phikal thikal

lokozombo

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 20, 2023
Messages
11
Reaction score
4
Points
3
τι γνώμη έχετε για τα βιβλία thikal και phikal; Κάποιος τα χρησιμοποίησε; Για όσους ενδιαφέρονται, δημοσιεύω έναν σύνδεσμο για το pdf
https://erowid.org/library/books_online/pihkal/pihkal_print.txt
https://www.thevespiary.org/rhodium/Rhodium/hive/hiveboard/picproxie_docs/000532880-Alexander_Shulgin_and_Ann_Shulgin_-_TiHKAL.pdf
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Σας ευχαριστώ, κύριε Πρόεδρε.
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Αυτές σίγουρα δεν είναι οι πιο απλές συνταγές, αλλά ούτως ή άλλως πρέπει να διαβαστούν από κάθε ψυχοχημικό.
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Αυτά τα βιβλία είναι κλασικά. Έχω και τα δύο σε χαρτόδετο βιβλίο, καθώς και τα Total Synthesis I και II.
Ναι, όλοι βιάζονται τόσο πολύ να τελειώσουν κάτι και ψάχνουν για μια συνταγή, ένα πρότυπο μια συντόμευση, μια παραβίαση. Κάποιος τελικά θα ευλογηθεί από την τύχη, αλλά δεν πρέπει ποτέ να βασίζεται σε αυτήν για να τα βγάλει πέρα, πόσο μάλλον για να πετύχει μια ευκαιρία που θα του αλλάξει τη ζωή και θα σηκώσει πόδι στη ζωή. Πρέπει να καταλάβει κανείς ότι η χρήσιμη τύχη είναι αυτή που μπορούμε να αναπαράγουμε, συμβαίνει όταν η προετοιμασία και η ευκαιρία συναντιούνται. Ευκαιρίες κάθε είδους κυκλοφορούν, αλλά αν κάποιος δεν είναι προετοιμασμένος, δεν θα κάνει τίποτα από αυτές, ούτε καν θα τις αναγνωρίσει και θα παραπονεθεί ότι η τύχη δεν θα του κοιτάξει ποτέ το δρόμο.

Αυτή η σκέψη μου θυμίζει μια ρήση του Έιμπ Λίνκολν:

"Δώστε μου έξι ώρες για να κόψω ένα δέντρο και θα περάσω τις πρώτες τέσσερις ακονίζοντας το τσεκούρι".

Τέλος πάντων, υπάρχουν ακόμα ζωντανές μέλισσες; Εδώ είναι το καινούργιο πράγμα, ε; Χρειάστηκε πολύς χρόνος μέχρι να το καταφέρουν, αλλά από τότε που η κυψέλη εξαφανίστηκε στον αέρα, κανένα άλλο site δεν ένιωσα σαν το σπίτι μου, που να συγκεντρώνει συζητήσεις καλού επιπέδου, αξιοπρεπώς οργανωμένες, υποστηριζόμενες από ειδικούς που φέρνουν επίκαιρες πληροφορίες και αυξάνονται.

BB, Σε χαιρετίζουμε!
(με το "εμείς" εννοώ το πλήθος που συμφωνεί μόνο. Όχι τους ανθρώπους που κάνουν λάθος)
 
Top