Ζωή του δρόμου VS Εταιρική ζωή

KingBear

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Ήθελα να μιλήσω για αυτό το θέμα με κάποιον εδώ και πολύ καιρό. Δυστυχώς δεν είχα κανέναν και δεν είχα χρόνο για να το κάνω.

Ποιες είναι οι εμπειρίες σας από τη μετάβαση από τη ζωή υψηλού κινδύνου/υψηλής ανταμοιβής σε μια επαναλαμβανόμενη καθημερινή ζωή 9to5;

Πώς διαχειριστήκατε τις αλλαγές στο περιβάλλον και τους ανθρώπους σας;

Είχατε να συνηθίσετε να μην ξοδεύετε απερίσκεπτα ή χρειαζόσασταν χρόνο για να αφομοιωθείτε ξανά στην κοινωνία;


Για μένα προσωπικά ήταν κάπως δύσκολο στην αρχή. Αφού βγήκα από το εμπόριο βρήκα μια πολύ καλή δουλειά γραφείου, αλλά πάντα ένιωθα ότι δεν ανήκω εκεί.
Οι άνθρωποι ήταν στον αντίποδα αυτού που είχα συνηθίσει.... Ξέρω, ξέρω ότι πολλοί άνθρωποι κάνουν διεγερτικά στο γραφείο... αλλά στη δική μου περίπτωση δεν υπήρχε κανείς.
Στην περίπτωσή μου ένιωθα σαν να μην ήμουν ο εαυτός μου, μέρος του εαυτού μου πέθαινε. Όλο αυτό το σώμα-ταύρος ήταν πάρα πολύ. Από την άλλη πλευρά, έπρεπε να δουλέψω για τα χρήματα και έβγαζα περίπου 4 φορές λιγότερα σε σχέση με ένα χρόνο πριν από αυτό. Επίσης, έπρεπε να απομακρυνθώ από τους παλιούς μου φίλους, αφού δεν ήθελα να έχω καμία παρόρμηση να κάνω πράγματα που έκανα πριν από αυτό.

Ενδιαφέρομαι να ακούσω τις απόψεις και τις εμπειρίες σας.... ποια νομίζετε ότι είναι τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα;
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Θα μπορούσα σίγουρα να καταλάβω την έλλειψη ενθουσιασμού σε μια τυπική δουλειά γραφείου σε σύγκριση με αυτό που κάνατε. Τελικά αφομοιώθηκες; Αν ναι, πόσος καιρός χρειάστηκε για να γίνει φυσιολογικό;
 
Top