Η μεφεδρόνη μου καίει τη μύτη μου σαν γαμώτο

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Έκανα ροκ 4-MMC και περίμενα 1 ημέρα για να αφήσω το διάλυμα μου να στεγνώσει και να κρυσταλλώσει το 4-MMC, αποφάσισα να το δοκιμάσω και όταν μύρισα 70mg, η μύτη μου γαμημένη κάηκε, ειδικά το δέρμα μου, νομίζω ότι η ακετόνη είναι ακόμα στο προϊόν μου..τι μπορώ να κάνω για να στεγνώσω τη μεφεδρόνη μου από την ακετόνη;
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Η ακετόνη εξατμίζεται γρήγορα. Πρέπει να στεγνώσετε καλά τους κρυστάλλους σας σε ξηρό, ζεστό μέρος.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Ναι, γι' αυτό είχα μια αμφιβολία... αλλά είναι περίεργο.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
από αυτά που σχολιάζετε και μπορώ να διαισθανθώ και να συμπεράνω ότι δεν πρόκειται για την ακετόνη, μάλλον θα είναι ότι η βρωμοκετόνη σας δεν έχει τελειώσει καλά την αντίδραση και παραμένουν ίχνη βρωμίου στο προϊόν, να είστε πολύ προσεκτικοί και αν παρατηρήσετε κνησμό μετά από την ανακρυστάλλωση παρακαλώ να είστε ασφαλείς χωρίς να καταναλώσετε τη γάτα
 

casperghost

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Ποια μέθοδο χρησιμοποιείτε για να κάνετε αυτό το κρύσταλλο και να περιμένετε το αποτέλεσμα.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Παίρνω 1g 4MMC για 1ml νερό, βάζω νερό σε μια κατσαρόλα, το ζεσταίνω μέχρι το νερό να αρχίσει να βράζει, προσθέτω 4MMC και αφού ήταν σαν λάδι, το βάζω σε ένα ποτήρι, βάζω το ποτήρι στη σοφίτα μου (είναι πολύ κρύο αχά) και περιμένω 1 μέρα, ήταν στερεός βράχος, αλλά νομίζω ότι δεν διήθησα τη σκόνη μου 4MMC αρκετά πριν, γιατί είδα ακαθαρσίες στη κατσαρόλα όταν έβρασα το νερό
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Για την επόμενη φορά,προσθέστε περισσότερη μεθυλαμίνη στη σύνθεσή σας είναι πολύ πιθανό με τη μέθοδο μαγειρέματος σας η μεθυλαμίνη δεν εκτοπίζει καλά το βρώμιο από το προϊόν,και το αποτέλεσμα είναι αυτή η φαγούρα που καίει στο σώμα σας.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
για 10γρ 2B4M, έβαλα 20ml μεθυλαμίνη 40% αλλά θυμάμαι μόνο ότι ο πωλητής μου είπε ότι η μεθυλαμίνη δεν ήταν 40% αλλά λίγο λιγότερη επειδή την έφτιαξε για μένα (αν το διαβάζετε αυτό, σας ευχαριστώ και πάλι !), οπότε ίσως πρέπει να βάλω 25ml, όχι έχω μόνο εγκαύματα στα μάτια μου (ακόμα και όταν φοράω γυαλιά, σαν γυαλιά του σκι αλλά για χημεία και μια μάσκα επίσης (ABEK1) αλλά δεν είναι 2 σε 1 τα 2 προϊόντα διαφορετικά, κλαίω πολύ την επόμενη μέρα αχά, αλλά 2 μέρες μετά είναι φυσιολογικά) μυρμήγκι αυτό είναι όλο, φοράω γάντια και μια στολή 3M

Το μέρος που φτιάχνω 4MMC είναι η σοφίτα μου και αφήνω το παράθυρο ανοιχτό τη νύχτα για να κάνει κρύο.. Ίσως η αντίδραση δεν είναι αρκετά θερμή ..; Έχω μια θερμαντική πλάκα ώστε να μπορώ να φτιάξω ένα λουτρό ζεστού νερού και να βάλω το μπουκάλι μου που περιέχει 2B4M/M40/DCM μέσα για να ξεκινήσει η αντίδραση, αλλά δεν μπορώ να δω τη θερμοκρασία, οπότε...

Α, και έχω και μια άλλη ερώτηση, όταν βάζω HCl και ακετόνη στην ελεύθερη βάση μου 4MMC μπορώ να ανακατέψω μερικά λεπτά και να διηθήσω ή πρέπει να το βάλω στην κατάψυξη; Γιατί όταν βάζω ακετόνη, βλέπω 4MMC βράχους και είναι πολύ πολύ λευκό, οπότε ίσως μπορώ να το κάνω;
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
εντάξει φίλε... λοιπόν, τότε είναι με απόλυτη βεβαιότητα ότι η μεθυλαμίνη δεν έκανε καλά τη δουλειά της και δεν κατάφερε να εκτοπίσει το βρώμιο, το οποίο είναι αυτό που παράγει αυτό το δακρυγόνο αποτέλεσμα... Η μεθυλαμίνη που χρησιμοποιείς δεν είναι στη σωστή αναλογία, οπότε θα πρέπει να προσθέσεις περίσσεια..εντάξει;, στην επόμενη παρτίδα προσθέστε 30ml ή 35ml μεθυλαμίνης αυτό δεν θα καταστρέψει καθόλου τη δουλειά σας, αντιθέτως, η περίσσεια μεθυλαμίνης ευνοεί γενικά τη σύνθεση των βρωμοκετονών που γίνονται σε οικιακά εργαστήρια αφού δεν υπάρχει το ελεγχόμενο περιβάλλον για τη σύνθεση. δοκίμασε να κάνεις άλλη μια παρτίδα και σε θερμοκρασία δωματίου δώσε της περισσότερο χρόνο να αντιδράσει καλά, εγώ καθάρισα καλά τη βάση της τουλάχιστον 3 φορές με απεσταγμένο νερό, και ναι, όταν προσθέτεις το κρύο hcl σταγόνα-σταγόνα στο 1:5 με παγωμένη ακετόνη, βάλτε τον μαγνητικό αναδευτήρα σας σε πλήρη ταχύτητα, γιατί όταν προστίθεται το hcl στη βάση, αυτό πρέπει να είναι σε συνεχή κίνηση για να παραχθεί το αλάτι (αυτό μπορεί να πάρει λίγο χρόνο για να αρχίσουν να εμφανίζονται οι κρύσταλλοι της μεφεδρόνης), μόλις το pH φτάσει στο 5 το ποτήρι του Το ίζημα πρέπει να είναι γεμάτο από κρυστάλλους, αφήστε το να κινηθεί για άλλο ένα μεγάλο χρονικό διάστημα και στη συνέχεια βάλτε το στην κατάψυξη για μερικές ώρες. Μόλις τελειώσει αυτό, φιλτράρετε τους κρυστάλλους και στεγνώστε τους καλά για να προχωρήσετε στην ανακρυστάλλωσή τους σε ακετόνη και νερό.
 
View previous replies…

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Δεν έχω μαγνητικό αναδευτήρα, φτιάχνω 4MMC με ένα μικρό μπουκάλι βότκα έτσι... αλλά μπορώ να το αγοράσω ή μήπως ξέρετε ένα DIY για να ανακατεύω γρήγορα ένα διάλυμα για αυτή τη φορά; Μπορώ να ανακατέψω αργά το διάλυμα σε ένα ποτήρι για μερικά λεπτά νομίζω, όχι; Και ίσως αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο η απόδοση μου δεν ήταν καλή!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Η καλύτερη επιλογή θα ήταν να επενδύσετε μερικά ευρώ ή δολάρια, ανάλογα με την τοποθεσία σας, σε έναν μαγνητικό αναδευτήρα, ακόμη και αν είναι από τους φτηνούς που δεν θερμαίνουν, θα κουνάει μόνο τη βάση του, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα τον χρησιμοποιήσετε πολύ και αφού τον αγοράσετε, μπορείτε επίσης να τον χρησιμοποιήσετε. για να κάνετε όλη τη δουλειά από την αρχή μέχρι το τέλος. Αλλά προς το παρόν, αυτό που πρέπει να κάνετε είναι να τοποθετήσετε τη βάση του σε ένα ποτήρι ζέσεως και να ανακατεύετε συνεχώς με μια ράβδο ενώ προσθέτετε το hcl, να θυμάστε πάντα να τα κρατάτε όλα παγωμένα όσο σχηματίζετε τους κρυστάλλους, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε έναν κουβά γεμάτο με θρυμματισμένο πάγο και να βάλετε το ποτήρι σας μέσα ανάμεσα στον πάγο με τη βάση και να προσθέσετε το hcl σιγά σιγά
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Εντάξει θα το κάνω αυτό, idk αν θα αγοράσω πράγματα του vevor ή όχι, νομίζω ότι θα το κάνω, επειδή είναι φτηνό !
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Στο προηγούμενο νήμα σας, σας έγραψα ότι έχετε περίπου 1,5 γραμμάριο προσμίξεων υδροχλωρικής μεθυλαμίνης. Μάθετε να διαβάζετε προσεκτικά - αυτό θα λύσει πολλά προβλήματα.

Ps. Ήταν πριν από μια εβδομάδα, προέβλεψα αυτό το πρόβλημα)
 
Top