• Vitajte v slovenskej časti fóra. Pamätajte, že publikácia kontaktov (Jabber, Telegram, Signal a ďalšie) spôsobí trvalý zákaz! Ak sa rozhodnete kupovať alebo predávať bez použitia väzby a strate peniaze, nebudeme vám môcť pomôcť.

Event Απάτη λογαριασμού - απόσπαση χρημάτων

random1

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 30, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
γεια σας. στην ευρώπη είναι σύνηθες φαινόμενο οι επιτιθέμενοι να εξαπατούν τους ανθρώπους ώστε να δίνουν τα στοιχεία σύνδεσης του τραπεζικού τους λογαριασμού και στη συνέχεια να κάνουν ανάληψη χρημάτων από τον λογαριασμό τους. Ή άλλες απάτες μεταφοράς χρημάτων. Σε τι είδους λογαριασμούς μεταφέρουν χρήματα; Κανένας λογαριασμός δεν είναι ανώνυμος. Μετά την καταγγελία στην αστυνομία, ο αριθμός λογαριασμού του λογαριασμού στον οποίο μεταφέρθηκαν τα χρήματα σύντομα ανακαλύπτεται και η τράπεζα στη συνέχεια μπλοκάρει τον λογαριασμό. Πώς το κάνουν αυτό οι απατεώνες; Γνωρίζει κανείς αυτή την αλυσίδα επιτυχίας αυτών των απατών ;
 

maserkooo

Don't buy from me
Resident
Joined
May 20, 2023
Messages
80
Reaction score
42
Points
18
Λόγω του λευκού αλόγου τον έκανε μετρητά και bitcoimat. Ή revolut με βάση ένα πλαστό έγγραφο. λογαριασμούς από τρίτες χώρες. Πολλές δυνατότητες, καθώς δεν υπερβαίνει τα 10000€.
 

random1

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 30, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Ευχαριστώ για την απάντηση, θα μπορούσατε παρακαλώ να διευκρινίσετε περισσότερα ? Μη διστάσετε να μου στείλετε ένα PM αν δεν θέλετε να το κάνετε εδώ. Καθώς γράφετε "πολύ πιθανό", θα μπορούσατε να αναφερθείτε σε περισσότερες λεπτομέρειες;
 

maserkooo

Don't buy from me
Resident
Joined
May 20, 2023
Messages
80
Reaction score
42
Points
18
Έχετε το Google τόσο googli. Το βρήκα κι εγώ με αυτόν τον τρόπο. Δεν έχω καμία εμπειρία με αυτό και το βρίσκω υπερβολικό να κοροϊδεύουν έτσι τον κόσμο
 
Top