Μυρωδάτη αμφεταμίνη στην Ευρώπη

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Η ευρωπαϊκή αμφεταμίνη μυρίζει πολύ πολύ διαφορετικά από την αμφεταμίνη στη Βόρεια Αμερική βρίσκω.
Μίλησα με μερικούς ανθρώπους και μου είπαν ότι στην Ευρώπη (εκτός από την Ολλανδία) παίρνουν το λάδι της αμφεταμίνης και αντί να το καθαρίσουν και να το κρυσταλλώσουν προσθέτουν καφεΐνη και κάθε είδους διαφορετικές ουσίες και από 1 λίτρο λάδι φτιάχνουν 5-6 κιλά περίεργης πάστας αμφεταμίνης.
Καμία ιδέα για το τι προσθέτουν και πόσο επιβλαβές μπορεί να είναι το μη καθαρισμένο αμφεταμινέλαιο;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Παράγουν αμφί αλάτι και κόβονται από καφεΐνη. Αυτό το μείγμα έχει αρνητική επίδραση σε ένα καρδιαγγειακό σύστημα.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Ναι, είναι τόσο παράξενο, που οι άνθρωποι στη Γερμανία τείνουν να το προτιμούν ακόμη και πιο κομμένο με καφεΐνη..

Η τυπική φόρμουλα εδώ για να πας από Freebase σε Speed είναι: 1L Freebase + 2L IPA/Methanol + αναγωγή σε ph 6-7 και το βάζεις στην κατάψυξη..το οποίο είναι ήδη πολύ ακάθαρτο και ανθυγιεινό αλλά 5-6 κιλά από 1l μου ακούγεται πολύ δύσκολο φίλε, μάλλον κάποιοι το κάνουν και αυτό..

Είναι τόσο συνηθισμένοι σε αυτό που σε μερικούς δεν αρέσει καν όταν οι άνθρωποι τα πουλάνε άκοπα..τόσο περίεργο..
 

Oppenheimer

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 31, 2022
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος θα ήθελε τόσο πολύ να κόψει την αμφεταμίνη του.
Απλά βάλτε δισκία καφεΐνης σε αυτό το σημείο. Υποθέτω ότι είμαι λίγο πουριτανός με τα ναρκωτικά μου. Πάντα μου αρέσει να ξέρω ακριβώς τι και πόσο είναι μέσα σε κάτι πριν το πάρω. Από την άλλη πλευρά, έχω κάποιους φίλους που, όταν βρέθηκαν αντιμέτωποι με μια άγνωστη ουσία σε ένα πάρτι, απλά σνιφάρισαν μια γραμμή χωρίς να κάνουν ερωτήσεις. Όχι ακριβώς για μένα.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Δηλαδή εννοείτε ότι απλά έβαλαν 3-4 κιλά καφεΐνης στο λάδι της αμφεταμίνης;
Αναρωτιέμαι τι προσμίξεις έχει το λάδι αν δεν είναι κρυσταλλωμένο.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Είμαι 100% μαζί σας. Νομίζω ότι απλώς πολλοί άνθρωποι πραγματικά δεν ενδιαφέρονται ή/και δεν γνωρίζουν τον κίνδυνο των κομμένων προϊόντων.
Δεν λέω ότι το να παίρνεις ναρκωτικά είναι το πιο υγιεινό πράγμα που μπορείς να κάνεις αλλά μπορείς να γαμήσεις πολλά στο σώμα σου με τα μίγματα κοφτών σκατά :D
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Δεν έχω ακούσει ποτέ να βάζει κάποιος τόσο πολύ και σύμφωνα με επίσημες αναφορές η καθαρότητα της πάστας αμφεταμίνης στην Ευρώπη αυξήθηκε από 10% σε 25/30% τα τελευταία χρόνια, οπότε υποθέτω ότι οι άνθρωποι ευαισθητοποιούνται περισσότερο στο να μην βάζουν "πολύ" καφεΐνη.

Από ότι ξέρω οι άνθρωποι πάνε 1:2 με λάδι:IPA/μεθανόλη και μετά προσθέτουν 10%-25% καφεΐνη
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Παρόλα αυτά, αν η καθαρότητα είναι 25%, αυτό σημαίνει ότι πρόκειται για αμφεταμίνη σκουπιδιών που δεν καθαρίστηκε σωστά
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Σίγουρα!

Κυρίως το IPA δεν εξατμίζεται αρκετά καλά ή/και το πετρέλαιο δεν καθαρίζεται σωστά από άλλα παραπροϊόντα..με αποτέλεσμα το πετρέλαιο να είναι ήδη ακάθαρτο

Με το συνηθισμένο μείγμα που κάνουν οι έμποροι του δρόμου για να μετατρέψουν το λάδι σε ταχύτητα γίνεται ακόμα χειρότερο
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Έτσι, τότε είναι λογικό να παίρνουν 6 κιλά από ένα κιλό πετρελαίου, αν μπορούν να επιτύχουν καθαρότητα μόνο 25% μετά την κρυστάλλωση.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Δεν θα έχετε ευπαρουσίαστη εμφάνιση για αυτή τη μάζα όπως η θειική αμφεταμίνη. Θα πρόκειται για λιπαρό κόμμι.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Lol ακριβώς, αυτό είναι που πωλούν.
Αν είναι κολλώδες νομίζουν ότι είναι καθαρό προφανώς.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Lol, αν νομίζετε ότι αυτό είναι λυπηρό περιμένετε να ακούσετε για τη ροζ ταχύτητα που πουλούσαν. ( Υποψιάζομαι ότι είναι ροζ λόγω μόλυνσης από υδράργυρο)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Λοιπόν, λυπάμαι που το λέω αλλά η υπόθεσή σου είναι λάθος στις περισσότερες περιπτώσεις.αν αν είναι υλικό του δρόμου φτιάχνεται με τη διαδικασία Leuckart στο 90% των περιπτώσεων.η κλιμάκωση της αντίδρασης του Hg είναι δύσκολη μετά από ένα σημείο.το Leuckart εξακολουθεί να παραμένει η πιο οικονομικά βιώσιμη οδός για μαζική παραγωγή.καθώς και το κόκκινο χρώμα είναι χαρακτηριστικό της υπεροξίνισης,χρησιμοποιείται μη πολικός διαλύτης για την εκχύλιση ή γίνεται απόσταξη με ατμό οπότε ακόμα και αν υπάρχει μόλυνση δεν είναι αρκετή για να χρωματίσει ροζ.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Αλλά δεν είναι κόκκινο είναι ροζ. Είχα κάποια στιγμή και έκανα ένα πλύσιμο σε αυτό και αφαίρεσε μέρος του χρώματος.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Σύμφωνα με τη χημική άποψη τα περισσότερα από τα πράγματα που πωλούνται σε χώρες της κεντρικής Ευρώπης, όπως η Γερμανία, δεν είναι καλά παρουσιάσιμα, δυστυχώς.

Γι' αυτό εγώ για τον εαυτό μου θα επικεντρωθώ μόνο στην κατασκευή ενός καθαρού λαδιού και θα αφήσω τους άλλους να καταστρέψουν το προϊόν αν το επιλέξουν.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Υποθέτοντας ότι το έλαιο/ελεύθερη βάση θα ήταν καθαρό (99%), θα ήταν 1L ελεύθερη βάση + 2L IPA + 0,45Kg καφεΐνη, που θα σήμαινε συνολική μάζα 3,45Kg Πάστα που οδηγεί σε καθαρότητα περίπου 29%

Για 6Kg από 1L freebase με την ίδια συνταγή, θα ήταν ακόμη χειρότερα, όπως πιθανώς 15% - 17%, το οποίο είναι πολύ κάτω από το σημερινό πρότυπο της αγοράς στην κεντρική Ευρώπη (εκτός των Κάτω Χωρών).
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Μου λέτε ότι χρησιμοποιούν IPA για να κόψουν το αμφεταμινέλαιο τους; Αυτό είναι αρρωστημένο.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Αυτό συμβαίνει σίγουρα.

Χρησιμοποιούν IPA ή άλλες αλκοόλες μαζί με καφεΐνη, που είναι ένας πολύ ανθυγιεινόςσυνδυασμός για την καρδιά.

Πηγαίνοντας μέσα από τις εκθέσεις της αστυνομίας από τις χώρες της κεντρικής Ευρώπης (παρά την Ολλανδία), η ποιότητα της ταχύτητας βελτιώθηκε πραγματικά κατά τη διάρκεια των τελευταίων ετών από το μέσο όρο περίπου 15% έως 30% στην πραγματικότητα, αλλά εξακολουθεί να είναι απίστευτα απαίσιο
 
Top