Pmk προς MDA

Jasonmorales77

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 31, 2023
Messages
42
Reaction score
5
Points
8
Αυτή η σύνθεση της είναι δυνατή;
 

Goku

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
8
helional πολύ πιο φτηνός τρόπος
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Η αντίδραση Leuckart θα λειτουργήσει εδώ, ή σχηματίζοντας την οξίμη και στη συνέχεια αναγωγικά όπως οποιαδήποτε από τις πιο κοινές μεθόδους για να φτάσουμε σε δευτεροταγείς αμίνες.

Αν ακούγεται έξυπνο, δεν είναι. Ξέρω πούτσο όλα τα σχετικά με την πραγματική χημεία, μόνο κοινές διαδρομές για τα αγαπημένα μας φάρμακα, τις οποίες πήρα από το διάβασμα.
 

Jasonmorales77

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 31, 2023
Messages
42
Reaction score
5
Points
8
Γεια σας ευχαριστώ!!!, με την αντίδραση leuckart μπορείτε να μου πείτε πόσο από κάθε προϊόν και σε ποια θερμοκρασία πόσες ώρες και τι ακολουθεί ?
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Όχι, δεν είμαι χημικός, όπως είπα. Διαβάζω άλλους ανθρώπους που το κάνουν, οπότε θα πρέπει να βρείτε αυτό που διάβασα εγώ, ή κάτι παρόμοιο. Κάποια από αυτά πρέπει να τα βρεις μόνος σου.

Κοίταξε εδώ, ψάξε για "leuckart" ίσως είναι αρκετό για να ξεκινήσεις.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Ελιονική, ένα δοχείο από αλδεΰδη σε αμίδιο. Επεξεργασία. Έχεις πολύ διάβασμα να κάνεις φίλε μου.
 

Goku

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 18, 2023
Messages
23
Reaction score
8
Points
8
Ξέρω πώς να το κάνω είναι πραγματικά απλό να το κάνω ηλιονικό 1l είναι 80€ άλλα χημικά είναι πραγματικά φτηνά και u dont χρειάζεται εργαστηριακό εξοπλισμό
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
PMK -> Hg/Al ή [Ga+]/Al -> αιθυλαμίνη ή νιτροαιθάνιο.

Επίσης on-pots
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Λίγα πράγματα εδώ.

Πρώτον, αν δεν κάνω λάθος, το αμάλγαμα αλουμινίου γαλλίου δεν έχει ποτέ αποδειχθεί αρκετά ότι λειτουργεί σε αυτού του είδους τα υποστρώματα.

Δεύτερον, η αιθυλαμίνη θα παράγει MDEA, αν δεν κάνω λάθος.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Δεν δοκίμασα με την αιθυλαμίνη αλλά στα βιβλία κάποιων φαινυλαιθυλαμινών από το schrukzin ή κάτι τέτοιο επίσης που ο θείος fester χρησιμοποιεί αιθυλαμίνη για να κάνει MDA.

Το νιτρομεθάνιο ανάγεται σε μονομεθυλαμίνη.
Το νιτροαιθάνιο ανάγεται σε αιθυλαμίνη.

Δεύτερον, οι αναγωγές Ga/Al λειτουργούν με P2P.
Εγώ το ανάγωσα με επιτυχία σε μεθαμφεταμίνη.

Πρέπει να προσθέσετε ιώδιο. Εάν προσθέσετε ιώδιο και θερμάνετε στο σημείο τήξης του γαλλίου η αντίδραση ξεκινά.
-Επίσης χρησιμοποίησε χλωριούχο γάλλιο

Το αστείο με αυτό το γάλλιο είναι επίσης, ότι σε αντίθεση με τον υδράργυρο δεν σπαταλάει/γαμάει όλο το Al σου . Η ίδια η αντίδραση, αφού φιλτραριστεί, και το βάλεις σε αλισίβα παίρνεις διαυγές κοκκινωπό λάδι αλλά πρόσεχε αντιδρά ΠΟΛΥ εκτοθερμικά, πολύ περισσότερο από το Hg/Al και πάλι σε φτιάχνει στιγμιαία βλέπε συνημμένο.

Δεν ήθελα να το αναφέρω ξανά γιατί όταν το ανέφερε κάποιος άλλος σε αυτό το φόρουμ sed είναι είναι αδύνατο.

Το ίδιο είπε και για P2P από φωσφορικό οξύ και θειικό οξύ είναι το ίδιο. Δεν είναι. Όταν θέλετε P2P από το θειικό οξύ, όπως μπορείτε να το βγάλετε απευθείας από μια αντίδραση αντί της απαραίτητης εκχύλισης.
Vg4zL61SVa


Όταν κάνετε αναγωγές P2P χωρίς υδρογονώσεις Pd/C δεν μπορείτε να το ΛΕΥΚΩΣΕΤΕ έξω από την αντίδραση εκτός αν το εξάγετε μετά την λεύκανση. Η P2P που μετατρέπεται από θειικό οξύ ΝΑΙ.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Η σύντομη έρευνά μου διαπίστωσε ότι η αιθυλαμίνη δεν θα οδηγήσει σε MDA, αλλά σε MDEA.

Η αμμωνία είναι το υποκατάστατο της μεθυλαμίνης για τον σχηματισμό mda σε μια αναγωγή αμάλγαμα. Η αντίδραση είναι πολύ λιγότερο αποτελεσματική, αλλά νομίζω ότι έχει αναφερθεί κάποια χαμηλή απόδοση.

Σκεφτείτε το. Η μεθυλαμίνη παράγει μεθυλαμφεταμίνη. Η αιθυλαμίνη προφανώς πρέπει να παράγει αιθυλαμφεταμίνη.

Όσον αφορά το γάλλιο, παρακαλούμε να αναφέρετε τα πάντα γι' αυτό, ειδικά στο κυψελωτήριο. Αυτή είναι μια πολύ καλή ανακάλυψη, υποθέτω ότι λειτουργεί στο p2p για να σχηματίσει μεθαμφεταμίνη, τι θα λέγατε για το MDp2p;
 
Top