Σύνθεση πολλαπλών κιλών cGMP του MDMA

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γεια σας,

Τι γνώμη έχετε για αυτό το σύνθετο;

Σύνθεση πολλαπλών χιλιογράμμων cGMP της MDMA

https://pubs.acs.org/doi/pdf/10.1021/acsomega.1c05520

Ευχαριστώ.
 

chinacat

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2022
Messages
20
Reaction score
5
Points
3
Το εξέτασα εν συντομία πριν από λίγο καιρό cGMP σημαίνει Current Good Manufacturing Process (Τρέχουσα καλή διαδικασία παραγωγής). Αν είμαι στη σωστή σελίδα με αυτό, αυτό το άρθρο απευθύνεται περισσότερο σε κυβερνητικά εργαστήρια που προσπαθούν να χρησιμοποιήσουν διαδικασία παρασκευής που έχει επικυρωθεί από την cGMP. Αυτό στοχεύει στην κλινική έρευνα και στις εγκεκριμένες από τον FDA μελέτες. Νομίζω ότι είναι υπερβολικό, αλλά μπορεί να υπάρχουν κάποιες καλές γνώσεις σε αυτό το άρθρο. Έχω παρατηρήσει ότι πολλοί άνθρωποι που ασχολούνται με αυτό το είδος "χόμπι" δεν ενδιαφέρονται για την απόρριψη υδραργύρου στο αγαπημένο τους παλιό δάσος που θυμόντουσαν ως παιδιά. Νομίζω ότι όλοι πρέπει να αποθαρρύνουμε τη χρήση του υδραργύρου. Κακός υδράργυρος.
 
Last edited:

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
21
Reaction score
22
Points
3
Λειτουργεί και επικυρώνεται προσωπικά σε μικρή κλίμακα. Αλλά η απόκτηση ορισμένων πρόδρομων ουσιών το καθιστά μη ιδανικό για τους περισσότερους χημικούς. Επίσης, η αντίδραση grignard σε μεγάλη κλίμακα είναι απλά εφιάλτης για μένα προσωπικά. Υπάρχουν πολύ καλύτερες μέθοδοι που δεν απαιτούν εξωτικές χημικές ουσίες και ευαίσθητες συνθήκες αντίδρασης.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Συμφωνώ απόλυτα. Χρησιμοποίησα το merc μόνο 1 φορά για να δοκιμάσω ένα synth και παρέδωσα ότι τα απόβλητα του merc στο σωστό μέρος με τη "βοήθεια" ενός φίλου που εργάζεται στο μέρος ;-)
 
Top