Ερώτηση προς την Κοινότητα

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Αυτό το φόρουμ έχει μια πραγματική κοινότητα που στηρίζεται στη σύνθεση φαρμάκων, όπως έχω παρατηρήσει. Είναι πολλοί από εσάς νόμιμοι χημικοί με πανεπιστημιακή εκπαίδευση; Σκληροπυρηνικοί χομπίστες; Πόση επένδυση θα χρειαζόταν κάποιος για να αγοράσει τον εξοπλισμό για ένα γυμνό βασικό εργαστήριο (ίσως ένα που θα μπορούσατε να συνθέσετε περισσότερα από ένα φάρμακα) Θα αρχίσω να ψάχνω μερικές από τις εύκολες συνταγές και να δω αν νομίζω ότι θα μπορούσα να το κάνω

Εύσημα σε όλους εσάς. Το βρίσκω τόσο συναρπαστικό που είστε σε θέση να αναμιγνύετε μερικά χημικά μαζί για να φτιάξετε τα ναρκωτικά που όλοι αγαπάμε. Είστε κάτι σαν μάγοι (Το λέει κάποιος που είχε μόνο ένα μάθημα χημείας στο κολέγιο, το οποίο ήταν δύσκολο να περάσει)
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Το ποσό της επένδυσης μπορεί να είναι ελάχιστο. Όλα εξαρτώνται από το τι συνθέτετε και σε ποιες ποσότητες σκοπεύετε να παράγετε.
Για παράδειγμα, για να συνθέσετε μεφεδρόνη σε μικρές ποσότητες θα χρειαστείτε μόνο κάποια γυάλινα σκεύη, δεν απαιτείται άλλος εξοπλισμός. Αν όμως πρόκειται να παράγετε 100 κιλά μεφεδρόνης την εβδομάδα, θα πρέπει να ξοδέψετε χρήματα για κάποιο ακριβό εξοπλισμό.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
ειλικρινά απλά παίρνω ένα νέο υπερσύνθημα κάθε χρόνο ή 2 και αυτό είναι το τρέχον μου ^^,

Δεν έχω ακόμα γυαλικά ή πρόδρομες ουσίες επειδή είμαι απένταρος αλλά το προσπαθώ. μόλις που πέρασα τη χημεία στο λύκειο. ποτέ δεν ενδιαφέρθηκα (ή δεν ήμουν καλός σε αυτό) μέχρι πρόσφατα. ειλικρινά τα πράγματα που χρειάζεσαι για να φτιάξεις φάρμακα δεν είναι τόσο ακριβά, απλά έχω άλλα πράγματα που χρειάζομαι περισσότερο rn lol
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Πολύ ενδιαφέρον... Έχω κοιτάξει τη λίστα με τα ψώνια. Τουλάχιστον έχω μια καλή πηγή αν έχω απορίες!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Ο κ. Χάιζενμπεργκ φυσικά τα κατάφερε. Εξαρτάται από το τι θέλετε να κάνετε. Spoiler alert, πιθανότατα δεν θα φτιάξετε LSD, αν ποτέ - όπως και οι υπόλοιποι από εμάς, χωρίς μια σοβαρή επένδυση σε εξοπλισμό, προσπάθεια, χρόνο και χρήμα, και αυτό που θέλω να πω είναι ότι ακόμη και τότε δεν είναι εύκολη υπόθεση. Μπορείτε πιθανότατα να πάρετε όλα όσα χρειάζεστε, συμπεριλαμβανομένων των γυάλινων σκευών και του εργαστηριακού εξοπλισμού για να φτιάξετε ό,τι θέλετε (σε λογικά πλαίσια) και επίσης να αγοράσετε τις απαραίτητες πρόδρομες ουσίες για να επικεντρωθείτε σε παρτίδες αμφεταμίνης των 20g και να ξεκινήσετε για 500 δολάρια ή λιγότερο, και αυτή η τιμή πιθανώς περιλαμβάνει την καταστροφή της πρώτης αποστολής των συστατικών σας σε αποτυχημένες προσπάθειες και να σας μείνουν ακόμα κάποια ψιλά, ίσως ανάλογα με την πηγή των προϊόντων και τη διαδρομή που επιλέξατε.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Άρα η παρασκευή αμφεταμίνης πρέπει να είναι κατά κάποιο τρόπο μια μορφή τέχνης, αν πιθανότατα θα καταστρέψετε την πρώτη σας παρτίδα; Δεν είναι μια απλή συνταγή από βιβλίο μαγειρικής;
 

jessejames122669

See my products
Seller
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Εξαρτάται από τη διαδρομή. Εάν εκτελεί μετατροπή εφεδρίνης, ήμουν σε θέση να δημιουργήσω δικαίωμα ar την αρχή. αυτό ήταν στις αρχές της δεκαετίας του '90. Όταν τα χάπια ήταν εύκολα. συνήθιζα να περπατάω στην cosco wulitjout μια συνδρομή και να γεμίζω ένα καλάθι. αδειάστε τα ράφια τους. Η αμμωνία μπορεί να σας βλάψει αν ακολουθήσετε αυτή την οδό.
Οι διαδρομές με τα στηρίγματα είναι πιο περίπλοκες.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
"Αυτό είναι τέχνη, κύριε White! Είστε καλλιτέχνης! .... Ευχαριστώ Τζέσι, χαίρομαι που το εγκρίνεις...."
Ναι... σχεδίασε να καταστρέψεις μερικές παρτίδες, και αν δεν το κάνεις... καλά σκατά, είσαι ο άντρας τώρα, φίλε...

Η αμφεταμίνη είναι πολύ απλή όσο αφορά τις απλές συνθέσεις. Απλά είναι λίγο πιο δύσκολο από το να μετατρέψεις ένα PSE σε μεθαμφεταμίνη... αυτοί οι τύποι το κάνουν να μοιάζει με μπολ με δημητριακά στα βίντεο. Δεν μπορώ να πω για τον εαυτό μου, ακόμα, αλλά βάλτε με στον προπονητή! Όταν αναλάβατε το τρομακτικό έργο να μάθετε να φτιάχνετε μεθαμφεταμίνη, δεν πιστεύατε ότι θα ήταν τόσο απλό όσο το να μαγειρέψετε PSE σε λίγο υδροϊώδες οξύ(ό,τι κι αν είναι αυτό) για λίγες ώρες.... α/β εκχύλισμα, φυσαλίδες αερίου HCl, να συλλέξετε το αλάτι και να το πλύνετε με ασετόν. Δεν είναι και πολύ χημεία, σωστά; Χρειάζονται όντως μερικά βήματα για να φτάσεις εκεί, απαιτείται κάποια δουλειά και ρίσκο, αγαπητέ μου κύριε, βάλτε το RP και το I2 μαζί, μαγειρέψτε για λίγο και προσθέστε ίση ποσότητα νερού, εκεί είναι το HI οξύ σας.. Μια σταγόνα από αυτό και μια σταγόνα από εκείνο, αρκετά απλό, σωστά; Μπορεί να μην τα καταφέρετε στην αρχή, μάλλον δεν θα τα καταφέρετε - γι' αυτό να το περιμένετε. Προφανώς, ακόμη και οι εκπαιδευμένοι ειδικοί δεν τα καταφέρνουν συνήθως με την πρώτη φορά που κάνουν πειράματα. Μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι ΔΕΝ είναι δύσκολο, αν μπορείτε να αντιμετωπίσετε τα προβλήματα με ακρίβεια και να μάθετε από τα λάθη, με ασφαλή τρόπο. Αν είστε αυτοδίδακτοι όπως εγώ, να είστε υπομονετικοί και επίμονοι. Κυρίως να είστε ασφαλείς. Τίποτα από αυτά δεν θα έχει σημασία αφού κάψετε τα σκατά σας και καταλήξετε στη φυλακή ή νεκροί. Προχωρήστε με το δικό σας ρυθμό και ζήστε για να μάθετε άλλη μια μέρα.

Η συμβουλή μου είναι να εξασκηθείτε πρώτα στην "χημεία των τροφίμων". Υπάρχει λόγος που τους λένε σεφ και μάγειρες. Μάθε να φτιάχνεις μερικά πιάτα, με επάρκεια, χωρίς να κάψεις τίποτα ή να αρρωστήσεις κανέναν. Μελετήστε την οργανική σας χημεία με ζήλο, μάθετε τεχνικές, παρακολουθήστε βίντεο, διαβάστε, διαβάστε, διαβάστε, διαβάστε! Εξοικειωθείτε με την ορολογία. Ξεκινήστε από μικρά και απλά πράγματα και εξασκηθείτε σε κάποια πράγματα. Το χρυσωρυχείο είναι όταν κάποιος εξηγεί με απλά λόγια, τι πραγματικά συμβαίνει κατά τη διάρκεια ενός συγκεκριμένου σταδίου μιας αντίδρασης, την επιστήμη πίσω από αυτό - τι συμβαίνει, τι άλλαξε; Πώς; Γιατί; Να κατανοήσετε τη μαγεία, να την αποκτήσετε, να την κάνετε δική σας... και στη συνέχεια να την εκτελέσετε μόνοι σας. Είδα σε μια άλλη ανάρτηση, ότι κάποιος αποκάλεσε τα γραπτά εδώ, "χημεία της πέτρινης εποχής" ξεπερασμένη και άχρηστη για τους περισσότερους, αλλά διασκεδαστική. Σκέφτομαι, λοιπόν, πηγαίνετε πίσω στο σούπερ εργαστήριό σας και πατήστε το κουμπί "START" για τα πράγματά σας. Για τους υπόλοιπους από εμάς: Αφήστε τους καλλιτέχνες να ζωγραφίσουν. Όταν ο ηλίθιος πολιτισμός σας καταρρεύσει από μόνος του και δεν μπορείτε να καταλάβετε πώς να ξανανοίξετε το ρεύμα ή να πάρετε άλλες πρόδρομες ουσίες από την Κίνα. Οι δεινόσαυροι θα είναι πέρα από το thunderdome.

Το επεισόδιο του Χάμιλτονς με τον Φέστερ με τη στολή του διαβόλου και τον σεφ με την περούκα. Πιο δροσερό από την άλλη πλευρά του μαξιλαριού αν με ρωτάτε! Ξεκινώντας από το μηδέν, 15-20 βήματα μακριά, ίσως και περισσότερα, και χρησιμοποιώντας μόνο αγορασμένα είδη από το κατάστημα για να παράγουμε ~100 γραμμάρια καλού, καθαρού προϊόντος. Ορίστε; Καταπληκτικό... magic.... Τέχνη! ......... Δεν διασκεδάζετε;
 
Top