Από κρυπταμίνη σε DMT

Blacky

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 15, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, ξέρω ότι υπάρχει ένας τεράστιος αριθμός ερωτήσεων σχετικά με αυτό. Πραγματικά προσπάθησα πραγματικά να λύσω αυτό το ζήτημα μόνος μου. Προσπάθησα να διαβάσω claydens οργανικής χημείας, να μάθω για τις γενικές διαδικασίες και ούτω καθεξής. Το μόνο πράγμα που έμαθα tho είναι πώς να χρησιμοποιώ σωστά τον εργαστηριακό μου εξοπλισμό, αλλά όχι πώς να καταλήξω σε μια δική μου σύνθεση

Χρειάζομαι μια σαφή απάντηση για αυτό. Πήρα τα πάντα εκτός από το κυανοβρωχοϋδριδικό νάτριο. Δεν έχω ούτε STAB. Έχω ακούσει ότι μπορείς να φτιάξεις εύκολα STAB αλλά ποτέ δεν άκουσα κάτι περισσότερο από το "φτιάχνεται από οξικό οξύ και βορειοϋδρίτη νατρίου" (δεν είναι αρκετές πληροφορίες)

Άκουσα ότι είναι δυνατόν να φτιάξεις dmt από τρυπταμίνη μέσω βοροϋδριδικού νατρίου. Απλά πρέπει να κρατήσετε τη θερμοκρασία της αντίδρασης χαμηλά. Αλλά ποιος είναι ο ακριβής αριθμός βαθμών; Τι είναι η "χαμηλή θερμοκρασία αντίδρασης"; 0 βαθμοί Κελσίου; 10 βαθμοί Κελσίου; 5 βαθμοί Κελσίου;

Έψαξα κυριολεκτικά όλες τις αναρτήσεις για το ρόδιο σχετικά με αυτό. Κάποιοι λένε ότι το έκαναν με επιτυχία, κάποιοι άλλοι λένε ότι δεν θα λειτουργούσε. Τι πρέπει να πιστέψω; Θα έλεγα να το δοκιμάσω μέχρι να δουλέψει αλλά δεν έχω τον εξοπλισμό για να ξεχωρίσω το nmt από το dmt και το να δοκιμάσω μέχρι να δουλέψει θα ήταν ακριβό.

Έχετε λοιπόν απαντήσεις σε αυτό το θέμα; Είναι δυνατόν και αν ναι, πώς;
 

pingu

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
7
Reaction score
8
Points
3

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Τόσο το cyano όσο και το stab είναι περιττά, το κανονικό boro λειτουργεί μια χαρά. Ένα παγόλουτρο με αλατόνερο είναι αρκετά καλό κρατήστε ένα θερμό στη φιάλη αντίδρασης και παρακολουθήστε την προσθήκη του boro ώστε να μην αφήσετε τη θερμοκρασία της αντίδρασης να αυξηθεί.
 

iLLCiD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Η χρωματογραφία λεπτής στιβάδας, (tlc) είναι ένας καλός τρόπος παρακολούθησης της προόδου της αντίδρασης, των ποιοτικών ενδιάμεσων προϊόντων και των επιπέδων των προϊόντων. Θα πρέπει να το εξετάσετε αν δεν είστε εξοικειωμένοι, καθώς και η χρωματογραφία στήλης και η απόσταξη υπό κενό, και τα δύο είναι επιλογές για τον καθαρισμό του τελικού προϊόντος για την απομάκρυνση των nmt/tryptamine/side product shit. Επίσης θυμάμαι ότι είδα κάτι για μια μέθοδο που χρησιμοποιούσε ξηρό πάγο παλιότερα στο nexus. Αν θυμάμαι καλά, η θεωρία είναι ένα προσάρτημα CO2 στην αμίνη.
 

highTEMPO

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
ελέγξτε τη σύνθεση shulgins στο tikhal. Πηγαίνει μέσω άλατος τεταρτοταγούς αμίνης αν θυμάμαι καλά. Καλύτερα από την αναγωγική αμίνωση εδώ θα έλεγα, μπορεί να ξεκινήσει με την αντίδραση της τρυπταμίνης με περίσσεια ιωδιούχου μεθυλίου και στη συνέχεια διάσπαση μιας από τις μεθυλικές ομάδες
 

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Ανέβασα μια μέθοδο φιλική προς την κουζίνα, κατάλληλη για αρχάριους. Αναζητήστε το τοσιλικό μεθύλιο.
 
Top