Defendant found to be a scammer @Vivian Rose 25kg BMK Γλυκιδικό οξύ (άλας νατρίου) CAS 549-12-7

baspk

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Καλημέρα σε όλους.
Παρήγγειλα από την @Vivian Rose 25kg BMK Glycidic Acid (Sodium Salt) CAS 549-12-7. Το γεγονός ότι ισχυρίστηκε ότι ήταν σε απόθεμα στην Ευρώπη και η παράδοση θα ήταν γρήγορη, μπορώ να προσθέσω μια ξεχωριστή ιστορία. Εν ολίγοις περίμενα αντί των υποσχόμενων 3-5 ημερών, για ένα μήνα. Αλλά τελικά το πήρα, πήρα χρόνο για να συναρμολογήσω ένα κινητό εργαστήριο και να ξεκινήσω τη σύνθεση.
Παρακάτω θα επισυνάψω μια φωτογραφία της αλληλογραφίας και φωτογραφίες της σύνθεσης αυτού όπως το ονομάζει "BMK Glycidic Acid" (No). Παρήγγειλα επίσης μια σκόνη 25 κιλών BMK CAS 549-12-7 από τον @Simon, θα υπάρχει μια φωτογραφία της παρακάτω.
Το BMK Glycidic Acid από τη Vivian Rose είχε μυρωδιά ξυδιού και μετά από θέρμανση ~ 60c απέκτησε μαύρο χρώμα, επίσης διαλύθηκε στο νερό για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα σε σύγκριση με το πραγματικό BMK, και δεν διαλύθηκε μετά από 3 ώρες ανάμιξης. Ξόδεψα περίπου 5-7 προσπάθειες για την εξαγωγή P2P, με ορθοφωσφορικό οξύ 85%, με αραιωμένο υδροχλωρικό οξύ 15%, με συμπυκνωμένο υδροχλωρικό οξύ 35%. Με διαφορετικές αναλογίες νερού, οξέος και θερμοκρασίας.
Με το γλυκιδικό οξύ BMK της Simon, κατάφερα αμέσως να εκχυλίσω βρώμικο P2P σε τυπικές θερμοκρασίες και αναλογίες(με ορθοφωσφορικό οξύ 85%).
Δεν είμαι χημικός, ίσως οι αγαπητοί ειδικοί θα μπορέσουν να βγάλουν συμπεράσματα σύμφωνα με τις αόριστες ενδείξεις μου τι είδους αντιδραστήριο είναι, αλλά το γεγονός ότι αυτό δεν είναι ένα BMK Glycidic Acid.
Δεν υπολογίζω πραγματικά σε επιστροφή χρημάτων, αφού εγώ ο ίδιος πρέπει να κατηγορήσω τον εαυτό μου ότι έκανα μια συναλλαγή χωρίς Escrow, αλλά τουλάχιστον θα προειδοποιήσω τους υπόλοιπους για το μέλλον αν η υπηρεσία έχει φήμη ή όχι - είναι καλύτερα να καταρτίσετε μια συμφωνία μέσω Escrow.
Υ.Γ. Οι τρεις τελευταίες φωτογραφίες είναι του Simon BMK. Εάν χρειαστεί, θα δημοσιεύσω επίσης μια αλληλογραφία με τον @vivianrose, αλλά δεν νομίζω ότι θα αρνηθεί το γεγονός της αγοράς.
 

Attachments

  • p98gADWVXm.jpg
    p98gADWVXm.jpg
    4 MB · Views: 97
  • 3526kSaECR.jpg
    3526kSaECR.jpg
    4 MB · Views: 101
  • pUbvLSs4rK.jpg
    pUbvLSs4rK.jpg
    3.4 MB · Views: 83
  • YsnOTKEZtR.jpg
    YsnOTKEZtR.jpg
    4.4 MB · Views: 98
  • vHa6jCoJZs.jpg
    vHa6jCoJZs.jpg
    5.4 MB · Views: 206
  • K6Z309bLeS.jpg
    K6Z309bLeS.jpg
    3.9 MB · Views: 81
  • P6IVKwq4vl.jpg
    P6IVKwq4vl.jpg
    5.1 MB · Views: 184
  • pnwEgMyW0q.jpg
    pnwEgMyW0q.jpg
    3.6 MB · Views: 69
  • JjMGNzwWre.jpg
    JjMGNzwWre.jpg
    3.9 MB · Views: 76
  • RtG2b0KAOM.jpg
    RtG2b0KAOM.jpg
    4.2 MB · Views: 66
  • jkqdT8ftwP.jpg
    jkqdT8ftwP.jpg
    4.8 MB · Views: 77
  • 4lHn6kx9Mj.jpg
    4lHn6kx9Mj.jpg
    3.2 MB · Views: 67
  • zmfcxW8LFh.jpg
    zmfcxW8LFh.jpg
    3.7 MB · Views: 70
  • cAY0C8ek14.jpg
    cAY0C8ek14.jpg
    3.4 MB · Views: 95
  • LDCmfbAWI6.jpg
    LDCmfbAWI6.jpg
    3.1 MB · Views: 73
  • z2sHVSXIoR.jpg
    z2sHVSXIoR.jpg
    3.4 MB · Views: 78
  • Wow
Reactions: $!$

Vivian RoseScam

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
8
Deals
9
Γεια σας, το bmk παραδόθηκε μέσα σε μισό μήνα, με την παρακολούθηση όπως επισυνάπτεται. Πράγματι χρειάστηκε κάποια στιγμή η γερμανική αποθήκη για να παράσχει την παρακολούθηση.

Ο πελάτης είπε ότι είναι σαν pmk, όχι bmk. Υποθέτουμε είτε λάθος παράδοση από τη γερμανική αποθήκη είτε κάτι λάθος με τις μεθόδους μαγειρέματος.

Ο πελάτης είναι ένα λογικό άτομο με καλή ιδιοσυγκρασία. Εξακολουθώ να θυμάμαι ότι είχαμε μια χαρούμενη και ομαλή επικοινωνία. Καταλαβαίνουμε απόλυτα το συναίσθημα του πελάτη. Και λυπούμαστε πραγματικά για το σύνολο των θεμάτων. Μια λύση δόθηκε όταν προέκυψε το ζήτημα. Ίσως δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες του πελάτη. Θα θέλαμε πραγματικά να λύσουμε τα ζητήματα. Μπορείτε να μας ενημερώσετε για τη λύση σας, ευχαριστώ!
 

Attachments

  • Ty3BqpYiZR.png
    Ty3BqpYiZR.png
    87.3 KB · Views: 73

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Σύμφωνα με τα λόγια του, όλα είναι σωστά. Η σύνθεση είναι εξαιρετικά απλή.
 

baspk

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 7, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Σωστά, έχει δοθεί μια λύση από την πλευρά σας. Αλλά είναι φθηνότερο για μένα να παραγγείλω μια νέα παρτίδα από το να χρεώσω 500 δολάρια για τη μεταφορά από τα σύνορα, να σας στείλω στη συνέχεια το υπόλοιπο αυτού του αντιδραστηρίου και να πληρώσω ξανά 1100 δολάρια για μια νέα δοκιμαστική παρτίδα. Σας πλήρωσα πλήρως για την παραγγελία μου, περίμενα να την παραλάβω, αυτή τη στιγμή έλαβα ποιος ξέρει τι, αλλά ταυτόχρονα θέλετε να πληρώσω για την επόμενη δοκιμή. Αυτή η λύση δεν λειτουργεί για μένα, σας ευχαριστώ.
Το συζητήσαμε αυτό τόσο στο τηλεγράφημα όσο και στο PM στο φόρουμ.

Υ.Γ. Δεν θα το κάνω ούτε τώρα μαζί σας για την παράδοση, το χρειαζόμουν επειγόντως, γι' αυτό και παρήγγειλα από εσάς, περιμένοντας να το παραλάβω εντός 3 ημερών. Έχετε αρκετά προβλήματα και πελάτες δικούς σας, απλά θα μου έλεγαν αμέσως ότι 2 εβδομάδες και θα έψαχνα περαιτέρω και δεν θα σας ενοχλούσα. Σε 2 εβδομάδες, τα δέματα έφταναν ήδη από την Κίνα, και όχι "σε απόθεμα στην Ευρώπη".
 
  • If you charge someone with scam, you must provide proofs!
    Unsubstantiated accusations will not pass moderation! Inconclusive evidences also will not be accepted.

Top