρηστών. Αν αυτοί οι άνθρωποι αποδειχθούν τρολ, μπορούμε να τους ξεφορτωθούμε
 
Top