Οσμές αρωματικών αλδεϋδών

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Υπάρχουν υποκατεστημένες βεζαλδεΰδες ή ανάλογα της βενζαλδεΰδης (όπως η θειοφαινοκαρβοξαλδεΰδη) που έχουν την ίδια οσμή αμυγδάλου με τη βενζαλδεΰδη (και θα μπορούσαν ενδεχομένως να έχουν συγχέεται με αυτήν);

Πριν από λίγο καιρό είχα κάτι που νόμιζα ότι ήταν βενζαλδεΰδη. Είχε έντονη μυρωδιά αμυγδάλου και συμπυκνώθηκε με νιτροαιθάνιο σε αυτό που νόμιζα ότι ήταν P2NP (ανοιχτοκίτρινοι κρύσταλλοι που μοιάζουν με βελόνες). Τώρα πρέπει να μάθω αν αυτή η ένωση θα μπορούσε να είναι κάτι άλλο εκτός από βενζαλδεΰδη (κάποια άλλη αλδεΰδη).
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
θερμοκρασία τήξης;
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Από τι; Αν εννοείτε το P2NP, το χρησιμοποίησα όλο και δεν έλεγξα το m.p. τότε.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
ναι p2np σημείο τήξης
 

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2023
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Όπως είπα, δεν μου έχει απομείνει καθόλου από αυτό το p2np. Έχω μόνο την αμφεταμίνη που παρασκευάζεται από αυτό. Και, ούτως ή άλλως, προς το παρόν δεν έχω πρόσβαση σε εργαστηριακό εξοπλισμό ή ευκαιρίες για τη διενέργεια δοκιμών. Η αμφεταμίνη είναι παράξενη, γεγονός που με κάνει να αμφιβάλλω αν είναι καθόλου αμφεταμίνη και αν είναι ασφαλής η κατανάλωσή της- εξ ου και το νήμα.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Μετρήστε το σημείο τήξης του άλατος αμφεταμίνης. εξοπλισμός θερμόμετρο, λεπτό γυάλινο τριχοειδές και ηλεκτρική σόμπα. Εάν δεν έχετε τίποτα να ελέγξετε, τότε δεν θα είστε σε θέση να εγκαταστήσετε τι είδους προϊόν έχετε. Το πιο αχάριστο πράγμα είναι η μαντεψιά.
 
Top