Σύνθεση Troparil

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Γεια σας μπορεί κάποιος από τους διαχειριστές ή τα μέλη να μου υποδείξει τον σωστό δρόμο για τη σύνθεση της troparil hcl ή αλλιώς (-)-2β-Carbomethoxy-3β-phenyltropane.
δεν μπορώ να βρω κανένα άρθρο σύνθεσης.
Σας ευχαριστώ.
 

Ig0r

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
8
Points
3
Συχνά συντίθεται από την κοκαΐνη, είτε το πιστεύετε είτε όχι,

Η ελεύθερη βάση της κοκαΐνης σε διαιθυλαιθέρα υποβάλλεται σε επεξεργασία με υδροξείδιο του καλίου και 37% υδατικό υδροχλωρικό οξύ για την απομάκρυνση της μεθυλεκγονιδίνης αποδίδοντας βενζοϊκό οξύ ως παράπλευρο προϊόν.

Η μεθυλεκγονιδίνη εκχυλίζεται και αντιδρά με βρωμιούχο φαινυλομαγνήσιο* σε THF σε θερμοκρασία 80 C, αποδίδοντας μεταξύ μερικών παράπλευρων προϊόντων τροπαρίλη, η τροπαρίλη μπορεί να συντριβεί με αντίδραση όξινης βάσης.

Ελπίζω να σας έδειξα τη σωστή κατεύθυνση, τα DM μου είναι πάντα ανοιχτά για περαιτέρω ερωτήσεις.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς,
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Όχι ότι είμαι τεμπέλης ή κάτι τέτοιο, αλλά μήπως τυχαίνει να έχετε μια προπαρασκευαστική συγγραφή για το πρώτο βήμα; Επίσης υπάρχει πληθώρα δεδομένων από τη βιβλιογραφία για το rxn του grignard αλλά νομίζω ότι η θερμοκρασία που εννοούσες είναι αρνητική (όχι επαληθευμένα δεδομένα αλλά απλά μαντεύω)
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ευχαριστώ. Αυτό είναι πολύ εκπληκτικό, αρκετά άσκοπο να προσπαθείς να κάνεις να κάνεις βλέποντας την τιμή της κοκαΐνης. Αλλά λέγοντας ότι πώς την πουλάνε οι Κινέζοι, ή είναι απλά ένα ψεύτικο προϊόν...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Αποτελεί ενδιάμεσο προϊόν στο 90% όλων των συνθέσεων κοκαΐνης, απλά επιλέξτε τη χημική ουσία εκκίνησης. Το πουλάνε από την Κίνα στο Alibaba, αν είστε τόσο γενναίοι.
 
Top