PH of bmk ?? Basify?

sumof666

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 29, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Γεια σε όλους:D
Θα ήθελα να ρωτήσω ποιο ph πρέπει να είναι το Bmk μετά τη βασικοποίηση...????? Αυξάνει την ΑΠΟΔΟΣΗ;;;; κάποιοι άνθρωποι απλά παραλείπουν αυτό το βήμα. Τι διαφορά έχει; Χρησιμοποιώ τη μέθοδο leuckart wallach:( χωρίς θεαματικά yelds:(
Θα μπορούσε το υψηλό ph του bmk να αυξήσει τα αποτελέσματά μου;;;;
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Το BMK 5449 είναι ήδη σαπωνοποιημένο λένε ότι είναι ήδη το άλας νατρίου και θα πρέπει να δοκιμάζεται πολύ αλκαλικό στο νερό λόγω της υπολειμματικής βάσης που υπάρχει. Έτσι, η προσθήκη οποιασδήποτε βάσης όπως το NaOH σε αυτό είναι εντελώς ανόητη.
 

sumof666

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 29, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Έχω καταλάβει ότι δεν έχω διευκρινίσει τι bmk.. bmk συντίθεται από μία από τις πρόδρομες ουσίες όπως apaan. Οπότε τι διαφορά κάνει να χρησιμοποιήσει ως κατευθείαν σε leuckart-wallach ή basify και στη συνέχεια leuckart-wallach. Αν χρειάζεται Basify τότε τι ph το Bmk θα πρέπει να είναι basif;
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Δεν υπάρχει καθολικά έγκυρη απάντηση για όλες τις δεκάδες διαφορετικές παραλλαγές του "BMK". BMK αυτό που ήταν προηγουμένως μια άλλη ονομασία για το Phenylaceton, P2P, σημαίνει στη νέα κινεζική γλώσσα απλώς "άμεση πρόδρομη ουσία P2P". Και υπάρχουν πολλές δυνατότητες
 

sumof666

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 29, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Εντάξει :D ας δοκιμάσουμε άλλον τρόπο...
Προετοιμάζω την κετόνη μου από την απάν... το ph μετά από αυτό το βήμα είναι χαμηλό. ΣΕ ΑΥΤΌ ΤΟ ΣΗΜΕΊΟ ΚΆΠΟΙΟΙ ΧΗΜΙΚΟΊ ΒΑΣΙΚΟΠΟΙΟΎΝ ΤΟ BMK ΓΙΑ ΝΑ ΑΥΞΉΣΟΥΝ ΤΟ PH ΚΑΙ ΚΆΠΟΙΟΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΎΝ ΑΜΈΣΩΣ.
[Αν κοιτάξετε το pdf που έφτιαξε η αστυνομία του nl σχετικά με τη μετατροπή της απάν μπορείτε να βρείτε ότι αναφέρθηκε]
Η απορία μου ήταν ποια επίδραση στην αντίδραση leuckart wallach έχει το ph του bmk;;;; Δεν είμαι basifaying δικό μου ένα και πριν να σπαταλήσει οποιαδήποτε καυστική εγώ μάλλον να ρωτήσω είναι αξίζει τον κόπο.
 
Top