Πώληση "νόμιμων" αναλόγων στις ΗΠΑ;

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Αναρωτιέμαι αν κάποιος μπορεί να μου διευκρινίσει κάποια πράγματα.

Πρώτον, νόμιζα ότι ο νόμος περί αναλόγων ισχύει για τα ναρκωτικά του καταλόγου 2 και άνω, αλλά όχι για τα ναρκωτικά του καταλόγου 3 και κάτω. Ας πούμε λοιπόν ότι κάποιος πουλάει ένα ναρκωτικό στο διαδίκτυο, ας πούμε ένα ανάλογο κεταμίνης ή βενζοδιαζεπίνης, αλλά περιλαμβάνει την προφανώς μαλακία προειδοποίηση "όχι για ανθρώπινη κατανάλωση" ή κάτι παρόμοιο με τη μεφεδρόνη, που πωλείται ως φυτική τροφή, ή τα περιβόητα "άλατα μπάνιου".

Για τι μπορεί να σας κατηγορήσει η αστυνομία; Κάτι πρέπει να είναι, δεν θα σας αφήσουν να ξεφύγετε με το να "πουλάτε ναρκωτικά" λέγοντας "όχι για ανθρώπινη κατανάλωση" Δοκιμάστε αυτό το κόλπο που μισεί η αστυνομία!

Όχι να πουλάς κάτι σαν το 3mmc, που η dea έχει ήδη πει ότι το θεωρεί ανάλογο, αλλά κάτι που δεν εμπίπτει στο νόμο περί αναλόγων, που νόμιζα ότι ήταν η κεταμίνη και τα ανάλογα βενζολίου.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Γιατί τα ανάλογα της κεταμίνης ή των βενζολίων δεν εμπίπτουν στην πράξη περί αναλόγων;
Απλώς το μελέτησα γρήγορα και η αίσθησή μου είναι η εξής,
- τα ανάλογα του καταλόγου Ι και ΙΙ θα δικάζονται σαν να είναι ναρκωτικά του καταλόγου Ι.
-τα ναρκωτικά των πινάκων ΙΙΙ, IV, V, ΚΑΙ VI θα διώκονται ως το ναρκωτικό του οποίου είναι ανάλογο.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Δεν είμαι δικηγόρος, αλλά φαίνεται ότι δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν την ανάλογη πράξη εάν το σχετικό φάρμακο δεν είναι στο πρόγραμμα 1 ή 2.

Η δική μου ανάγνωση είναι ότι αν υπάρχει ανάλογο, π.χ. της κεταμίνης, του καταλόγου 3, τότε εφόσον κυκλοφορεί στο εμπόριο ως "όχι για ανθρώπινη κατανάλωση", τότε βρίσκεται κανείς πολύ περισσότερο σε γκρίζα ζώνη. Ίσως μπορούν να σε κατηγορήσουν για πώληση μη εγκεκριμένου φαρμάκου ή κάτι τέτοιο (απλώς ένα παράδειγμα, όχι ακριβής νόμος).

Απλώς φαίνεται ότι δεν υπάρχει πολύ σαφής απάντηση για το τι μπορεί να κάνουν οι πολιτειακοί ή ομοσπονδιακοί πράκτορες.
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
IME αν δεν εμπίπτει στην ομοσπονδιακή αναλογική πράξη του 1984 (νομίζω ήταν 84; Δεν διπλοελέγχω rn) και αν δεν πιαστείτε στη μέση της πώλησης. Πάντα αποκαλούσα rcs με πραγματικά ονόματα, παρόλο που όλοι το πούλησαν Molly λέγοντας πραγματικά mdma, είχα μερικούς φίλους που πιάστηκαν με ethylone/bk-mdma και 4mmc και οι δύο πριν προγραμματιστεί καθόλου. Το αποκαλούσαν με το σωστό όνομα στους μπάτσους. Τα ναρκωτικά πετάχτηκαν στο έδαφος και 200+$ πρόστιμο για απορρίμματα για την πλαστική σακούλα. They seriously sat and Googled bk-mdea on image search to compare it hahahaha like yup that's it cuz didn't pop on field test
 

thevines2

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Αλλά αν αποκαλείτε ακόμη και νόμιμα χημικά Molly ή κάτι άλλο παράνομο μπορεί να χρεωθείτε γι' αυτό
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Απολύτως αυτό. Ποτέ μην πουλάτε κάτι νόμιμο ως κάτι παράνομο, η χρέωση είναι η ίδια
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Οκτ 2015 - Είχα έναν συνεργάτη που κατέληξε να πιαστεί και με πούλησε για να σώσει τον κώλο του. Μου την έστησε για να πουλήσω 28 γραμμάρια "molly" σε έναν μυστικό αστυνομικό της πολιτείας. Έδωσε θετικό αποτέλεσμα για αμφεταμίνες σε επιτόπιο έλεγχο ναρκωτικών και έτσι συνελήφθην. Ήταν συσκευασμένο σε ένα σακουλάκι με "μπαχαρικά" με την ένδειξη "λιβάνι" -όχι για ανθρώπινη κατανάλωση- (νομίζοντας ότι αυτό θα με βοηθούσε να διεκδικήσω την αθωότητά μου.) Πέρασα περίπου ενάμιση χρόνο πηγαίνοντας στα δικαστήρια επειδή δεν μπορούσαν να το αναγνωρίσουν στο εργαστήριο. Το αναγνώρισαν λανθασμένα 3 φορές. Ήμουν μια εμφάνιση μακριά από το να απορρίψουν την υπόθεση, όταν επανήλθαν και είπαν ότι ήταν Ethylone, το οποίο προφανώς πήρε προγραμματισμένο στις ΗΠΑ από τον Ιούλιο του 2015, πιστεύω. Ήξερα ότι σε εκείνο το σημείο θα με είχαν πιάσει. Δεν υπήρχε τίποτα που θα μπορούσε να πει ή να κάνει ο δικηγόρος μου (διορισμένος από το δικαστήριο) - πήγα και πήρα διάφορες γνώμες από άλλους δικηγόρους και βασικά είπαν το ίδιο πράγμα. "Έχεις ένα χέρι με χέρι με έναν μυστικό αστυνομικό με μια παράνομη ουσία, η υπόθεση είναι ανοιχτή και κλειστή." Αυτή η ψευδής αίσθηση ασφάλειας ότι λειτουργώ στην "γκρίζα ζώνη" μου κόστισε 3 χρόνια στην πολιτειακή φυλακή και όλα όσα πήγαν μαζί με αυτό. Πιθανώς θα μπορούσα να παλέψω λίγο και να πετύχω καλύτερα αποτελέσματα, αλλά μέχρι τότε ήμουν απλώς χαρούμενος που το είχα ξεπεράσει.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Αυτό είναι τελείως χάλια, αδερφέ. Λυπάμαι που συνέβη αυτό. Ήξερες τι ήταν; Στο δικαστήριο των ΗΠΑ, δεν χρειάζεται να γνωρίζεις ότι κάτι είναι παράνομο για να συλληφθείς και να φυλακιστείς γι' αυτό, αλλά υπάρχει και μια άλλη πτυχή και αυτή είναι η πρόθεση. Εάν η σακούλα έγραφε "όχι για ανθρώπινη κατανάλωση" και δεν έλεγε τίποτα για ναρκωτικά, ο δικηγόρος σας θα μπορούσε να υποστηρίξει ότι δεν γνωρίζατε τι ήταν. Ίσως. Δεν ξέρω τις λεπτομέρειες. Ίσως να σου είχε επιφέρει μειωμένη ποινή ή μικρότερη κατηγορία. Ένας έξυπνος άνθρωπος θα εξοικονομούσε τα πρώτα 2000 δολάρια που θα έβγαζε και θα έπαιρνε δικηγόρο. Υπάρχουν και οι προπληρωμένοι δικηγόροι. Πληρώνεις την προκαταβολή και μετά, αν συμβεί κάτι, σε χρεώνουν για τις ώρες και τις καταθέσεις κ.λπ. Ξέρω ότι αυτό ακούγεται υπερβολικό αλλά ένας διορισμένος από το δικαστήριο δικηγόρος πληρώνεται από τον ίδιο λογαριασμό που πληρώνεται και ο εισαγγελέας. Και ο δικαστής. Συγκεκριμένα δεν πρέπει να γίνεται έτσι, αλλά γίνεται. Ο διορισμένος από το δικαστήριο δικηγόρος σας εργάζεται για την άλλη πλευρά και είναι ο χαμηλόβαθμος στην ιεραρχία. Βλέπει αυτούς τους τύπους καθημερινά και είναι γνωστό ότι αντιστέκονται στο να εξοργίσουν τους ανωτέρους τους. Ωστόσο, πρέπει να έχετε δικηγόρο. Δεν μπορείτε, ως εναγόμενος, να καταθέσετε αίτηση για ανακάλυψη, παράταση ή μια σειρά από άλλα πράγματα. Ούτε μπορείς να διαπραγματευτείς με τον εισαγγελέα. Αν ο δικαστής αποφασίσει να σε αφήσει, μπορείς, αλλά πρέπει να ζητήσεις ειδική άδεια και δεν είναι υποχρεωμένος να σου κάνει το χατίρι
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Πράγματι, ένας έξυπνος άνθρωπος βάζει στην άκρη τις πρώτες του στοίβες, 1. BAIL 2. ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ 3. Κομισάρι μερικών ετών (στη χειρότερη περίπτωση lol). Ξέρω ποια ήταν η "ουσία"; Οι άνθρωποι που περνούσα αρχικά είχαν 'molly' το αποκαλούσαν και m1. Το οποίο πιστεύω ότι είναι η μεθυλόνη. Ήταν ένας σκουριασμένος καφέ/πορτοκαλί πετρώδης κρύσταλλος με έντονη μυρωδιά. Μετά από λίγο καιρό, είχαν τη 'δεύτερη γενιά' που ισχυρίζονταν ότι ήταν ακόμα νόμιμη καθώς ήταν το επόμενο ανάλογο στη σειρά (αν και ήξερα για το tikhal και ό,τι άλλο, η όλη σκηνή της RC ήταν κάπως καινούργια για μένα, οπότε ήμουν λίγο αφελής καθώς πληροφορίες δεν μπορούσαν να έχουν πραγματικά, εννοώ ότι είχαν ακόμα 'λιβάνι' σε κάποια από τα καταστήματα εκείνη την εποχή). Τέλος πάντων, το ονόμασαν m2, είχε ένα ανοιχτό κίτρινο χρώμα, πολύ λιγότερο έντονο και μικρότερης διάρκειας από το m1, αλλά εξακολουθούσε να είναι απολαυστικό. Αρχικά με κατηγόρησαν για διακίνηση MDMA, αλλά μετά από πάνω από ένα χρόνο που έπαιζαν μαζί μου και τα εργαστηριακά αποτελέσματα. Πήγαν από το MDMA, σε κάτι άλλο (ξεχνάω ακριβώς, κάποια beatnik stim που ήταν μεγάλη επιτυχία τη δεκαετία του '50) στη μεφεδρόνη στο MDPV (bathsalts) και τελικά στην αιθυλόνη όταν μου απαγγέλθηκαν κατηγορίες. .... ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΗΚΕ Η ΤΖΈΙΝ!

Έχεις απόλυτο δίκιο πάντως, αυτοί οι διορισμένοι από το δικαστήριο μπράβοι είναι κατώτεροι και από σκατά φάλαινας. Είχα μερικούς που πραγματικά με έβγαλαν από μικρά πράγματα όλα αυτά τα χρόνια. Στην πραγματικότητα απέλυσα τον πρώτο μου δικηγόρο, ο τύπος που κατέληξα ήταν μάλλον χειρότερος. Ποτέ δεν έκανε τίποτα πέρα από το να προσπαθήσει να μου κλείσει συμφωνία από την αρχή. Γρηγορότερος κύκλος εργασιών - περισσότερα χρήματα γι' αυτούς. "Είτε θα ομολογήσεις είτε θα πας σε δίκη και θα σε συμβούλευα να μην το κάνεις, γιατί ειλικρινά θα χάσεις" και στη συνέχεια με απείλησε με αριθμούς. "Αν χάσεις, έχεις να αντιμετωπίσεις έως και 10 για το μέγιστο." Ξέρω το παιχνίδι, όλοι παίζουν γκολφ μαζί τα Σαββατοκύριακα και κάνουν ανταλλαγές, και ήταν πολύ προφανές ότι μου έλεγαν ψέματα. Ούτε οι δεύτερες γνωματεύσεις ήταν πολύ ελπιδοφόρες όμως, μερικοί τύποι από έξω από την περιοχή, για μερικές χιλιάδες δολάρια, ισχυρίστηκαν ότι θα πήγαιναν να κουνήσουν το πουλί τους, αλλά βασικά είπαν ότι θα ήταν "δύσκολο να πείσεις τους ενόρκους, σε έχουν σε ένα slam dunk." Αυτοί ήταν έμπειροι με πιο απτές υποθέσεις "σκληρών ναρκωτικών". Θα μπορούσα πιθανώς να τα είχα καταφέρει καλύτερα, αλλά θα μπορούσα και χειρότερα. Μου πρόσφεραν 18 μήνες φυλακή με 3 χρόνια αναστολή, τέτοια πράγματα. Επέλεξα την πολιτεία χωρίς αναστολή. 3 χρόνια (2 χρόνια mando + απώλεια άδειας για 3 χρόνια) βγήκα σε 2,5 χρόνια με goodtime. Υποτίθεται ότι σε παρακολουθούν καθ' όλη τη διάρκεια της ποινής σου επίσης, αν θελήσεις να κάνεις έφεση ή κάτι τέτοιο. Ο μαλάκας δεν απάντησε ποτέ στις κλήσεις μου από μέσα.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Χτύπησες το καρφί στο κεφάλι με τους διορισμένους από το δικαστήριο δικηγόρους που παρέδωσα σε έναν είχα κάποτε ένα λεπτομερές σχέδιο για να αποσυρθεί μια κατηγορία και περιελάμβανε μια νεκρή ακριβή υπόθεση που το περιφερειακό εφετείο ανέτρεψε,( με κατηγόρησαν για ένα χτύπημα και εγκατάλειψη, αλλά αυτό που χτύπησα ήταν μια πινακίδα που ανήκε στην πόλη, και το δημαρχείο ήταν κλειστό αφού ήταν νύχτα, και σύμφωνα με τους νόμους αυτού του κράτους είχα 24 ώρες για να το αναφέρω αλλά με συνέλαβαν 3 ώρες αργότερα. Αν επρόκειτο για ιδιωτική ιδιοκτησία ή για όχημα ή αν κάποιος είχε τραυματιστεί θα έπρεπε να καλέσω την αστυνομία ή να πάω κατευθείαν στο αστυνομικό τμήμα. ) Μου είπε: "Καλά το έκανες όμως;" Όχι αυτό για το οποίο με χρεώνουν, όχι. "Λοιπόν, εγώ θα έπαιρνα απλά αυτό που σου πρόσφεραν, θα μπορούσες να είχες χρεωθεί για περισσότερα"😮😐😒
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Ναι, το σύστημα είναι γαμημένο. Αν κάθε κατηγορούμενος γνώριζε τα δικαιώματά του και αρνιόταν να παραιτηθεί από το δικαίωμά του για ταχεία δίκη και αρνιόταν να κάνει συμφωνία, οι δικηγόροι θα έπρεπε πραγματικά να αρχίσουν να κάνουν τη δουλειά τους και τα δικαστήρια θα αλέθονταν σχεδόν ακινητοποιημένα. Ακόμα και μια μικρή δίκη με ενόρκους είναι χρονοβόρα και πανάκριβη! Αν όλοι επέμεναν σε μια τέτοια δίκη, τα κράτη δεν θα ήταν καν σε θέση να διώξουν όλους τους παραβάτες του νόμου και θα έπρεπε να διαλέξουν και να επιλέξουν από τις πιο σοβαρές υποθέσεις. Στοιχηματίζω ότι αυτό και μόνο θα οδηγούσε σε μεταρρύθμιση του νόμου.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Συμφωνώ απολύτως με τον Pseudo
Είναι κρίμα που οι περισσότεροι από αυτούς τους διορισμένους από το δικαστήριο δικηγόρους εκμεταλλεύονται την άγνοια και την τεμπελιά των πελατών τους. Απλά πάρτε τη συμφωνία, γρηγορότερα μέσα, γρηγορότερα έξω, γρηγορότερος κύκλος εργασιών, λιγότερη δουλειά, περισσότερα πρόσωπα, περισσότερα χρήματα, αυτό είναι το όνομα του παιχνιδιού τους. Αν οι άνθρωποι γνώριζαν μόνο τα "δικαιώματά" τους και έμεναν σταθεροί. Νομίζω ότι θα μπορούσαμε, πράγματι, να ξεκινήσουμε μια μεταρρύθμιση του νόμου με βάση αυτό και μόνο. Έχουν φτάσει κοντά στο να το κάνουν από μόνοι τους στην περιοχή μου, όσον αφορά τους μη βίαιους παραβάτες ναρκωτικών. Υπερπληθυσμός, πρόωρη αποφυλάκιση, μικρότερες ποινές κ.λπ.
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Ναι, το μόνο πρόβλημα είναι ότι όλοι πρέπει να το κάνουν, δεν έχουν κανένα πρόβλημα σήμερα να τραμπουκίζουν κάποιον που επιμένει να μην παραβιάζονται τα δικαιώματά του και να επιδιώκει πραγματική δικαιοσύνη με το γράμμα του νόμου. Βασικά, αν ένα άτομο επιμείνει να κάνουν πραγματικά τη δουλειά τους, γίνονται σκατά και βάζουν σκοπό να σε βάλουν κάτω σκληρά. Εκτός βέβαια αν έχεις ΧΡΗΜΑ και προμηθεύεσαι τον δικό σου δικηγόρο. Τα μετρητά πάντα ελαφρύνουν κάθε ποινή, αρκετά μετρητά και δεν υπάρχει ποινή. Ο δημόσιος υποκριτής απλά δεν πρόκειται να τα καταφέρει, αν προσπαθήσεις να ακολουθήσεις αυτό το δρόμο μόνος σου. Στεναγμός.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Νομίζω ότι ο μόνος τρόπος με τον οποίο θα μπορούσε κάποιος να ξεφύγει από την πώληση φαρμάκων της γκρίζας αγοράς στις ΗΠΑ θα ήταν να στείλει από μια ξένη χώρα, όπως τα διαβόητα εργαστήρια σαύρας, που στέλνουν από την Ισπανία, την Ολλανδία, ή να έχει κάτι που δεν εμπίπτει ούτε στον νόμο περί αναλόγων.

Κατά τη γνώμη μου, τα ανάλογα της κεταμίνης εμπίπτουν σε αυτό. Η κεταμίνη ανήκει στο πρόγραμμα 3, και μόνο τα ναρκωτικά του προγράμματος 1 και 2 εμπίπτουν στον νόμο περί αναλόγων.
 

Moonbow112ix

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 22, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
@SoldadoDeDrogas χαχαχαχαχαχα κυριολεκτικά γέλασα πολύ με το "κατηγορούμενος Jane" πήγα χαμηλόφωνα από δωμάτιο σε δωμάτιο στο σπίτι μου αναφωνώντας ήσυχα , "κατηγορούμενος Jane, κατηγορούμενος" πρέπει να είστε ένα δροσερό άτομο, επειδή ήμουν και εξακολουθώ να αισθάνομαι κάποιο πόνο για αυτή τη χρέωση που κολλάει, η rc βαλς ήταν γαμημένο να δούμε στη φυλακή της κομητείας ή να ξέρω τι συνέβη σε φίλους εδώ στις ΗΠΑ, 9/10 ακριβώς όπως και εσείς, pops για αμφεταμίνη μερικές φορές meth, τότε είτε υπογράψει για κάτι μόλις το τεστ ήταν ασαφής και άλλοι έκαναν αυτό που θα έκανα που είναι ευρύ που έκανες και θα το αφήσω να πάει και να ρίξει τα ζάρια, Εγώ ο ίδιος δούλεψα για να μου πέσει ένα κακούργημα POCS ΚΑΙ POM και ήμουν με εγγύηση για περίπου 3,5 χρόνια, εκεί που ζω οι περισσότεροι ομολογιούχοι δεν σε αφήνουν να μείνεις στο μητρώο τους για πολύ πάνω από ένα ή δύο χρόνια γιατί πιστεύω ότι παίρνουν περίπου 30-50 που τους αναλογούν Socials κάθε φορά οπότε όπως και εγώ πληρώθηκα πριν τελειώσει ο πρώτος χρόνος? Ευτυχώς πρώην μου στο γυμνάσιο αυτή και η μαμά της κατέχουν ένα από τα μεγαλύτερα multi county δικαιοδοσία bondsmen γύρω, πάντα καλό όπως frit είπε και έχουν κώλο σας καλύπτονται από το άλμα, πήρα δύο κακουργήματα μου κάτω σε ένα πλημμέλημα, έτσι ώστε να πέσει πραγματικά ένα (το pocs ήταν Xanax) εγώ κυριολεκτικά ήρθε pout το δικαστήριο σπίτι με ένα θριαμβευτικό νικηφόρο χαμόγελο και κράτησε τα χέρια μου ψηλά και ευχαρίστησε τον άνθρωπο πάνω από όλα με ένα δημόσιο pretender!!!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Είναι τιμή μου που μπορώ να σας προσφέρω κάποια στιγμιαία απόλαυση. Χαίρομαι που κάποιος καταλαβαίνει την ασαφή αναφορά. Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, φίλε μου. Κοιτάζω πίσω τώρα και κάπως μετανιώνω που δεν το πήγα στο καλάθι - ή, με άλλα λόγια, δεν πήγα σε δίκη. Τώρα που το σκέφτομαι, είναι κάπως γαμημένο, ότι σε τιμωρούν επειδή προσπαθείς να παίξεις το παιχνίδι σου. Θα μπορούσε κάποιος με σώας τας φρένας να ΜΗΝ ακολουθήσει κάθε πιθανή επιλογή που θα μπορούσε να βοηθήσει την κατάστασή του; Γιατί δεν θα το έκανες, σωστά; Σοβαρά, απλά εκφοβίζουν τους ανθρώπους, μέσω του φόβου και της φθοράς, λες και η τράπουλα δεν ήταν ήδη αρκετά στοιβαγμένη. Όλο το σύστημα δικαιοσύνης είναι μια κοροϊδία, με αηδιάζει, πραγματικά. Απλά σκέφτομαι να προσπαθήσω να εξηγήσω την τραγικότητα της όλης κατάστασης. Δεν καταλαβαίνεις πόσο κακό είναι πραγματικά... πόσο διεφθαρμένο... μέχρι να το περάσεις πραγματικά. "Καλύτερα πλούσιος και ένοχος παρά φτωχός και αθώος".
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Γεια σου Moonbow, λυπάμαι πολύ που έπρεπε να γίνεις τόσο προσωπικά γνώστης της θλιβερής κατάστασης στην οποία έχει περιέλθει το νομικό μας σύστημα! Πιστεύω ότι τελικά όλα τα ναρκωτικά θα είναι νόμιμα για χρήση και οι άνθρωποι του μέλλοντος θα κοιτάζουν πίσω στην κοινωνία μας και θα συμφωνούν ότι ήμασταν αδιαφώτιστοι άγριοι... Ειρήνη αδελφή μου!
 
Top