Ανάλυση φαινυλαιθυλαμινών με χρήση L-καρβοξυλικών οξέων [βίντεο]

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Γεια σας παιδιά, πρόσφατα ο @ImOutAlso ζήτησε να χρηματοδοτήσει ένα βίντεο σχετικά με τον οπτικό διαχωρισμό των αμφεταμινών με τη χρήση L-τρυγικού οξέος, οπότε αποφάσισα να το δημοσιεύσω με τη σύμφωνη γνώμη του για τα μέλη του ΒΒ.

Ο διαχωρισμός γίνεται αυτή τη φορά με L-μηλικό οξύ, αλλά έχω δοκιμάσει μια σειρά από χειρόμορφα καρβοξυοξέα: γαλακτικό, ασπαρτικό, μανδελικό, γλουταμικό. Όλα αυτά λειτουργούν μαζί με ένα κάρο άλλα. τα L-οξέα δουλεύονται σύμφωνα με αυτό το βίντεο, ενώ τα D-οξέα χρησιμοποιούνται σύμφωνα με τη μέθοδο που παρουσίασε ο Patton σε άλλο νήμα.

Θα επισυνάψω ένα πολύ χρήσιμο έγγραφο, το οποίο απαριθμεί τους χειρικούς διαχωριστικούς παράγοντες, ενώ δεν είναι εξαντλητικό, είναι μια καλή αρχή για όποιον ενδιαφέρεται για χειρικές διαχωριστικές ουσίες.

Χωρίς περαιτέρω καθυστέρηση, παρακαλώ απολαύστε το και συγχωρήστε τις μικρές διαρροές και τις ανεπάρκειες, αυτό είναι απλά μια απόδειξη της ιδέας!


 

Attachments

  • 9PpBfWUaIc.pdf
    562.1 KB · Views: 898
Last edited by a moderator:

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Το βίντεο δεν λειτουργεί
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Κρατηθείτε, ζήτησα από το μεγάλο αφεντικό να το διορθώσει, θα πρέπει να είναι έτοιμο σύντομα.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Σας ευχαριστούμε για το βίντεο και τις προσπάθειές σας! Νομίζω ότι μπορώ να πω ότι η κοινότητα του φόρουμ BB το εκτιμά.

Υ.Γ. Θα προσθέσω διασταυρούμενους συνδέσμους σε παρόμοια θεματικά θέματα.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Έχω αρκετές ερωτήσεις, ας δούμε αν μπορώ να τις σχολιάσω. Έχω καθαρό L-γαλακτικό οξύ
1. Διαλύω αμφεταμίνη σε νερό αναλογίας 1.1 και εξάγω τη βάση της
2. Εκχυλίζω τη βάση της αμφεταμίνης με αιθέρα.
3. εξατμίζω τον αιθέρα ώστε να μείνει μόνο η βάση της αμφεταμίνης και τη διαλύω στο οξύ
4. Η D-αμφεταμίνη δεν διαλύεται και εκχυλίζεται με αιθέρα
5. ανακρυστάλλωση.

Για την ανακρυστάλλωση, μπορώ να χρησιμοποιήσω αλκοόλη IPA ή κάποιο υποκατάστατο της ακετόνης; Είναι δύσκολο να βρω καθαρή ακετόνη εκεί που μένω γιατί μπορεί να κάνει εκρηκτικά.
 
Top