ζητώντας βοήθεια για το φινίρισμα του helional στο mda on site παρακαλώ.

johanson

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
χρειάζομαι τώρα κάποιον να ταξιδέψει στην Πορτογαλία και να έρθει να τελειώσει αυτό είναι στο τελευταίο βήμα όπου προσθέτουμε το ξυλένιο
Δεν ξέρω πώς να το κάνω ή ακόμα και τι πρέπει να γίνει από εδώ και πέρα - αλλά έχω μια χρισταλιωμένη μορφή που εμφανίστηκε όταν κατέβηκε το ph με υδροκλωριδικό οξύ και σχηματίστηκαν οι κρύσταλλοι. αλλά τώρα ξέρω ότι πρέπει να κάνουμε κάποιο βήμα με το ξυλένιο - μπορεί κάποιος να βοηθήσει
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
"Το διάλυμα ψύχθηκε και εκχυλίστηκε με ξυλόλιο. Το διάλυμα διηθήθηκε και το διήθημα ξεπλύθηκε με ξυλόλιο και τα τμήματα ξυλόλιου προστέθηκαν μαζί. Περίπου 100 ml conc HCL προστέθηκαν στο ξυλόλιο ανακινήθηκαν και διαχωρίστηκαν. Το υδατικό διάλυμα εκχυλίστηκε με ξυλόλιο και το ξυλόλιο διαχωρίστηκε. Η αμίνη απελευθερώθηκε στη συνέχεια από το υδατικό τμήμα με NaOH και επεξεργάστηκε με τον συνήθη τρόπο για να δώσει MDA".

το βρήκα αυτό σε μια άλλη ερώτηση, ελπίζω να βοηθήσει ^_^
 

johanson

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Ει - πραγματικά δεν το καταλαβαίνω. - Είναι: από την αρχή μέχρι το τέλος δεν είναι ξεκάθαρο τι πρέπει να κάνω.

Πρώτον - αν έχω ήδη ένα αλάτι - πώς γίνεται να "εξάγω" από εκεί; - ή είναι η λεγόμενη διαδικασία "εκχύλισης" - τι περιγράφεται τότε;
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
BxNHfdaL0T


Δεν ξέρω τίποτα για τη σύνθεση mda, αλλά με βάση τον επιστημονικό ορισμό του άλατος, προσπαθείτε να διασπάσετε το άλας mda στα συστατικά του μέρη, ώστε να πάρετε καθαρό mda. ένα καλό παράδειγμα είναι η καθαρή αμφεταμίνη έναντι των αλάτων αμφεταμίνης (όπως η θειική αμφεταμίνη, η σακχαρική δεξτροαμφεταμίνη, η μονοϋδρική ασπαρτική αμφεταμίνη και η θειική δεξτροαμφεταμίνη) που περιέχονται στο adderall. δεν ξέρω πώς να διαχωρίζω τα άλατα mda, αλλά μπορώ να προσπαθήσω να βρω έναν οδηγό για εσάς αν θέλετε;
 
Top