μερικές συμβουλές... CAS bmk σκόνη έξω 5449-12-7

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Έτσι, μετά από κάποιους αγώνες ξεκινάμε με το τίποτα

cas 5449-12-7 Μετατροπή Αποδίδει φωσφορικό οξύ 75/85 ή θειικό οξύ 98..

Θα το κάνω αυτό έξω έχω 1kg bmk glycidate sodium salt.

τυχόν συμβουλές δεν έχω ακόμα κανένα είδος γυαλιού εκτός από κάποιους προσαρμογείς και ένα ανυψωτικό...

την ώρα που δεν ανακατεύω ή το accu μου ανακατεύει θα προσθέσω μυρμηκικό οξύ στο nh4carbonate... ή υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος καλύτερος τρόπος για να πάρω φορμαμίδιο ?? απλά θερμαίνω το διάλυμα στους 160c για μια ώρα.. η απόσταξη υπό κενό δεν είναι δυνατή τώρα.

ακούγεται ή φαίνεται σαν να είμαι τεμπέλης αλλά δεν μπορώ να κάνω κάποια δοκιμή θα το κάνω σε 3 βήματα 1kg σκόνη bmk -->p2p την επόμενη νύχτα απόσταξη με ατμό και προετοιμασία φορμαμιδίου, βήμα 3 leuckart

οποιαδήποτε συμβουλή είναι πολύ ευπρόσδεκτη
Χρησιμοποιήστε δοχείο από ανοξείδωτο ατσάλι;
hdpe για την πρώτη μετατροπή p2p refluX που απαιτείται με την έννοια της απόδοσης ή απλά προσθέστε οξύ.
Το γυαλί θα φτάσει στο βήμα leackart.

Ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές

ps μισώ αυτόν τον τρόπο εργασίας με χημικές ουσίες κανονικά μου αρέσει πραγματικά να παρακολουθώ την αντίδραση και να παίρνω το χρόνο σας.. αλλά τώρα δεν μπορώ και δεν έχω εμπειρία σαν αυτό το στυλ

ps Κάποιος έχει εμπειρία με την αντίδραση του ασβεστίου νατρίου και του άλατος νατρίου του καρβοξυλικού οξέος...
Έτσι, προσθέτω το cas 5449-12-7 μου σε σκόνη ασβέστη( ο ασβέστης σόδας είναι ένα μείγμα NaOH και CaO)
Πείτε μου πώς να το μετακινήσω στη σωστή θέση
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
φωσφορικό οξύ 85% (75 επίσης λειτουργούν χρησιμοποιούν λιγότερο νερό) μπορεί επίσης να χρησιμοποιήσει HCI.

γυάλινα σκεύη βοριοπυριτικό 3.3,
Όχι δοχεία από ανοξείδωτο χάλυβα όταν πρόκειται για οξύ.

Χρειάζεστε παλινδρόμηση όταν μετατρέπετε BMK..
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
έτσι ναι χάνω πολύ p2p βράζοντας με h20 συνειδητοποίησα
Αλλά το χρωμικό σίδηρο επηρεάζει την απόδοση;

και ποιος είναι ο Χημικός λόγος που πρέπει να είναι το φωσφορικό οξύ; συνήθιζα να φτιάχνω το άλας της αμίνης με αυτό αλλά ποτέ δεν το χρησιμοποίησα με μετατροπές bmk apaan p2np..
Αν το ξέρετε, θα το εκτιμούσα αν το μοιραζόσασταν. ;)
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
καλά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ χρωμικό νικέλιο σιδήρου. δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε φωσφορικό οξύ, δοκιμάστε τη διαδρομή με HCI, η απόδοση είναι λίγο πολύ η ίδια.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
oke άκουσα ότι θα πρέπει να διατηρείτε τη θερμοκρασία στην περιοχή των 140-150c,
έτσι νομίζω ότι πάω εκ του ασφαλούς και να πάρει κάποια 75 phosforic acros τα σύνορα... έκανα μια μικρή γρήγορη ''δοκιμή'' με θειικό οξύ διαλύθηκε πλήρως και το πλήρες υγρό έγινε σκούρο κίτρινο και μια μυρωδιά λίγο σαν apaan. αφού το ac καθαριστικό μου ήταν άδειο και το αυτοκίνητο αερίστηκε αρκετά οδήγησα μακριά δεν είμαι τόσο χαλαρός αυτές τις μέρες έξω. σκέφτομαι ένα ξενοδοχείο ή τροχόσπιτο για μια νύχτα ή 2 αλλά μια παγίδα κρύου νερού για όξινα vapers και b μυρωδιά aint enought θα πρέπει ένα μικρό φίλτρο άνθρακα βοηθάει ?
 
Top