N-(2-φαινυλοπροπυλ)-πιπεριδινόνη

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Διάβαζα την ανάρτηση σχετικά με τη σύνθεση της φαιντανύλης και ήλπιζα ότι κάποιος μπορεί να δώσει κάποιες πληροφορίες ή έναν οδηγό για το πώς να φτιάξετε αυτή την πρόδρομη ουσία της α-μεθυλοφεντανύλης. Αυτή η ένωση φαίνεται σαν ένας καλός υποψήφιος για οικιακή χρήση, καθώς είναι ακριβώς αρκετά ισχυρή για να είναι φθηνή, αλλά αρκετά μακράς διαρκείας (υποτίθεται ότι διαρκεί περισσότερο από την κανονική φαιντανύλη, δεν μπορώ να βρω κατά πόσο) για να είναι πιο πρακτική.

Ξέρω ότι το φαινυλο-2-βρωμοπροπάνιο μπορεί να παρασκευαστεί από αλλυλοβενζόλιο και υδροβρωμικό οξύ, νομίζω, αλλά υπάρχουν άλλες διαδρομές;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Τι εννοείτε "για οικιακή χρήση"; Αυτή η ουσία είναι εξαιρετικά ισχυρή και μπορεί να οδηγήσει σε θάνατο σε περίπτωση ανόητου λάθους. Η ομάδα του φόρουμ BB δεν σας συνιστά να την παρασκευάσετε ή να τη χρησιμοποιήσετε για λόγους ασφαλείας.
 

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Ναι, πολύ ισχυρό, αλλά imo με τις σωστές προφυλάξεις, όπως μια μάσκα αερίου, κάποια μακριά ρούχα για να μην απορροφηθεί τίποτα από το δέρμα, σκουπίζοντας τα πάντα μετά και κατά τη διάρκεια της σύνθεσης για να πάρουμε τυχόν υπολείμματα, ίσως ακόμη και λίγη ναλτρεξόνη/ναλοξόνη πριν από το χέρι για να είμαστε ιδιαίτερα ασφαλείς, μπορεί κανείς να το κάνει χωρίς πολλά προβλήματα imo.

Επιπλέον, θα πρέπει να φτιάξετε μόνο μικρές ποσότητες για να υποστηρίξετε μια συνήθεια. Εάν κάποιος βρίσκεται στο σημείο να φτιάχνει fent, είτε έχει συνήθεια είτε σύντομα θα έχει.
 

findus78

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 6, 2023
Messages
1
Reaction score
4
Points
3
Είσαι σίγουρος για αυτές τις πληροφορίες σχετικά με την ισχύ της α-μεθυλοφεντανύλης, έχω δει περίπου 6 διαφορετικές πηγές όλες τους λένε διαφορετική ισχύ, από 50x έως 200x, 100x, 7000x μορφίνη, νομίζω ότι η τελευταία πηγή πρέπει να έχει κάνει λάθος αυτό το για 3-μεθυλο-F. Η Wikipedia λέει: Η α-μεθυλοφεντανύλη έχει παρόμοιες επιδράσεις με τη φαιντανύλη. Είναι λιγότερο ισχυρή κατά βάρος λόγω της μειωμένης συγγένειας πρόσδεσης στο σημείο-στόχο της
 
Top