P2P μέσω βενζαλδεΰδης και MEK

american gopnik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 18, 2023
Messages
28
Reaction score
17
Points
3
Είχε κανείς επιτυχία με αυτή τη μέθοδο χρησιμοποιώντας βενζαλδεΰδη MEK και υπερβορικό νάτριο;
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
είναι ταχύτερος τρόπος καλύτερος σε μεγάλη κλίμακα το samw όπως χρησιμοποιούν τα παιδιά του Μεξικού
 

gmo

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Witch way bro?(για μεγάλη κλίμακα)
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Βενζυλοκυανιούχο ή χλωριούχο βενζύλιο
 

american gopnik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 18, 2023
Messages
28
Reaction score
17
Points
3
Λυπάμαι, αλλά αυτό το μήνυμα δεν βγάζει νόημα.
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Βρήκα επίσης αυτό το έγγραφο και φαίνεται πολύ ελπιδοφόρο. Ακούγεται ότι αυτή η διαδρομή επαληθεύεται από εγκληματολόγους χημικούς. Αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ για αποτελέσματα από την πραγματική ζωή. Ήλπιζα ότι αυτή η διαδικασία θα μπορούσε να βοηθήσει στην ανεξαρτητοποίηση από το P2NP Fe/HCl ή το νιτροαιθάνιο γενικά.
Είχε κανείς επιτυχία με αυτό;
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
Εδώ είναι ένας σύνδεσμος για το πλήρες κείμενο του μέρους 1. Είναι λίγο ενοχλητικό, αφού κάθε σελίδα πρέπει να ξεκλειδωθεί περιμένοντας την αντίστροφη μέτρηση των 10 δευτερολέπτων της διαφήμισης ή κάνοντας εγγραφή. Παρατήρησα στο smartphone μου μια φορά ότι οι κλειδαριές σελίδων εμφανίζονταν κατά λάθος ανάμεσα σε κάθε σελίδα. Έτσι, ένα smartphone μπορεί να παρέχει έναν τρόπο προβολής χωρίς να περιμένετε 10 δευτερόλεπτα για κάθε σελίδα. Αλλά να θυμάστε ότι υπάρχει ένα μέρος 2

 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
american gopnik επισυνάπτεται αυτό το έγγραφο. αλλά ένας εύκολος τρόπος για να αποκτήσετε πρόσβαση σε ερευνητικές εργασίες είναι το sci-hub.wf, που οι περισσότεροι από εσάς θα πρέπει να γνωρίζετε.
απλά αντιγράψτε και επικολλήστε τον αριθμό DOI του άρθρου και το pdf θα πρέπει να ανοίξει.
όπως αυτός ο σύνδεσμος εδώ. https://sci-hub.wf/10.1016/j.forsciint.2016.03.034

Αν αυτό λειτουργήσει όπως στην εργασία, μπορείτε να περιμένετε περίπου. 75g P2P από 100g βενζαλδεΰδης.
Το MEK είναι πολύ φτηνό, και νομίζω ότι μπορείς να αποστάξεις την 6-10πλάσια μοριακή περίσσεια που χρησιμοποιείς μετά την αντίδραση και να την επαναχρησιμοποιήσεις στην επόμενη παρτίδα επίσης. Όλα εκτός από τη βενζαλδεΰδη είναι OTC, αυτό που μου άρεσε περισσότερο.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Παρατήρησε κανείς ότι σε κάθε ένα από τα προηγούμενα βήματα οι εγκληματολόγοι ρίχνουν λίγη βενζαλδεΰδη όχι μόνο στην πρώτη αντίδραση συμπύκνωσης αλλά και σε άλλες πιο κάτω στον κατάλογο; Οποιαδήποτε συγγραφή που έχω βρει σχετικά με αυτή την αντίδραση και δεν προέρχεται από επαγγελματίες δεν περιλαμβάνει ποτέ βενζαλδεΰδη σε πολλαπλά βήματα, αλλά και η απόδοση είναι επίσης πολύ χαμηλότερη. Φαίνεται ότι οι εγκληματολόγοι έχουν πολύ καλύτερες αποδόσεις. Υποθέτω ότι αν ακολουθήσετε την εργασία των εγκληματολόγων κατά γράμμα, οι αποδόσεις θα είναι πολύ καλύτερες, παρόλο που καίτε λίγη βενζαλδεΰδη.
 
Top