SnB Woes...Βρίσκομαι σε αδιέξοδο και χρειάζομαι βοήθεια

Rollin88

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Έχω ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα σε όλες τις προσπάθειές μου για σύνθεση μεθαμφεταμίνης σε μία κατσαρόλα ακολουθώντας τη διαδικασία που βρίσκεται ΕΔΩ.

Όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλά, αλλά όταν βάζω αέριο στο μη πολικό μου, θολώνει το διάλυμα τη στιγμή που ο σωλήνας μου μπαίνει στη φιάλη. Το ίζημα δεν είναι καθόλου κρυσταλλικό, μάλλον είναι μια λευκή κηρώδης ουσία που μετά το φιλτράρισμα και την απόξεση από το διηθητικό χαρτί μυρίζει σαν PSE όταν καίγεται (όχι καπνισμένο....). Πρέπει να μάθω από πού προέρχεται αυτό το κερί.

Για να καθαρίσω και να συμπυκνώσω το PSE μου, χρησιμοποίησα τη μέθοδο ανταλλαγής ιόντων με σφαιρίδια αποσκλήρυνσης νερού υψηλής οξύτητας, αντικαθιστώντας κατιόντα από την DOW chemical. Το PSE που παράγει φαίνεται φανταστικό, λευκοί, βελονοειδείς κρύσταλλοι, αλλά τείνει να κολλάει λίγο στον εαυτό του (δηλαδή, αν έριχνα 3 γραμμάρια σε ένα χωνί, θα κολλούσε λίγο στον εαυτό του και ίσως χρειαζόταν ένα μικρό σπρώξιμο με μια γυάλινη ράβδο για να περάσει μέσα από το στέλεχος του χωνιού). Η πρώτη μου σκέψη ήταν ότι η μέθοδος με τις σφαιρίδια αποσκλήρυνσης νερού ανταλλαγής κατιόντων έχει διακυβευθεί και ότι προσέθεσαν ένα ιοντικό "gak" στο μείγμα, το οποίο εκλούεται από τις σφαιρίδια μαζί με το PSE. Δεδομένου ότι η κηρώδης ουσία είναι λευκή και ήταν ομοιόμορφα κατανεμημένη ανάμεσα στους κρυστάλλους του pse, πέρασε απαρατήρητη και κάνει κάτι που καταστρέφει την αντίδραση αναγωγής. Τούτου λεχθέντος, όταν αερίζω στο τέλος της διαδικασίας καθαρισμού PSE, δεν λαμβάνω καθόλου ορατό κερί. Μπορεί να υπάρχει, αλλά τουλάχιστον αερίζω μια κρυσταλλική αμίνη μαζί με αυτήν. Μετά την αποτυχία της αντίδρασης SnB, γιατί το PSE δεν εκτονώνεται με τον ίδιο τρόπο που εκτονώθηκε κατά τη διάρκεια του καθαρισμού; Αντιθέτως, το μόνο που παίρνω είναι κερί, χωρίς κρυστάλλους μετά την προσπάθεια SnB. Δοκίμασα να χρησιμοποιήσω εξάνιο/αιθέρα και ναπάθα ως NP, ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα.

Έχει κανείς κάποια πρόταση για την αφαίρεση αυτού του κεριού από το PSE με όλα τα άλλα να έχουν ήδη αφαιρεθεί; Η μέθοδος ανταλλαγής ιόντων εξαλείφει τα πάντα εκτός από αυτό νομίζω. Έκανα κάποιες δοκιμές στο PSE που νόμιζα ότι ήταν καθαρό, και χρειάζεται πολύς χρόνος για να διαλυθεί στο IPA, οπότε οι κρύσταλλοι πρέπει να είναι επικαλυμμένοι με κάτι.
 

Nasty19659669

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Rollin88,
Νομίζω ότι το πρόβλημά σου είναι το ίδιο το pse σε συνδυασμό με την ανάγκη για ξηρό αέριο HCL. Οι καρτέλες 24hr έχουν ποβιδόνη μέσα που θα σου κλέψει τα καλούδια! Πρέπει να γίνει απόσταξη με ατμό πριν από την αντίδραση. Επίσης, αν δεν κάνετε φυσαλίδες HCL από το RV μέσω μιας άλλης στάσης μέσω περισσότερων SA θα είναι υγρό όταν φτάσει το αέριο εκεί. Poof... no Bueno. Τα καλούδια είναι εξαιρετικά ευαίσθητα στο h20. Δοκιμάστε το. Δείτε τι συμβαίνει!
 

YoSpumoni

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 21, 2022
Messages
8
Reaction score
13
Points
3
Όταν ζητάμε βοήθεια για να προσδιορίσουμε μια λύση για gakk από χάπια σε ένα προϊόν αντίδρασης, πρέπει να γνωρίζουμε το εμπορικό σήμα, τη δοσολογία και τη διάρκεια δράσης που παρατίθενται από τον κατασκευαστή του χαπιού. Αυτό είναι το ελάχιστο των απαιτούμενων πληροφοριών. Παρακαλούμε να αναφέρετε όλα τα ανενεργά συστατικά από τη συσκευασία που λάβατε, ώστε να κατανοήσουμε καλύτερα με τι δουλεύετε. Χωρίς αυτές τις πληροφορίες, το μόνο που μπορεί να σας προσφέρει κάποιος ως συμβουλή θα βασίζεται μόνο σε υποθέσεις και εικασίες, όχι σε πραγματικά γεγονότα.
 
Top