Αναζήτηση για τη σύνθεση της τιλιδίνης (οπιοειδές)

mel0

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 30, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας Έχω ερευνήσει πολύ για τα πιο αδύναμα οπιοειδή (τραμαδόλη, κωδεΐνη και κυρίως τιλιδίνη). Το Tilidin είναι ένα οπιοειδές που αναπτύσσεται μόνο στη Γερμανία και την Ελβετία. Βρήκα οδηγίες σύνθεσης για την Τραμαδόλη και ο G.Patton δημοσίευσε μια οδηγία σύνθεσης για την Τραμαδόλη πριν από περίπου μία ώρα. Είμαι πολύ ευγνώμων γι' αυτό. Παρά την έρευνα που έκανα, δεν βρήκα δημόσια οδηγία σύνθεσης για την Tilidin (συμπεριλαμβανομένων των ποσοτήτων των επιμέρους χημικών ουσιών). Εάν κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει σε αυτό θα ήμουν πολύ ευγνώμων.
Σας ευχαριστώ για την ανάγνωση.
 

JustFuckMyShitUpFam

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Δεν είμαι από τη Γερμανία, αλλά ζω στη δυτική ΕΕ, και τυχαίνει να έχω πάρει στα χέρια μου αυτό το χημικό. Για κάποιον με πολύ υψηλή ανοχή εξαιρετικά άχρηστο, αλλά ήθελα να το έχω μόνο για την καινοτομία 😄

Μου αρέσει να συλλέγω αυτά τα κάπως σπανιότερα φάρμακα σαν κάποιο είδος αυτιστικού. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι πολλοί άνθρωποι ισχυρίζονται ότι η ευφορία του υποτίθεται ότι είναι στο επίπεδο της οξυκωδόνης, αλλά πώς είναι δυνατόν αυτό όταν κάθε χάπι έχει μέσα του και suboxone (bubreprenorphine ή πώς γράφεται xd) (για να είναι εθισμένο/"πρεζόνι" 🙄 απόδειξη)

Πολύ περίεργο φάρμακο tbh.
 

mel0

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 30, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας δεν έχω ακούσει ποτέ ότι η τιλιδίνη και η οξυκωδόνη έχουν την ίδια ευφορία και από τη δική μου άποψη αυτό είναι εντελώς λάθος.
Το suboxone που αναφέρατε ανήκει σε μια κατηγορία συνδυασμένων φαρμάκων/φαρμάκων που περιλαμβάνουν ένα οπιοειδές και ναλοξόνη γνωστή και ως narcan. Η ναλοξόνη έχει ως αποτέλεσμα τη μείωση των υπερβολικών δόσεων δηλ. του θανάτου. Η χρησιμότητα της ναλοξόνης στην Τιλιδίνη κατά τη γνώμη μου είναι 0 λόγω της ήδη πολύ χαμηλής
αναπνευστικής καταστολής που προκαλεί αναπνευστική καταστολή. Κάθε προϊόν Tilidin ΠΡΕΠΕΙ να περιλαμβάνει ναλοξόνη, έχει επίσης ισχυρά αποτελέσματα μόνο σε υψηλότερες δόσεις που σημαίνει ότι θα αποτρέψει τις υπερβολικές δόσεις αλλά και θα διατηρήσει τα αναλγητικά αποτελέσματα του Tilidin. Πραγματικά δεν είναι χρήσιμο για άτομα με υψηλή ανοχή. αλλά για τους "φυσιολογικούς" ανθρώπους τους δίνει το συναίσθημα ενός οπιοειδούς χωρίς να χρειάζεται να νομίζουν ότι είναι πρεζάκιας. Επίσης, είναι σημαντικό να σημειωθεί ότι το Tilidin είναι εξαιρετικά δημοφιλές στη Γερμανία λόγω της ραπ σκηνής και υπάρχουν πολύ περισσότεροι άνθρωποι που είναι πρόθυμοι να το αγοράσουν και να το καταναλώσουν σε αντίθεση με την ηρωίνη ή τη φαιντανύλη.
 

Alojz

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 11, 2023
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Μπορείτε να αναρτήσετε μια συμβολή στην παραγωγή της τιλιδίνης
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
56
Reaction score
35
Points
18
Η τιλιδίνη είναι το πλησιέστερο "παρόμοιο" φάρμακο έτοιμο προς χρήση με την οξυκωδόνη (εκτός αν μπορείτε ακόμα να βρείτε υδροκωδόνη χωρίς παρακεταμόλη ή ιβουπροφαίνη αναμεμειγμένη μέσα, ή, τυχερό εύρημα, οξυμορφόνη ;) - ωραία διέγερση, καλή ευφορία, μέτριο παυσίπονο. Καλύτερα από την Ταπενταδόλη, καθώς το high είναι πιο σταθερό και διαρκεί περισσότερο.
Αλλά, δεν έχει την επίδραση "lifestyle" της οξυκωδόνης, και δεν μπορείς πραγματικά να το σνιφάρεις, ούτε να νυχτωθείς από αυτό. Λοιπόν, τεχνικά μπορείτε, αλλά να είστε έτοιμοι να σκοντάψετε, αφού αρχίζει να χτυπάει τους υποδοχείς Kappa ήδη μετά από 300-400mg.

Είπα αυτό, υπήρξε μια προσπάθεια του Iso-Tilidine ως RC, αλλά κατέληξε να μην είναι ενεργό.
Η Nortilidine ήταν ίσως η πιο επιτυχημένη προσπάθεια RC, και νομίζω ότι δεν απαγορεύεται καν στις περισσότερες χώρες; Έκανε μια σύντομη εμφάνιση στη Γερμανία και την Πολωνία, αλλά για περίεργους λόγους, δεν απογειώθηκε ποτέ ή δεν συντέθηκε ξανά για τη σκηνή της αγοράς RC. Ίσως επειδή δεν ήταν αρκετά "διάσημο", ίσως επειδή ακόμη και μια χαμηλότερη Kappa max. Mg σκανδάλη, ίσως λόγω του κόστους παραγωγής του. Δυστυχώς δεν έχω τη συνθετική διαδρομή γι' αυτό, λυπάμαι :]
 
Top