Question Pls Help.. Τα σκάτωσα (αμφεταμίνη)

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Έτσι, για το πλαίσιο. Έριξα 550ml από το λάδι μου και 1100ml μεθανόλης σε έναν κουβά από πολυαιθυλένιο. Αφού έριξα τα πάντα σε tgere πρόσθεσα καθαρή καφεΐνη (περίπου 400g) και την έβαλα εκεί επίσης με τη μία. Στη συνέχεια πήρα ένα μουστάκι και άρχισα να ανακατεύω τα υλικά σαν τρελός. Ξέρω ότι όλα ήταν αρκετά κρυφά (έχω μια καλή εγκατάσταση στο σπίτι μου με ποτήρι ζέσεως μαγνητικό αναδευτήρα κλπ. Αλλά όχι εκεί)

Μετά από αυτό έριξα θειικό οξύ 50% σε αυτό (πήρα μόνο Λουκά 100ml max) έβαλα όλα τα im.there γιατί τίποτα δεν συνέβη Ph έπεσε από 10,40 σε περίπου 9,8 και ήμουν σε άδειο σε οξύ..
Έτσι αποφάσισα να βάλω το διάλυμα σε μπουκάλια και να το φυλάξω στο ψυγείο μέχρι να πάρω νέο οξύ (αυτή τη φορά κατάφερα να πάρω 98%, ακόμα παραδίδω im).

Η ερώτησή μου είναι τώρα. Μήπως τα σκάτωσα τόσο πολύ που πρέπει να το πετάξω ή είναι δυνατόν να σώσω το διάλυμά μου μόνο με περισσότερο οξύ για να το κατεβάσω στο 6,7-7 ph.

Θα μπορούσε να είναι ότι η καφεΐνη επιβραδύνει την αντίδραση μεταξύ του οξέος και των κύριων συστατικών; Γιατί την πρώτη φορά το έκανα χωρίς καφεΐνη και δούλεψε αρκετά καλά (μικρή παρτίδα 50ml και πήρα 30ml oft acid).

Θα ήταν υπέροχο αν κάποιος μπορούσε να εξηγήσει το σφάλμα μου.

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Μην προχωρήσετε έτσι, πάρτε πρώτα το λάδι σας και διαλύστε το 1:1 σε μεθανόλη ή ακετόνη και στάξτε θειικό οξύ επίσης διαλυμένο σε αναλογία 1:5 σε ακετόνη, στάξτε σταγόνα-σταγόνα με συνεχή ανάδευση μέχρι να παράγετε το θειικό οξύ σε ph5-6, μόλις αυτό το φιλτράρετε και στη συνέχεια προσθέστε την καφεΐνη της επιλογής σας. Εάν είναι ξηρό, μπορείτε να προσθέσετε μεθανόλη μέχρι να αποκτήσει την κατάλληλη συνοχή.
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Bro φαίνεται ότι ο καθένας έχει διαφορετική συνταγή είπαν ότι το Vetter του να βάλει την καφεΐνη πριν από το οξύ lol το ερώτημά μου είναι μπορώ να ξανακάνω την παρτίδα μου ή είναι γαμημένη. Η ιδέα μου ήταν να αγοράσω 98 τοις εκατό θειικό οξύ και να προσπαθήσω να μειώσω το ph .. Δουλεύει αυτό;
 

bordello

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Και πολλά παιδιά με χρυσώνουν ότι το ph πρέπει να είναι 6,8-7 Κάτω στο 5 Η αμφεταμίνη διαλύεται είπαν
 
Top