Ξεμείνατε από μεθανόλη αλλά έχετε Α-έλαιο

drshaman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ο φίλος έχει λίγες φιάλες Α-έλαιο αλλά μας τελείωσε η μεθυλική αλκοόλη που χρησιμοποιούμε για να αναμειγνύουμε με το πετρέλαιο και στη συνέχεια να το οξύνουμε με θειικό οξύ για να λάβουμε εξαιρετικό προϊόν.
Τώρα που μας τελείωσε το Μεθυλικό, κάποιοι είπαν ότι η αιθυλική αλκοόλη 96% και 4% νερό κάνει επίσης τη δουλειά, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Τι νομίζετε, τι είναι καλύτερο να κάνω, ίσως μπορώ να βρω ισοπροπανόλη βιομηχανικού βαθμού, ακετόνη 99%, αλλά τι νομίζετε ότι είναι καλύτερο να κάνω.
Tnx για απαντήσεις,
 

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Jun 20, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Σίγουρα η κετόνη επειδή στεγνώνει πολύ πιο γρήγορα και ενέχει λιγότερους κινδύνους για την υγεία και θα παρατηρήσετε ότι το αποτέλεσμα είναι καλύτερο.
η ισοπροπανόλη κατά τη γνώμη μου έχει πολύ έντονη μυρωδιά νοσοκομείου και πολύ υψηλό ιξώδες.

Αλλά τι στο διάολο να πάθεις με το νερό ? Αποφύγετε το όσο το δυνατόν περισσότερο
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
49
Reaction score
21
Points
8
Πουλάτε την αμφεταμίνη σας ως ζυμαρικά; Ή ξηρά;
Ναι, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αιθανόλη 96% αν την πουλάτε υγρή...
αν την πουλάτε ξηρή και στεγνή με φυγόκεντρο: μην χρησιμοποιήσετε την αιθανόλη, γιατί μέρος της αμφεταμίνης σας διαλύεται στο 4% νερό.
Ποτέ δεν χρησιμοποίησα aceton για θειική αμφεταμίνη, μόνο για αμφεταμίνη hcl..
Ποτέ δεν χρησιμοποίησα ipa ούτε για αμφεταμίνη..
 

drshaman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ναι, είναι υγρό, αυτό είναι στην τιμή εδώ, που πωλούν πράγματα, οπότε η αιθανόλη όσο το δυνατόν πιο σαφής είναι η καλύτερη επιλογή νομίζω, οπότε μια ακόμη ερώτηση σχετικά με ολόκληρη τη διαδικασία.
Παρακολουθούσα καθώς έφτιαχναν την πάστα, αυτό είναι σαν την κουζίνα της κόλασης, κάποιοι καίγονται από το οξύ κάποιοι το ph πάει κάτω από 5, το κάνουν στο μάτι σαν γιαγιά, όταν χρησιμοποίησα χαρτί ph είδα ότι είναι λάθος, νομίζω ότι το πιο σημαντικό πράγμα είναι πώς ρίχνεις accid στο διάλυμα του πετρελαίου και της αλκοόλης, αναμιγνύουν 1:1,5 αναλογία πετρελαίου και αλκοόλης και μετά ρίχνουν οξύ από το μπουκάλι του ενός λίτρου θειικό οξύ όπως 4/5 κουταλιά της σούπας και τότε ξεκινάει η αντίδραση που είναι βιολετί όπως βάζεις νερό σε ζεστή πλάκα με λάδι.
Για μένα αυτό είναι λάθος, αλλά είπαν ότι αυτό έμαθαν.
.
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
49
Reaction score
21
Points
8
Ναι είναι κόλαση η κουζίνα με αυτόν τον τρόπο, μπορείτε να κάνετε μερικά πράγματα για να το αποτρέψετε αυτό, το πρώτο είναι: βάλτε την αιθανόλη/μεθανόλη σας σε ψυγείο ώστε να είναι μείον 24 βαθμούς, το δεύτερο είναι να αραιώσετε το οξύ σας.
Για το ph, το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι καλύτερα να μετράτε πάρα πολύ... παρά πολύ λίγο...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Δεν είμαι εξοικειωμένος με το α-έλαιο και δεν έχω δει ποτέ αμφεταμίνη προς πώληση, αλλά γνωρίζω ότι η μεθανόλη είναι μερικές φορές ο μεθυλιωτικός παράγοντας σε ορισμένα συνθετικά. Idk όπου είστε, αλλά το στεγνωτήριο αερίου heet είναι μεθανόλη και αποστάζω μεθανόλη από το υγρό πλυσίματος παρμπρίζ και βλέπω πράγματα σε καταστήματα auto p a it που είναι μεθανόλη ή ένα μείγμα που μπορεί να αποσταχθεί για να συμπυκνωθεί. Yall trying to make ethamphetamine🤔 now I have to see if that is even a thing edit; Η αιθυλαμφεταμίνη παράγει αποτελέσματα παρόμοια με την αμφεταμίνη και τη μεθαμφεταμίνη, αν και είναι ασθενέστερης ισχύος.[citation needed] At equipotent dosage, ethylamphetamine is subjectively less euphorigenic.[citation needed].
 

drshaman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Παίρνω μισό κιλό αυτό το πράγμα και είναι σκατά, έτσι σκέφτηκα να πάρω 100ml λάδι να κάνω καθαρή παρτίδα και thrn αναμίξτε με αυτό το μισό για να στοιχηματίσετε καλά πράγματα.
Υπάρχει διαφορά στην ουσία αν χρησιμοποιήσω φωσφορικό, θειικό ή οποιοδήποτε άλλο οξύ;
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
49
Reaction score
21
Points
8
Ναι, θα δώσει ένα διαφορετικό προϊόν με κάθε είδος οξέος

h2so4 θα δώσει θειική αμφεταμίνη
Hcl θα δώσει αμφεταμίνη hcl
κ.λπ. κ.λπ. κ.λπ...
 

drshaman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Τι προτιμάτε;
Αυτή η μέθοδος νομίζω ότι δεν είναι διεγερτική όπως οι άλλες, σεξ = 0 μιλώντας = 0 κοιμάται καλά.
Τι μπορεί να είναι τόσο λάθος, όταν αγοράζω πάστα σε άλλα μέρη ότι η πάστα είναι crasy έχω δύναμη να δουλέψω, να σκέφτομαι, να κάνω σεξ όλη τη νύχτα κλπ κλπ. Αλλά αυτό το αμφίδιο μου δίνει μόνο ξύπνημα το πρωί και όχι πολύ περισσότερο!
 

Tovenaar

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 29, 2023
Messages
49
Reaction score
21
Points
8
Προσπαθήσατε να ξανακάνετε την πάστα σε λάδι; Και να κρυσταλλώσετε ξανά με μεθανόλη και h2so4; Ίσως η πάστα σας να είναι κομμένη με πολλή καφεΐνη...
 

drshaman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Όχι, όχι, θέλω απλώς να κάνω από 100ml πετρελαίου "καθαρό" υλικό και στη συνέχεια να προσθέσω σε αυτό το κομμένο ταχύτητα.
Ξέρω πόσο κόπηκε και είναι πάρα πολύ για τους πελάτες μου.
Φτιάχνουν 2kg από μισή στρωμνή, 500(α)800ml(Met) και στο τέλος μετά την οξίνιση προσθέτουν 800gr καφεΐνη.

Έτσι θέλω απλά να προσθέσω καθαρό παρελθόν σε αυτό το γεμάτο καφεΐνη υλικό για να πάρω όσο το δυνατόν καλύτερο.
Για παράδειγμα έχω 700gr που αναμιγνύεται ταχύτητα και 100ml λάδι.
Απλά φτιάχνω 100ml λάδι + 150ml αλκοόλ και το οξίνω, και αφού πάρω το σωστό PH το βάζω στο ψυγείο και το πρωί προσθέτω όλα αυτά σε αυτό το κομμένο υλικό.
 
Top