Σχετικά με την παρασκευή μεθαμφεταμίνης

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Είμαι βέβαιος ότι είστε πολυάσχολος και δεκάδες άνθρωποι συνεχίζουν να σας ρωτούν για την παραγωγή μεθαμφεταμίνης. Μερικές φορές μπορεί να σκέφτεστε: "Υπάρχουν θέματα σχετικά με αυτό στο φόρουμ, γιατί χρειάζεται να ανοίξουν νέα θέματα;" Συμφωνώ μαζί σας.

Δεν θέλω να ανοίγω περιττά νήματα στο φόρουμ, αλλά όταν ρωτάω τα επαγγελματικά μέλη για αυτά τα θέματα, οι απαντήσεις είτε αργούν πολύ είτε δεν απαντώνται καθόλου.

Έχω την εντύπωση ότι στο φόρουμ υπάρχουν περισσότεροι μη φυσικοί ομιλητές της αγγλικής γλώσσας παρά φυσικοί ομιλητές της αγγλικής γλώσσας. Δυσκολευόμαστε να κατανοήσουμε τη γλώσσα της χημείας. Ειδικά αν είναι στα αγγλικά. Γνωρίζω τα βήματα που πρέπει να γίνουν στην παραγωγή, αλλά δεν έχω καταφέρει να συνθέσω αυτές τις πληροφορίες σωστά στο μυαλό μου.

Οι ερωτήσεις μου είναι σύντομες, αλλά είναι από τις πιο σημαντικές, υποθέτω. Είμαι βέβαιος ότι οι απαντήσεις σας θα είναι πολύ χρήσιμες για τους ανθρώπους που ενδιαφέρονται για αυτή την επιχείρηση.

1 - Διάβασα ότι είναι ευκολότερο και πιο αποδοτικό να συνθέσει κανείς μεθαμφεταμίνη απευθείας από P2P παρά να συνθέσει αμφεταμίνη από P2P και στη συνέχεια να τη μετατρέψει σε μεθαμφεταμίνη.

Είναι η υδροχλωρική μεθαμφεταμίνη με αναγωγική αμίνωση με P2P ένας αποτελεσματικός τρόπος παραγωγής σε μεγάλες κλίμακες;

2 - Απ' ό,τι καταλαβαίνω, δεν αρκεί να ληφθεί υδροχλωρική μεθαμφεταμίνη. Πρέπει να μετατραπεί σε υδροχλωρική δ-μεθαμφεταμίνη μέσω του τρυγικού οξέος. Δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί υδροχλωρική μεθαμφεταμίνη χωρίς να μετατραπεί σε υδροχλωρική d-μεθαμφεταμίνη;

3 - Επειδή οι άνθρωποι δεν μπορούν να βρουν μεθυλαμίνη, χρησιμοποιούν διαφορετικές μεθόδους παραγωγής. Αλλά είναι μια εύκολη χημική ουσία για να συντεθεί. Γιατί οι άνθρωποι δεν προτιμούν να συνθέτουν οι ίδιοι; Υπάρχει κάποιο μειονέκτημα που δεν γνωρίζω αλλά είναι ευρέως γνωστό μεταξύ των χημικών;

4 - Όταν θέλουμε να αυξήσουμε ή να μειώσουμε την κλίμακα, πώς πρέπει να αποφασίσουμε για τις αναλογίες των αντιδραστηρίων που θα χρησιμοποιηθούν;

Για παράδειγμα, αν σε μια σύνθεση χρησιμοποιούνται 500 ml ουσίας Χ και 500 ml ουσίας Υ, αν θέλουμε να την μειώσουμε σε κλίμακα, δεν είναι σωστό να τις κάνουμε και τις δύο 250 ml;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε απάντηση.
 

DoktorFist

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 29, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Μπορείτε επίσης να μειώσετε την ψευδοεφεδρίνη μέσω του υδριώδους οξέος/κόκκινου φωσφόρου.
Ίσως κάποιος άλλος να συνεισφέρει, αλλά δεν έχω καμία βάση γνώσεων σχετικά με την αναγωγική οδό αμίνωσης. Η D-meth είναι το ψυχοδραστικό συστατικό. Αυτό που σε κάνει να φεύγεις, το levo-meth μπορείς να το αγοράσεις στο walmart για ρινικό αποσυμφορητικό, κυριολεκτικά το δραστικό συστατικό είναι "levo-metamfetamine". Σκουπίδια. Επίσης, θα ήθελα να παραπέμψω αλλού για την κλιμάκωση. "Καλύτερα να κρατήσεις το στόμα σου κλειστό και να αφήσεις τους ανθρώπους να υποθέσουν ότι είσαι ηλίθιος, παρά να το ανοίξεις και να απομακρύνεις κάθε αμφιβολία." Μου έλεγε ο πατέρας μου. Εγώ ο ίδιος είμαι ακόμα πολύ νέος στους τρόπους, οπότε δεν θα ήθελα να παραπληροφορήσω.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Σας ευχαριστούμε που αφιερώσατε χρόνο για να απαντήσετε.
 

DoktorFist

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 29, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
NP, πιθανώς όχι τόσο χρήσιμο, αλλά είστε ευπρόσδεκτοι
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Γεια σας,

Ο λόγος για τον οποίο δεν παίρνετε απαντήσεις στις ερωτήσεις σας είναι επειδή έχουν απαντηθεί αρκετές φορές σε άλλα θέματα σχετικά με την αμφεταμίνη / μεθαμφεταμίνη.

Έτσι, για να απαντήσω στη δήλωσή σας, ναι, αυτό το νήμα είναι περιττό.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Τότε όλοι θα πρέπει να διαβάσουν τα υπάρχοντα βιβλία και να γίνουν χειρούργοι.
 
View previous replies…

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ακριβώς αυτό που κάνουν οι φοιτητές στα πανεπιστήμια.

Μελετούν τα εγχειρίδια και γίνονται χειρουργοί.

Αυτό που κάνετε είναι να παραμελείτε τα εγχειρίδια και να ζητάτε από τους καθηγητές τις απαντήσεις σε κάθε κουίζ χωρίς να δουλεύετε.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Λυπάμαι πολύ, αλλά δεν λέει "μάθε μου πώς να φτιάχνω μεθαμφεταμίνη". Προφανώς κάνω συγκεκριμένες ερωτήσεις. Ερωτήσεις που τέθηκαν μέσα από μια διαδικασία σκέψης και έρευνας. Λέει συγκεκριμένα ότι καταλαβαίνω τις μεθόδους, απλά δεν μπορώ να τις βάλω σε μια τακτοποιημένη σειρά στο μυαλό μου. Δεν υπάρχει σχεδόν καμία πληροφορία σχετικά με την κλιμάκωση προς τα κάτω και την κλιμάκωση προς τα πάνω στο φόρουμ. Λέει επίσης ότι ζήτησα συγκεκριμένα ανατροφοδότηση από άλλους χημικούς σχετικά με τη χρήση και τη σύνθεση της μεθυλαμίνης. Η φύση της ερώτησης σημαίνει ότι απαιτείται ανατροφοδότηση από άλλους χημικούς. Επειδή πρόκειται για ερώτηση σχετικά με τις εμπειρίες.
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Επειδή το έχει διαβάσει, στη συνέχεια ρώτησε. Κοιτάξτε την ερώτησή του, μήπως μοιάζει με χαζή ερώτηση; Πώς νομίζετε ότι μαθαίνει ο φοιτητής στο πανεπιστήμιο; Αφού διαβάσουν το βιβλίο, τότε μόνο ξέρουν τι να ρωτήσουν αν δεν κατάλαβαν. Τι αστείο!
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Γεια σας αγαπητέ
Όσον αφορά τη σύνθεση της μεθαμφεταμίνης, δεν έχει σημασία αν προέρχεται από P2P ή αμφεταμίνη. Αυτό εξαρτάται από τα αντιδραστήρια που είναι διαθέσιμα στη χώρα σας.
Δεύτερον, υπάρχει ένα νήμα στο μεγάλο φόρουμ που εξηγεί τη σύνθεση υδροχλωρικής μεθυλαμίνης από χλωριούχο αμμώνιο και φορμαλδεΰδη.
Τρίτον, γνωρίζετε τις πληροφορίες και τα βήματα για την παραγωγή της απάντησης
Για να έχει μια κομψή και καλή διάταξη στο μυαλό σας, είναι απαραίτητη η πρακτική εξάσκηση. Το μυαλό δεν μπορεί να αποθηκεύσει πληροφορίες. Μπορεί να διαγράψει ένα μέρος, αλλά η πρακτική της πρακτικής σύνθεσης το αναγκάζει να διατηρήσει τις πληροφορίες.
Ο αρχάριος πρέπει να κάνει ένα απλό πράγμα, το οποίο είναι να αποστάξει νερό. Αυτό είναι χρήσιμο από την άποψη του ελέγχου της θερμοκρασίας και της εξάσκησης μιας απλής συσκευής απόσταξης.
Τέταρτον, το πεδίο εφαρμογής της επέκτασης και της κλιμάκωσης εξαρτάται από εσάς. Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να διπλασιάσετε την ποσότητα των αντιδραστηρίων και των σκευών που χρησιμοποιούνται στη σύνθεση, ενώ πρέπει να είστε πολύ προσεκτικοί με τα αντιδρώντα.
Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Δεν θα μπορούσατε να ήσασταν πιο εξυπηρετικός. Σας ευχαριστώ πολύ.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Αν μου επιτρέπετε, θα ήθελα να κάνω μερικές ακόμη ερωτήσεις.

Ισχύει η ίδια τεχνική και για τη μείωση της κλίμακας; Είναι αρκετή η μείωση της ποσότητας των αντιδραστηρίων και των σκευών κατά μία ή δύο φορές; Και ισχύει αυτό για κάθε χημική αντίδραση;
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Εάν ξεκινήσετε με P2P, η απόδοση της αμφεταμίνης είναι ήδη χαμηλή και η προσπάθεια μετατροπής της σε μεθαμφεταμίνη οδηγεί σε ακόμη πιο σημαντικές απώλειες. Ωστόσο, εάν χρησιμοποιείται P2NP ως αντιδραστήριο εκκίνησης, η μετατροπή αυτή είναι δυνατή. Η κρυστάλλωση μπορεί να επιχειρηθεί με χρήση ξηρού αερίου HCl σε τολουόλιο ή αιθέρα, φιλτράρισμα της κατακρημνισμένης σκόνης και στη συνέχεια χρήση νερού και αιθανόλης για την κρυστάλλωση μέσω σποράς με κρυστάλλους δ και λ.
 

Attachments

  • QOe0ZJsA8B.png
    QOe0ZJsA8B.png
    1.3 MB · Views: 4
  • Like
Reactions: $!$

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Γεια σου φίλε μου. Έψαχνα για κάτι πολύ επεξηγηματικό ή για έναν πλήρη οδηγό όπως εσύ, αλλά αυτό που ήθελα να πω είναι ότι δεν χρειάζεται να ψάχνεις για λεπτομερείς πληροφορίες. Όταν το κάνετε και εφαρμόζετε τις πληροφορίες που δίνονται με τη σειρά, αρχίζετε να καταλαβαίνετε τι συμβαίνει και αρχίζετε να πιστεύετε ότι αυτά που γράφονται είναι πραγματικά επαρκείς πληροφορίες. Πρώτον, κάντε ό,τι γράφεται, θα βρείτε τις απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις σας σε ποσοστό περίπου 80-90%, ενώ θα τις δοκιμάζετε ή θα τις εφαρμόζετε μόνοι σας. Μην κάνετε τα πράγματα δύσκολα για τον εαυτό σας ψάχνοντας για λεπτομέρειες, όπως έκανα εγώ.

Μια επιπλέον σημαντική συμβουλή: Κρατήστε το στόμα και τη γλώσσα σας κλειστά. Μην αφήνετε το αριστερό σας χέρι να ξέρει τι κάνει το δεξί σας χέρι.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που το έγραψα αυτό. Είχα ήδη κάποια επιτυχία με αυτό, αλλά σας ευχαριστώ πολύ για την προθυμία σας να βοηθήσετε. Η απάντησή σας θα είναι χρήσιμη για τους ανθρώπους που χρειάζονται βοήθεια. Σας ευχαριστώ. :)
 
Top