Παρασκευή μεθαμφεταμίνης με τη μέθοδο της φαινυλαλανίνης

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Προετοιμάστε τα αντιδραστήρια: 1-φαινυλαλανίνη (D/L) προαιρετικά 2-ανθρακικό νάτριο (υδροξείδιο του νατρίου) προαιρετικά 3-θειικό διμεθύλιο (ιωδιούχο μεθύλιο) προαιρετικά 4-Αμμωνία (για το πλύσιμο των αντιδρώντων) 5-DMF (χρησιμοποιείται για την εκχύλιση των αντιδρώντων) Γνωρίζω τα απαιτούμενα αντιδραστήρια, αλλά δεν γνωρίζω τη θερμοκρασία αντίδρασης και τη μοριακή αναλογία των αντιδραστηρίων. Η διεργασία είναι η εξής: 1- Η φαινυλαλανίνη υφίσταται αποκαρβοξυλίωση υπό αλκαλικές συνθήκες, 2-Διαχωρίζεται η ροή για να ληφθεί η αμφεταμίνη 3-Η αμφεταμίνη μεθυλιώνεται στη συνέχεια με χρήση θειικού διμεθυλεστέρα 4-Πλύση με αμμωνία 5-Εκχύλιση με DMF Αυτές είναι κάποιες πληροφορίες που βρήκα στο Διαδίκτυο. Αναζήτησα κάποιες ερωτήσεις στο Google. Θα πρέπει να είναι δυνατή η εκτέλεση αυτής της διαδικασίας. Χημικοί με αντιδραστήρια είναι ευπρόσδεκτοι να λειτουργήσουν τη διαδικασία και να δημοσιεύσουν τα αποτελέσματά σας.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Έχω φτιάξει, πριν από χρόνια και χρόνια DL-Phenylalaninol, και έμοιαζε με ταχύτητα και μύριζε σαν καλή άσχημη ταχύτητα του δρόμου.
Αν είχα κάνει την αναγωγή HI σε αυτό, ίσως ... Πιστεύω ότι υπάρχουν εδώ καλοί χημικοί του UG που θα ήξεραν πώς να κάνουν τη δουλειά πιο εύκολα από ό,τι περιγράφεται στα αρχεία του Ροδίου. Νομίζω ότι αυτό είναι ένα καλό μέρος για να ξεκινήσει μια σωστή συζήτηση. Τουλάχιστον εμένα με γοητεύουν οι διαφορετικές ιδέες για το πώς μπορεί να γίνει αναγωγή σε αμφεταμίνη με διαφορετικά μέσα.
 
Top