Θέλω μόνο μερικές συμβουλές... CAS bmk σκόνη έξω

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Έτσι, μετά από κάποιους αγώνες ξεκινάμε με το τίποτα

cas 5449-12-7 Μετατροπή Αποδίδει φωσφορικό οξύ 75/85 ή θειικό οξύ 98..

Θα το κάνω αυτό έξω έχω 1kg bmk glycidate sodium salt.

τυχόν συμβουλές δεν έχω ακόμα κανένα είδος γυαλιού εκτός από κάποιους προσαρμογείς και ένα ανυψωτικό...

την ώρα που δεν ανακατεύω ή το accu μου ανακατεύει θα προσθέσω μυρμηκικό οξύ στο nh4carbonate... ή υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος καλύτερος τρόπος για να πάρω φορμαμίδιο ?? απλά θερμαίνω το διάλυμα στους 160c για μια ώρα.. η απόσταξη υπό κενό δεν είναι δυνατή τώρα.

ακούγεται ή φαίνεται σαν να είμαι τεμπέλης αλλά δεν μπορώ να κάνω κάποια δοκιμή θα το κάνω σε 3 βήματα 1kg σκόνη bmk -->p2p την επόμενη νύχτα απόσταξη με ατμό και προετοιμασία φορμαμιδίου, βήμα 3 leuckart

οποιαδήποτε συμβουλή είναι πολύ ευπρόσδεκτη
Χρησιμοποιήστε δοχείο από ανοξείδωτο ατσάλι;
hdpe για την πρώτη μετατροπή p2p refluX που απαιτείται με την έννοια της απόδοσης ή απλά προσθέστε οξύ.
Το γυαλί θα φτάσει στο βήμα leackart.

Ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές

ps μισώ αυτόν τον τρόπο εργασίας με χημικές ουσίες κανονικά μου αρέσει πραγματικά να παρακολουθώ την αντίδραση και να παίρνω το χρόνο σας.. αλλά τώρα δεν μπορώ και δεν έχω εμπειρία σαν αυτό το στυλ
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Εξαιρετική επιχειρηματολογία!
Αλλά όλα τα προβλήματα που αφορούν τη σύνθεση συζητούνται καλύτερα εδώ - b/amphetamines-phenylethylamines.2/
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Τέλος πάντων, προσπάθησα, αλλά δεν υπάρχει σύνδεσμος, αν πρέπει να υπάρχει δεν ξέρω... οι δικαιολογίες μου

ps κάποιος εμπειρία με ασβέστη νατρίου και την αντίδραση του άλατος νατρίου του καρβοξυλικού οξέος..
Έτσι, προσθέτω το cas 5449-12-7 μου σε σκόνη ασβέστη( ο ασβέστης σόδας είναι ένα μείγμα NaOH και CaO)
Πείτε μου πώς να το μετακινήσω στη σωστή θέση.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Εάν δεν μπορείτε να ανοίξετε τον σύνδεσμο, μεταβείτε στην ενότητα "τεχνολογίες σύνθεσης και ανάλυσης"
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Το βρήκα! Δεν ήταν εδώ για λίγο καιρό...
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Γιατί u αγοράσει σκόνη bmk glicydate αν είναι Απλή γίνεται ταχύτητα από p2np και επίσης είναι Απλή γίνεται p2np ??
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Υπέροχα!
Αλλά αν έχετε οποιεσδήποτε πρόσθετες ερωτήσεις, φροντίστε να ρωτήσετε!
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Το p2np σας κοστίζει 300/kg η σκόνη bmk 150/ kg και μισώ το χάος του σιδήρου. και δεν έχω Nabh4 από μια μεγάλη πρόδρομη ουσία του.
 

UsernameRequired

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 5, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Αν δεν κάνω λάθος η απόδοση είναι καλύτερη με P2NP -> P2P και μπορείτε να προσπαθήσετε να φτιάξετε P2NP με βενζαλδεΰδη. Στο φόρουμ αναρτήθηκε ένα λεπτομερές βίντεο για το πώς να το φτιάξετε. Η βενζαλδεΰδη γενικά είναι πολύ φθηνή ( μπορώ να την προμηθευτώ ο ίδιος με περίπου 40$/kg )
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
ναι ή μπορείς να το κάνεις από τολουόλιο αλλά το νιτροαιθάνιο ? αντίδραση αλδόλης το δοκίμασα μια φορά αλλά έκανα κάτι wrom και το να πάρεις νιτροαιθάνιο δεν είναι τόσο εύκολο ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
για να φτιάξω p2np χρειάζομαι νιτροαιθάνιο το οποίο είναι επίσης ακριβό, δεν αξίζει τον κόπο για μένα το
Το γλυκιδικό οξύ είναι φθηνό και μόνο οξύ χρειάζεται για τη μετατροπή και το φορμαδικό αμμώνιο/φορμαμίδιο είναι επίσης φθηνό και εύκολο να προμηθευτώ αυτά τα χημικά.
 
Top