Ιστορία επιτυχίας της SnB

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Χαιρετισμούς, κυρίες και κύριοι.
Ήρθα να σας φέρω τα καλά νέα. Σε αντίθεση με τη δημοφιλή άποψη, είναι ακόμα δυνατό να χρησιμοποιήσετε χάπια PSE για ένα shake and bake. Θα μοιραστώ τις βασικές γνώσεις και θα τις βελτιώσω.
Φαίνεται ότι υπάρχουν δύο συνταγές SnB που κυκλοφορούν. Τις ξεχώρισα και έκανα αυτό που είχε νόημα. Το κείμενο που παρέχεται από τον άνθρωπο Flatline είναι ανεκτίμητο. Μετά από μια αποτυχημένη πρώτη προσπάθεια με SU-24 και τιτλοποίηση κάποιου gak, επέστρεψα στο σχεδιαστήριο. Δεν ξέρω ακόμα ακριβώς τον καλύτερο τρόπο για να το κάνω, αλλά να τι έχω κάνει μέχρι στιγμής.

1 κιβώτιο "redhots" 96*30=2880mg PSE
~150g NaOH
~50g NH4NO3 - μπορείτε ακόμα να το βρείτε σε ψυχρές συσκευασίες στο φαρμακείο (τουλάχιστον εγώ μπορώ)
2 μπαταρίες Li AA
Mg2SO4 άνυδρο
HCl - Μουριατικό οξύ "μαγικό οξύ"
H2SO4 - θειικό οξύ "υγρή φωτιά"
Μεθανόλη, ακετόνη, IPA (αν θέλετε να ξαλοποιήσετε)
Διαιθυλαιθέρας, νάφθα VM&P, τολουόλιο
NaCl ή CaCl
Φίλτρα καφέ, μπαλάκια βαμβακιού, όργανα
Χρησιμοποίησα ένα γυάλινο μπουκάλι Kombucha 1,5 λίτρου.
Πηγή θερμότητας

Η μεθανόλη είναι αρκετά καλή για την εκχύλιση του PSE από τον πολτό του χαπιού. Πιθανόν να θέλετε να ξεπλύνετε πρώτα το χρώμα με ασετόν ή MEK, δεν το έκανα κατά λάθος αλλά βγήκε εντάξει ούτως ή άλλως. Δεν είναι απαραίτητο να βάλετε βάση και αέριο στα χάπια.
Ανακατέψτε καλά το PSE και το NaOH και προσθέστε το στο RV. Προσθέστε το καύσιμό σας. Χρησιμοποίησα περίπου 80ml διαιθυλαιθέρα, 40ml τολουόλιο και περίπου ~200ml νάφθα. Χρησιμοποίησα 1 και μισή λωρίδα Li από 2 μπαταρίες ΑΑ. Προσθέστε το Li σας στο RV. Τέλος, προσθέστε το νιτρικό αμμώνιο. Πρόσθεσα περίπου 5ml H2O για να το ξεκινήσω. Το rxn κλώτσησε αμέσως, αλλά πέθανε και δεν έκανε πολλά μέχρι να το βάλω σε μια θερμαινόμενη πλάκα. Κανένα Li δεν αναφλέχθηκε και μπρονζάρισε εξαιρετικά. Χρειάστηκαν περίπου 40 λεπτά μετά την προσθήκη του AN και το κλείσιμο του καπακιού. Ανακάτεψα πολύ αυτό το rxn. Στην αρχή αναδεύοντας, στη συνέχεια ανακινώντας. Μετέγγισα την πρώτη παρτίδα του διαλύτη. Στο RV πρόσθεσα μια άλλη μερίδα του μίγματος NPS μου, καθώς και λίγο περισσότερο NaOH και AN - ίσως ~20g αλισίβα και ~10g AN και την υπόλοιπη μισή λωρίδα Li και 5ml H2O. Τα έβαλα όλα αυτά στην εστία για περίπου 10 λεπτά και τα ανακάτεψα μέχρι τελικής πτώσης. Αποκέντρωσα αυτή τη μερίδα διαλύτη μετά το rxn και την πρόσθεσα στην πρώτη μερίδα. Τα φιλτράρισα και τα δύο πολύ καλά, κρυστάλλινα, στη συνέχεια σε αυτό προστέθηκαν περίπου 5g Mg2SO4 και αναδεύτηκαν και φιλτράρισαν πάλι, κρυστάλλινα. Έφτιαξα μια γεννήτρια αερίων από ένα σωλήνα, έναν εύκαμπτο σωλήνα και μια σακούλα σάντουιτς και ένα λάστιχο. Χρησιμοποίησα ένα δοχείο γαλοπούλας ως σωλήνα. Πρόσθεσα έναν κοντό σωλήνα στην άκρη. Συμπλήρωσα τον σωλήνα με ~10g Mg2SO4 και τον περιέβαλα με ένα φίλτρο. Στη σακούλα σάντουιτς ήταν περίπου 20g NaCl. Πρόσθεσα περίπου 5ml HCl και στη συνέχεια 10ml H2SO4 και σφράγισα γρήγορα με λαστιχάκι. Έπρεπε να ασκήσω πίεση στο σημείο που ήταν το λάστιχο για να μην διαρρεύσει, αλλά κατά τα άλλα λειτούργησε τέλεια. Άρχισε να χιονίζει! Τι όμορφο θέαμα. Σίγουρα το παράκανα με το αέριο, το διάλυμα εξακολουθούσε να καπνίζει για αρκετή ώρα μετά. Μετά από περίπου 30 λεπτά φιλτράρισα το διάλυμα, έπιασα το χιόνι μου σε ένα φίλτρο και το ξέπλυνα με ξηρό κρύο ασετόν. Κατέληξα με περίπου ~1g από αυτό που έμοιαζε με ζάχαρη σε σκόνη. Σίγουρα με έφτιαξε. (y) Είμαι ευτυχής να πω ότι η δεύτερη προσπάθειά μου στο SnB ήταν επιτυχής. 😳

Εικόνες:
1) Εκχύλισε PSE με μεθανόλη, ξέχασε να ξεπλύνει την κόκκινη επίστρωση από τα χάπια στην αρχή.
2) Έναρξη RXN
3) 20 λεπτά μέσα (10 λεπτά στην εστία σε χαμηλή ρύθμιση)
4) 30 λεπτά
5) 40 λεπτά - το Li έχει σχεδόν εξαφανιστεί
6) Σφαίρα χιονιού
7) Τα τελικά αποτελέσματα

Όλο αυτό το πράγμα είναι αρκετά εύκολο μόλις πάρετε μια ιδέα για το τι ακριβώς προσπαθείτε να κάνετε. Η κατανόησή μου για την όλη διαδικασία είναι πολύ καλύτερη τώρα απ' ό,τι ήταν. Η πρώτη μου προσπάθεια πριν από δύο μήνες ήταν πολύ διαφορετική από αυτή. Θα δώσω έμφαση στην εικόνα 3 - ΑΥΤΗ είναι που θέλετε να πετύχετε. Το "σοκολατούχο γάλα" και τα "χρυσά BB's/puddle" - πιστεύω ότι αυτό είναι το σημείο που θέλετε να αρχίσετε να το κουνάτε. Αυτό το αέριο αμμωνίας δεν είναι αστείο, ...σκατά. Οπωσδήποτε εξαερισμός σε εξωτερικό χώρο.
Θα εργαστώ για τη βελτίωση της απόδοσης και της ποιότητας. Δεν ξέρω αν άλλα χάπια θα λειτουργήσουν. Τα walfed "redhots" 30mg μπορώ να εγγυηθώ για την επιτυχία τους. Τα walfed 12hr 120mg είναι επίσης μια καλή επιλογή πιθανότατα. Θα σας ενημερώσω.
Αν κάποιος έχει κάτι που μπορεί να προσθέσει για να με βοηθήσει, οποιεσδήποτε συμβουλές ή συμβουλές κ.λπ. είναι ευπρόσδεκτες. Είμαι επίσης πρόθυμος να βοηθήσω οποιονδήποτε άλλον αγωνίζεται με την επίτευξη μιας επιτυχημένης SnB. Μη φοβάστε να μου στείλετε μήνυμα στο PM. Καλή τύχη σε όλους σας. Να είστε ασφαλείς! o7
 

Attachments

  • UfFd6YWw51.jpg
    UfFd6YWw51.jpg
    4.8 MB · Views: 185
  • IpS6ZuYtRW.jpg
    IpS6ZuYtRW.jpg
    3.7 MB · Views: 123
  • rRG7tzHTjD.jpg
    rRG7tzHTjD.jpg
    4.4 MB · Views: 107
  • TuYFp4PNwA.jpg
    TuYFp4PNwA.jpg
    4.2 MB · Views: 124
  • th7eWzFsqj.jpg
    th7eWzFsqj.jpg
    4.2 MB · Views: 112
  • U9ERtaZvPf.png
    U9ERtaZvPf.png
    393.8 KB · Views: 124
  • V8gNoTRfij.jpg
    V8gNoTRfij.jpg
    4.2 MB · Views: 134

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Έχω μια ερώτηση για να προσπαθήσω να διορθώσω τη βλακεία μου...

Κατά τη διάρκεια της τιτλοδότησης αερίου, όταν χιόνιζε... Αποσπάστηκα πάρα πολύ από το χιόνι και ο αφρός από το μείγμα θειικού οξέος + αλάτι κατέληξε να περάσει μέσα από το σωλήνα μου και στο μείγμα καυσίμου μου και απλά κάλυψε όλη τη μεθαμφεταμίνη μου που συγκεντρώθηκε στον πυθμένα του βάζου. Προσπάθησα να το διαχωρίσω, αλλά τίποτα δεν δούλευε, ήταν απλά μια πράσινη λάσπη που δεν αναμιγνύεται με το καύσιμο και κρατούσε τη μεθαμφεταμίνη παγιδευμένη. Δεν απορρόφησε τη μεθαμφεταμίνη. Μπορούσα ακόμα να δω τις χιονόμπαλες, αλλά ούτε αυτό το άφηνε να διαχωριστεί. Έτσι ανακάλυψα ότι η πράσινη λάσπη (διθειικό νάτριο νομίζω) διαλύεται σε ζεστό νερό. Έτσι έχω τώρα ένα πολύ κίτρινο, σχεδόν πορτοκαλί παρασκεύασμα διθειώδους νατρίου και μεθαδόνης διαλυμένο σε νερό και πρέπει να βρω πώς να εξαγάγω τη μεθαδόνη από εδώ...

Οποιαδήποτε βοήθεια εκτιμάται ιδιαίτερα!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Γεια σου φίλε.
Δεν είμαι πολύ σίγουρος για το τι ακριβώς κάνατε ή ΑΝ και ΠΩΣ μπορεί να διορθωθεί. Το μόνο πράγμα που ακούγεται σαν να έχει πιθανότητα να βοηθήσει θα ήταν να αυξήσετε το pH πίσω στο ~13 για να το κάνετε να επιστρέψει σε μορφή ελεύθερης βάσης. Αν είναι σε διάλυμα H2O το λάδι θα πρέπει να βγει και να επιπλεύσει στην κορυφή. Συλλέξτε με NPS 3x και αέριο HCl ξανά αλλά μην το μολύνετε με αλάτι κλπ. αυτή τη φορά. Αν χιονίσει, συλλέξτε το σε φίλτρο, πλύνετε με κρύο ξηρό ασετόν και μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε σε αυτό το σημείο, αφού στεγνώσει φυσικά. Περαιτέρω ανακρυστάλλωση είναι δυνατή αν το επιθυμείτε αλλά δεν συνιστάται ανάλογα με την ποσότητα.
 
View previous replies…

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Σκεφτόμουν επίσης αυτό, ή να εξατμίσουμε όλο το νερό, να το αφήσουμε να στεγνώσει, και στη συνέχεια να ξεκινήσουμε ουσιαστικά από την αρχή από την εξαγωγή της εφεδρίνης με μεθανόλη. Αλλά δεν ξέρω τι θα έκανε αν προσπαθούσε να διαλύσει το νερό. Ήταν εξαιρετικά διαβρωτικό, αυτό είναι σίγουρο... λίγο πήγε σε ένα φίλτρο καφέ και έφαγε μέσα από το φίλτρο και ήταν απλά ένα γλοιώδες χάλι.

Νομίζω ότι θα δοκιμάσω αυτό που πρότεινες και θα επαναφέρω το PH. Σας ευχαριστώ για τη συμβολή σας.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Κάτι παρόμοιο μου συνέβη κατά τη διάρκεια του πρώτου μου μαγειρέματος RP/I2. Κατά τη διάρκεια της αεριοποίησης άρχισα να βλέπω χιόνι και συνέχισα μέχρι τον κορεσμό, ωστόσο μετά από κάποια πρόσθετη αεριοποίηση έμεινα με μια μικρή φάση κόκκινου χρώματος στον πυθμένα του καυσίμου μου, η οποία απορρόφησε όλη τη μεθαδόνη μου. Όταν προσπάθησα να το φιλτράρω, συνέχισε να τρώει μέσα από τα φίλτρα και δεν μπόρεσα να σώσω τίποτα. Σκέφτομαι ότι αυτή η φάση αναπτύχθηκε λόγω μόλυνσης με νερό από την εκτόξευση αερίων ή στο καύσιμό μου ή και τα δύο. Πριν γκαζώσετε, φροντίστε να στεγνώσετε το καύσιμό σας με μερικά γραμμάρια Mg2SO4 και να το φιλτράρετε καλά. Αυτοσχεδιάστε ένα σωλήνα ξήρανσης και βεβαιωθείτε ότι αναβλύζει επίσης ξηρό αέριο HCl. Ελπίζω αυτό να βοηθήσει και να δουλέψει... αλλιώς, δεν έχω ιδέα. :confused:
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Λοιπόν, αφού το αραίωσα σε νερό, δεν είναι τόσο διαβρωτικό. Φιλτράρισα μέσα από 3 ir 4 φίλτρα δύο φορές και δεν έφαγε μέσα, αλλά σίγουρα δεν τράβηξε τίποτα ούτε 🙃
Ελπίζω η αύξηση του PH και το ξηρό φίλτρο να κάνουν το κόλπο. Θα σας ενημερώσω για το τι θα συμβεί!
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Μαγειρική σόδα για την αύξηση του pH; Δεν είμαι σίγουρος αν αυτό είναι καλή ιδέα ή όχι, δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια αντίδραση κάπου εκεί μέσα. Κατά προτίμηση NaOH ή ΚΟΗ τελευταία λύση αν το έχετε. Χρησιμοποίησες αλισίβα για τη βάση την πρώτη φορά μετά την αντίδραση;
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Δεν... Χρησιμοποίησα αλισίβα στη διαδικασία της αντίδρασης, μετά την αντίδραση το φιλτράρισα ξηρά (χωνί, 2 μπαλάκια βαμβάκι, 3 ή 4 φίλτρα καφέ, ξηρό αλάτι, 3 ή 4 ακόμη φίλτρα καφέ). Στη συνέχεια, απλά το έκανα με αέριο... μήπως μου ξέφυγε ένα ολόκληρο βήμα;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείτε, "χρησιμοποίησε αλισίβα στη διαδικασία της αντίδρασης" Δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς κάνατε. Υποθέτοντας ότι μειώσατε την εφεδρίνη ή την ψευδ. Αν χρησιμοποιήσατε RP/I2 ή υποκλίνη , έχετε μεθ "Hl" αμέσως μετά την αντίδρασή σας, διαλυμένο στο διάλυμά σας. Τότε είναι που πρέπει να προσθέσετε αλισίβα για να κάνετε το pH ~13 ώστε να μπορείτε να συλλέξετε με NPS και αέριο HCl. Αν κάνατε ένα shake and bake, έχετε ήδη λάδι ελεύθερης βάσης στο διάλυμα της αντίδρασής σας και δεν χρειάζεται να προσθέσετε αλισίβα. Όπως και να έχει, όταν πάρεις το μεθαμφεταμίνη βασικό έλαιο στο διάλυμα NPS, το στεγνώνεις με Mg2SO4 και φιλτράρεις άλλη μια φορά, τέλεια. Στη συνέχεια, αέριο HCl, όσο το δυνατόν πιο ξηρό. Φιλτράρεις το ίζημα σου, πλένεις με ασετόν, στεγνώνεις και έτοιμο.
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Μείωσα το ψευδογράφημα και στη συνέχεια έκανα SnB. Μετά από ξηρό φιλτράρισμα, το γάζωσα με HCI. Κατά τη διάρκεια του Gassing ο αφρός μεταφέρθηκε μέσω του σωλήνα στο διάλυμα βάσης μεθαδόνης μου. Στη συνέχεια, διέλυσα ό, τι ήταν αυτό σε αποσταγμένο νερό και εδώ είναι που κάθομαι.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Ας ξεκαθαρίσουμε την ορολογία, ώστε να μπορείτε να επικοινωνείτε με όλους. Εξαγάγατε το ψευδοειδές από τα χάπια. Κάνατε την SNB, δηλαδή την αντίδραση, η οποία είναι μια "αναγωγή". Παίρνετε άτομα από το μόριο της ψευδοεφεδρίνης για να το "αναγάγετε" σε d-meth. Στεγνώνετε ΤΟΤΕ φιλτράρετε στο μέλλον, όχι στεγνό φίλτρο. Η τεχνική που περιγράφεται στο ΤΕΚ SNB (υποθέτοντας ότι από εκεί το πήρες) δεν είναι εντελώς χαζή, αλλά δεν είναι αποτελεσματική. "Φίλτρο καφέ, 2 ίντσες αποξηραμένο αλάτι epsom, άλλο ένα φίλτρο από πάνω"; Δεν υπάρχει καμία ανάγκη για όλο αυτό το Mg2SO4 και σίγουρα χάνετε προϊόν με αυτόν τον τρόπο.

Εάν SNB, πλύνετε το διάλυμα της αντίδρασής σας με dH2O μία ή δύο φορές, διαχωρίστε, επαναλάβετε κ.λπ. Τώρα στεγνώνεις με Mg2SO4 (ελπίζω να' ναι αυτό που εννοείς όταν λες "ξηρό αλάτι".) Απλά ρίχνεις μερικά γραμμάρια Mg2SO4 και αναδεύεις για λίγο και φιλτράρεις πολύ καλά. Τώρα παράγετε ξηρό αέριο HCl στο ξηρό διάλυμα μεθανίου NPS και θα πρέπει να χιονίσει μετά από λίγο.

Μπορείτε να προσθέσετε το NPS πίσω στο μείγμα αντίδρασής σας μία ή δύο φορές, θερμαίνοντάς το και αναδεύοντας την κόλαση από αυτό για να βεβαιωθείτε ότι συλλέξατε όλο το αντιδρών ψευδοαυτό σας. Έτσι, μπορείτε να το κάνετε αυτό δύο ή τρεις φορές, να το στεγνώσετε και να το προσθέσετε όλα μαζί και να το αεριοποιήσετε όλα μαζί. Ή αφού αερίσετε και συλλέξετε το χιόνι σας, μπορείτε να προσθέσετε αυτό το καύσιμο πίσω στον αντιδραστικό σας πολτό και να επαναλάβετε τη διαδικασία (πλύσιμο, ξήρανση, αεριοποίηση, συλλογή χιονιού, επανάληψη.) Εάν έχετε το επιπλέον NPS, είναι ευκολότερο να πλύνετε τον αντιδραστικό σας πολτό μία ή δύο φορές ακόμα πριν προχωρήσετε. Απλά προσπαθήστε να βεβαιωθείτε ότι δεν αφήνετε τίποτα πίσω ή ότι δεν σπαταλάτε τίποτα. Αυτό το ψευδοκονίαμα είναι δύσκολο να βρεθεί, άλλωστε.
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Ναι, αυτά είναι όλα όσα έκανα. Δεν χρησιμοποίησα ακριβώς 2 ίντσες, μόνο ένα στρώμα για να καλύψω τον πυθμένα. Αλλά θα φιλτράρω και θα στεγνώσω ξεχωριστά στο μέλλον. Θα περάσω το καύσιμο από τον πολτό μία ή δύο φορές ακόμα και θα δω τι άλλο μπορώ να βγάλω.

Έτσι τώρα με αυτό το μείγμα που έχω στο νερό, θα δοκιμάσω απλά αυτό που μου πρότεινες νωρίτερα για να προσπαθήσω να πάρω το
 

Banshee_leprechaun

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2024
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Γαμώτο, δικό μου λάθος, πατάω συνέχεια το λάθος κουμπί απάντησης 😵💫
 
Top