Λογικός τρόπος σύνθεσης αμφεταμίνης με (κυρίως) αυτοσχέδιο εξοπλισμό;

KlintoL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Ξέρω ότι τα κατάλληλα εργαστηριακά σκεύη υπάρχουν για κάποιο λόγο, αλλά έχω δει ανθρώπους να ορκίζονται στο γεγονός ότι είναι δυνατόν χωρίς αυτά. Είναι όντως έτσι και θα ήθελε κανείς να μοιραστεί τις μεθόδους του;

Η συλλογή εργαστηριακών eq φαίνεται λίγο εκφοβιστική αυτή τη στιγμή από την άποψη της opsec, της εύρεσης του σωστού υλικού και της πληρωμής γι' αυτό. Αλλά σκοπεύω να αποκτήσω μερικά στο μέλλον!

Ευχαριστώ για κάθε συμβουλή!
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Γεια σας,

Δεν είναι βέλτιστο να βγαίνετε έξω από τα εργαστηριακά σκεύη για να κάνετε συνθέσεις, επειδή τα οικιακά αντικείμενα/εξοπλισμός δεν είναι κατασκευασμένα για να αντέχουν στη διάβρωση, τις διαφορές θερμοκρασίας και την πίεση σε ορισμένες περιπτώσεις.

Έτσι, ουσιαστικά παίρνετε ένα μεγάλο ρίσκο για την υγεία σας και τη sorounding.

Με αυτό το δεδομένο, μπορείτε βασικά απλά να διαβάσετε στη σύνθεση του φόρουμ τι εξοπλισμός απαιτείται και να χρησιμοποιήσετε κάτι παρόμοιο, δεν είναι πραγματικά δύσκολο. Εάν αναφέρεται ότι χρειάζεστε ένα ποτήρι ζέσεως 500mL, απλά χρησιμοποιήστε ένα ανοξείδωτο δοχείο ή ένα γυάλινο βάζο.

Και πάλι, δεν εγκρίνω αυτόν τον τρόπο λειτουργίας είναι επικίνδυνος και ανασφαλής. Καλή τύχη
 

KlintoL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Ευχαριστώ για την απάντηση!

Τα οξέα δεν θα διαβρώσουν τον ανοξείδωτο χάλυβα;

Νομίζω ότι έχετε δίκιο πάντως και θα προσπαθήσω να πάρω τα πιο βασικά πράγματα.

10L RBF, 5L RBF, μανδύας θέρμανσης, συμπυκνωτής, θερμόμετρο, αντλία κενού και μερικά επιπλέον ποτήρια ζέσεως.

Θα ήθελα να κάνω μια σύνθεση αμφεταμίνης από p2np με βοροϋδρικό νάτριο και CuCl². Θα μπορούσα να προχωρήσω με αυτό; Επίσης, αν δεν έπαιρνα την αντλία κενού, θα μου έμενε είτε να αποστάξω το IPA είτε να το αφήσω να εξατμιστεί μόνο του; Αλλά η απόσταξη θα ήταν μάλλον πολύ καυτή και η εξάτμιση θα ήταν σπατάλη του IPA.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Γεια σας,

Ναι, θα το κάνουν, γι' αυτό έκανα αυτή τη δήλωση και σας έδωσα δύο επιλογές αντικατάστασης.

Πηγαίνετε μέσα στην έκθεση σύνθεσης και διαβάστε, υπάρχει ένας κατάλογος με όλο τον εξοπλισμό που απαιτείται για αυτή τη σύνθεση και τα βήματα του πώς να προχωρήσετε.

Όχι, δεν χρειάζεστε την αντλία κενού εάν δεν θέλετε να κάνετε απόσταξη υπό κενό ή διήθηση υπό κενό.

Δεν πρέπει να εξατμίζετε ipa σε ανοιχτό δοχείο, το αμφεταμινόλιο θα οξειδωθεί στον ανοιχτό αέρα και υπάρχει μεγαλύτερος κίνδυνος για έκρηξη, λοιπόν αφού, εξατμίζετε έναν εύφλεκτο διαλύτη στον ανοιχτό αέρα.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

KlintoL

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Εντάξει, θα διαβάσω λίγο ακόμα, πριν ρωτήσω. Ευχαριστώ για την απάντηση. :)
 
Top