Κηροειδείς ουσίες κατά την εξαγωγή ελεύθερης βάσης PSE (με εικόνες)

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Γεια σας και πάλι φίλοι. Προσπάθησα να εξαγάγω την ελεύθερη βάση PSE χρησιμοποιώντας την "Τεχνική καθολικής εκχύλισης: Μέθοδος "Straight to Bee". Θα γράψω λεπτομερώς εδώ με εικόνες. Στο τέλος παίρνω μια κηρώδη ουσία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όσους έχουν πληροφορίες για το θέμα.

Πρώτον, ας ξεκινήσουμε με το περιεχόμενο των χαπιών.

- ιβουπροφαίνη
- υδροχλωρική ψευδοεφεδρίνη
- ασκορβικό οξύ (βιταμίνη C)
- Φωσφορικό υδρογόνο ασβέστιο άνυδρο
- Κροσκαρμελλόζη νατρίου
- Ποβιδόνη (k-30)
- Ομιλία
- Μικροκρυσταλλική κυτταρίνη (τύπος 101)
- Διοξείδιο του πυριτίου-συλοειδές 244
- Υδρογονωμένο καστορέλαιο
- Υδροξυπροπυλομεθυλοκυτταρίνη Ε-15
- Πολυβινυλική αλκοόλη
- Διοξείδιο του τιτανίου
- Κίτρινο βερνίκι αλουμινίου κινολίνης
- Λεκιθίνη
- Κόμμι ξανθάνης
- Κίτρινη βερνίκι αλουμινίου του ηλιοβασιλέματος

Αρχικά, έκανα μια αφαίρεση ακολουθώντας ακριβώς τις οδηγίες. Οι εικόνες μετά την αφαίρεση έχουν ως εξής.

HK8yWu96gT

8rjZeBTbHu

ZU49swJecj

Στη συνέχεια, σκεπτόμενος ότι είχε περάσει πολύς καιρός από τότε που είχα δοκιμάσει αυτή την τεχνική, την ξαναδοκίμασα αλλάζοντάς την λίγο σύμφωνα με τις προτιμήσεις μου.

Τα πράγματα που άλλαξα για μένα είναι να χρησιμοποιώ λιγότερο ασετόν, λιγότερο άμυλο καλαμποκιού και να το βράζω με πετρελαϊκό αιθέρα πριν το αφήσω να στεγνώσει πολύ.

BLZ47601rT

G17Rb203WG

BfCVXPFc3z


Τώρα θέλω να προχωρήσω στις ερωτήσεις μου.
1- Τι ακριβώς είναι η κηρώδης ουσία στις πρώτες εικόνες;
2- Αν η κηρώδης ουσία είναι σωστή, στη συνέχεια πέρασα αέριο HCl τολουολίου σε αυτήν, αλλά δεν είδα να πέφτουν ή να σχηματίζονται κομμάτια κρυστάλλων. Πέρασα πολύ λίγο αέριο HCl ή έπρεπε να περάσω περισσότερο;
3- Πόσος χρόνος χρειάζεται για να κρυσταλλωθεί η ελεύθερη βάση; Κρυσταλλώνεται αμέσως ή πρέπει να περιμένω 12 ώρες κ.λπ.
4- Μπορεί η ελεύθερη βάση να χρησιμοποιηθεί στην αντίδραση RP/I2 ή πρέπει να τη μετατρέψω σε άλας HCL;
5- Προς το παρόν, έχω τα χάπια των οποίων το περιεχόμενο έχω καταγράψει. Θα ήθελα να ευχαριστήσω εκ των προτέρων τους έμπειρους και ενημερωμένους φίλους αν μοιραστούν τις εμπειρίες τους σχετικά με το πώς μπορώ να τα αφαιρέσω.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Γεια σας -
Δεν είμαι σίγουρος για το τι είναι η κηρώδης ουσία, υποθέτοντας κατάλοιπο των συνδετικών/αποκλειστικών ουσιών των χαπιών
Αν γκαζώνεις και είσαι σίγουρος ότι υπάρχει κάτι που θα κατακρημνιστεί, συνεχίζεις να γκαζώνεις μέχρι να μην σχηματίζεται πλέον ίζημα κατά την εξέλιξη του αερίου μέσω του καυσίμου.
Δεν γνωρίζω για την κρυστάλλωση της ελεύθερης βάσης.
Η freebase μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε μια αντίδραση σημύδας (μέθοδος shake and bake - αμμωνία και λίθιο). Για το RP/I2 πρέπει να είναι σε μορφή όξινου άλατος. HCl, θειικό, φωσφορικό κ.λπ.
Υπάρχουν πολλές πληροφορίες σχετικά με τον καθαρισμό των χαπιών σε αυτόν τον ιστότοπο, έχω προσθέσει ένα κομμάτι από τη δική μου εμπειρία. Μια εκχύλιση με μενθανόλη ή IPA είναι συνήθως το μόνο που χρειάζεται για να απομονωθεί το EP/PSE από τα χάπια και το υπόλοιπο gak. Ανάλογα με την ποσότητα του EP/PSE, θα χρησιμοποιούσα περισσότερο και άλλες μεθόδους που θα αφήσουν ένα καλύτερο προϊόν. Όσον αφορά ένα γρήγορο κουτί ή δύο sudo, ένα τράβηγμα αλκοόλης είναι συνήθως αρκετό για μια μείωση.
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας κύριε, αν (εσείς) δοκιμάσατε τη μέθοδο shake and cook και ήταν επιτυχής, μπορείτε να με βοηθήσετε με αυτό; Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και θέλω να μάθω από κάποιον που το έχει πετύχει στο παρελθόν. (Οι άνθρωποι που δεν το έχουν δοκιμάσει ποτέ πριν αντιγράψτε και επικολλήστε τις φόρμες) Υπάρχει ρύπανση πληροφοριών. Σας ευχαριστώ.
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχει κάτι που θα κατακρημνιστεί. Επομένως, δεν ξέρω πολλά για το πόσο πρέπει να το αερίσω. Από ό, τι έχω ερευνήσει, λέει ότι θα πρέπει να το αεριοποιήσω σε περίπου Ph4-5. Η ελεύθερη βάση κρυσταλλώνεται ή έχει κηρώδη εμφάνιση; Επισυνάπτω μια εικόνα μιας αποξηραμένης έκδοσης της ελεύθερης βάσης που έφτιαξα σήμερα το απόγευμα.

6LXKN14Bcp



Η μεθανόλη είναι μια χημική ουσία που δύσκολα μπορώ να βρω, αλλά η IPA ή η αιθανόλη είναι μια πολύ πιο προσιτή αλκοόλη για μένα. Είπατε ότι υπάρχουν πιο εύκολες μέθοδοι στο φόρουμ. Κοίταξα σχεδόν όλα τα θέματα του φόρουμ και δεν μπόρεσα να καταλάβω τι ακριβώς εννοούσες.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ναι, δεν ξέρω για τις "ευκολότερες" μεθόδους. Είπα ότι υπάρχουν πολλές περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον καθαρισμό των χαπιών σε όλη αυτή την ιστοσελίδα. Το %91 IPA που μπορείτε να αποστάξετε ή τουλάχιστον να στεγνώσετε με άλατα epsom θα πρέπει να λειτουργεί μια χαρά, αν και αν μπορείτε να αποστάξετε, η μεθανόλη δεν θα ήταν δύσκολο να βρεθεί. Ό,τι και να είναι το αλκοόλ, δεν μπορεί να έχει καθόλου νερό, αλλιώς θα ενεργοποιήσεις τα πράγματα από τα οποία προσπαθείς να απαλλαγείς. Δεν ξέρω αν δεσμεύονται με την αμίνη ή πώς λειτουργεί, αλλά με κάποιο τρόπο το τελικό προϊόν συνήθως δεν έχει καλά αποτελέσματα.

Το θέμα με την αεριοποίηση με HCl είναι ότι δεν μπορείτε να το παρακάνετε. Όταν τελειώσει η καταβύθιση του άλατος, τότε τελείωσε, καθώς δεν απομένει άλλο προϊόν για καταβύθιση. Οπότε, βασικά, αεριοποιήστε μέχρι να σταματήσει να κάνει χιόνι.
Για να είμαι σαφής, αεριοποιείτε τη μεθαμφεταμίνη ελεύθερης βάσης (ή εφεδρίνη/ψευδο) σε διάλυμα υδρογονανθράκων, ή με άλλα λόγια, το έλαιο βάσης μεθαμφεταμίνης ή εφεδρίνης αναμιγνύεται στον διαλύτη σας - νάφθα, αιθέρα, τολουόλιο κ.λπ.
Όταν εισάγετε αέριο HCl, καταβυθίζετε το βασικό έλαιο σε όξινο άλας όταν γίνεται όξινο και κορεσμένο. Το όξινο άλας δεν διαλύεται στο καύσιμο, οπότε το φιλτράρετε. Θα πρέπει να πλύνετε με κρύα, ξηρή ακετόνη για να βεβαιωθείτε ότι οι ακαθαρσίες έχουν απομακρυνθεί - αυτό το βήμα είναι πιο σημαντικό για τη μεθαμφεταμίνη μετά την αντίδραση και όχι για την εφεδρίνη από χάπια. Δεν βλάπτει πραγματικά αν επιλέξετε να καθαρίσετε τα χάπια, αρκεί να το κάνετε σωστά και να μην χάσετε καθόλου (ή σημαντικό) προϊόν. Μετά το ξέπλυμα με ασετόν, μπορείτε να το ανακρυσταλλώσετε για να μοιάζει με πάγο ή μπορείτε να το αφήσετε να στεγνώσει και να το χρησιμοποιήσετε ως έχει.

Στην εικόνα σας, υποθέτω ότι πρόκειται για κατακρημνισμένη εφεδρίνη/ψευδο ? Η ελεύθερη βάση δεν κρυσταλλώνεται, ήταν ελεύθερη βάση - την αερίσατε και την μετατρέψατε σε άλας HCl. -- Υποθέτοντας ότι αυτό κάνατε.
Αν είναι έτσι, τότε όταν στεγνώσει, θα πρέπει να μπορείτε να προχωρήσετε σε αναγωγή. Διαφορετικά, δεν ξέρω. Δεν ξέρω αν τα καθάρισες σωστά, πώς το έκανες, αν αφαίρεσες την ιβουπροφαίνη .. ή τι;
Δεν είμαι σίγουρος πώς να ελέγξετε το EP/PSE σας για να βεβαιωθείτε ότι ξέρετε αν είναι καλό να αντιδράσετε ...
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
- Έχω 99% IPA. Και επίσης αιθανόλη. Για καλό και για κακό, αν αφυδατώσουμε την αιθανόλη με θειικό νάτριο και στη συνέχεια μουλιάσουμε τα χάπια σε αιθανόλη αντί για μεθανόλη, θα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα;

Η μέθοδος από την οποία προέκυψε αυτό είναι η "Παγκόσμια τεχνική εκχύλισης": Η τεχνική "Straight to Bee" βρίσκεται στο erowid.

- Την επόμενη φορά θα μετρήσω το pH για το γάζωμα και οι κρύσταλλοι αρχίζουν να σχηματίζονται αμέσως μετά το γάζωμα ή αρχίζουν να βγαίνουν σιγά σιγά μετά από γάζωμα για λίγο;

- Αυτές είναι οι τελικές εικόνες της ελεύθερης βάσης, έχει ελαφρώς κηρώδες σχήμα. Και 300mg αυτής της ουσίας βγήκαν από περίπου 900mg. Μπορούμε να υποθέσουμε με απόλυτη βεβαιότητα ότι πρόκειται για ελεύθερη βάση;

KRjOtZyo46

VFybDSnEwR
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Θα αφυδατώσω και θα χρησιμοποιήσω το IPA, αλλά όλα είναι λίγο πολύ ανταλλάξιμα για την εξαγωγή χαπιών.
Το "Straight to Bee" ή straight to base, αναφέρεται στο πρώτο(;) βήμα - όταν προσθέτετε το διάλυμα NaOH στα χάπια, η/οι αμίνη/ες βγαίνουν ως λάδι (σκεφτείτε την κοκαΐνη σε κρακ).
Η ιδέα είναι ότι αφήνετε πίσω σας ό,τι δεν μπορείτε να εξάγετε με μια έλξη υδρογονανθράκων (νάφθα, αιθέρας, τολουόλιο κ.λπ.) Στη συνέχεια, όταν αεριοποιείτε, αφήνετε πίσω σας ό,τι δεν καθιζάνει.

Η μέτρηση του pH για την αεριοποίηση είναι γενικά περιττή, εκτός εάν το απαιτούν οι οδηγίες. Όταν γκαζώνετε, δεν αρχίζει να καθιζάνει αμέσως, μετά από ένα ή δύο λεπτά θα μοιάζει με κουκίδες καπνού που βγαίνουν από το σωλήνα αερίου σας - χιονοστιβάδα. Είμαι σίγουρος ότι δεν μπορείς να το παρακάνεις, οπότε όταν δεν βλέπεις πια καθίζηση να πέφτει, τελείωσες.

Αν αυτό είναι που βγήκε μετά την αεριοποίηση, τότε δεν είναι ελεύθερη βάση. Είναι υδροχλωρικό άλας - η ελεύθερη βάση είναι η μορφή ελαίου. Αν αυτό είναι το άλας σας, δεν μοιάζει με το πώς θα έπρεπε να μοιάζει το ψευδο HCl, ακούγεται σαν να υπάρχει πιθανώς πολλή ιβουπροφαίνη. Διαλύστε τα πάντα σε κρύο νερό και ρίξτε τα στην κατάψυξη, η εξαγωγή κρύου νερού για να διαχωριστεί η ψευδο- και η ιβουπροφαίνη. 30 λεπτά στην κατάψυξη και το ψευδοαφρόνιο θα διαλυθεί στο νερό και όλη η ιβουπροφαίνη θα συγκεντρωθεί στον πυθμένα ως στερεά. Τώρα μπορείτε να το φιλτράρετε, να το ξεπλύνετε και να το εξατμίσετε και θα πρέπει να σας μείνει κρυσταλλικό ψευδο HCl μόνο του.

Όλο αυτό το πράγμα που γίνεται κατευθείαν στη βάση είναι ενδεχομένως ένα επιπλέον και περιττό βήμα σε όλη αυτή τη διαδικασία. Με αυτά τα χάπια, στο μέλλον, πιστεύω ότι μπορείτε απλά να εκχυλίσετε με μερικά άνυδρα τραβήγματα IPA, να φιλτράρετε και να εξατμίσετε. Θα σας μείνει το ψευδο- και το ιβουπροφαίνη. Ακολουθήστε την εκχύλιση με IPA με μια απλή εκχύλιση με κρύο νερό σε ό,τι έχει απομείνει μετά την εξάτμιση του IPA, όπως περιγράφεται παραπάνω, για να διαχωρίσετε το ψευδο- και το ιμπού. Αφήστε το να στεγνώσει, μαζέψτε το ψευδοαίμα σας και θα πρέπει να είστε έτοιμοι να ξεκινήσετε...
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
- Στην επόμενη προσπάθειά μου, θα στεγνώσω το IPA ή την αιθανόλη που έχω με θειικό νάτριο. Απ' ό,τι καταλαβαίνω, θα αφήσω τα χάπια σε σκόνη σε αυτό για μερικές ώρες με το άνυδρο IPA. Στη συνέχεια, αφού εξατμίσω το IPA, θα προσθέσω τολουόλιο και θα το αερίσω. (Θα κάνω βασικοποίηση ως ενδιάμεσο βήμα;)

- Καταλαβαίνω πλήρως τη διαδικασία αεριοποίησης και καθίζησης. Αν η εκχύλιση είναι σωστή και η ελεύθερη βάση PSE είναι σε τολουόλιο, χωρίς να ελέγξω το pH, το υδροχλωρικό άλας PSE θα αρχίσει να σχηματίζεται και να κατακρημνίζεται μέσα σε λίγα λεπτά όταν γίνει η αεριοποίηση.

- Αυτό που βλέπετε σε αυτές τις φωτογραφίες είναι αυτό που εξήγαγα από τη διαδικασία εκχύλισης ελεύθερης βάσης χωρίς καμία αεριοποίηση. Πρόκειται για μια κηρώδη, ελαιώδη ουσία. Από αυτό που περιγράψατε, νομίζω ότι πρόκειται για την ελεύθερη βάση PSE. Αφού συγκεντρώσω όλες τις ελεύθερες βάσεις μαζί, θα προσθέσω τολουόλιο και στη συνέχεια θα αεριοποιήσω.

- Ένα πράγμα που δεν καταλαβαίνω είναι η εκχύλιση με κρύο νερό. Το PSE διαλύεται σε νερό κανονικής θερμοκρασίας και όχι σε κρύο νερό; Είναι η ιδέα πίσω από αυτό η θερμοκρασία διάλυσης; Στην πραγματικότητα, η ελεύθερη βάση σε αυτή τη φωτογραφία δεν είναι το υδροχλωρικό άλας. Είπατε ότι το PSE HCL θα διαλυθεί στο νερό. Η υπόλοιπη ιβουπροφαίνη θα κατακαθίσει στον πυθμένα ως στερεό. Όταν προσθέτω νερό σε αυτή την ελεύθερη βάση, η ελεύθερη βάση δεν θα διαλυθεί στο νερό. Εάν υπάρχει ιβουπροφαίνη, πώς θα τη διαχωρίσω μεταξύ τους με εκχύλιση;

- Ο κύριος στόχος μου είναι να σχηματίσω απευθείας το υδροχλωρικό άλας. Δεδομένου ότι το υδροχλωρικό άλας δεν σχηματίστηκε με μερικές μεθόδους που δοκίμασα, ο στόχος μου είναι να εκχυλίσω πρώτα τη μορφή της ελεύθερης βάσης και στη συνέχεια να την αεριοποιήσω σε τολουόλιο για να σχηματίσω το άλας.

- Μετά από μερικά σφηνάκια άνυδρου IPA, το υδροχλωρικό άλας θα διαλυθεί στο νερό και αν παραμείνει, η ιβουπροφαίνη θα παραμείνει ως στερεό στον πυθμένα. Όταν το φιλτράρω αυτό και εξατμίζω το νερό, σχηματίζεται το υδροχλωρικό άλας στον πυθμένα ή εξατμίζεται μαζί με το νερό. Επειδή σχεδόν σε όλες τις διαδικασίες που προσπαθούν να εξάγουν το υδροχλωρικό άλας, υπάρχουν πληροφορίες και προειδοποιήσεις σχετικά με τη χρήση νερού. Όταν προσθέτω τολουόλιο στο PSE που περνάει στη φάση του νερού, το PSE περνάει το τολουόλιο; Αν το τολουόλιο αεριοποιηθεί αργότερα ή το αφήσω να εξατμιστεί, θα έχω επιτυχία;

- Σας ευχαριστώ και πάλι για τα σχόλιά σας, πραγματικά πολύτιμες πληροφορίες και εμπειρίες.
 

iceberg

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 15, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Θα πρέπει να μειώσεις το ph στο 3 με το απεσταγμένο νερό που χρησιμοποιείς ως διαλύτη, μετά το αύξησα στο p13 με διάλυμα Naoh και πρόσθεσα dmc και το χώρισα. το dmc είναι πάλι ph5-6, μετά στέγνωσα το νερό σε αυτό και το εξαέρωσα (λέγεται ότι το τουλένιο είναι πιο αποτελεσματικό αντί για dmc αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα) το δοκίμασα με dcm και ήταν επιτυχημένο
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Μια νέα μέθοδος δοκιμάστηκε τις προάλλες. Ένα κουτί με χάπια μετατράπηκε σε σκόνη. Και προστέθηκε περίπου η διπλάσια ποσότητα αιθανόλης. Αφέθηκε να ξεκουραστεί για 12 ώρες και διηθήθηκε. Στο εσωτερικό σχηματίστηκε μια κρυσταλλική δομή, αλλά όταν αυτή ελέγχθηκε με ένα γυάλινο ραβδί, άρχισε να διασκορπίζεται στην αιθανόλη σαν σκόνη. Όμως η γάτα παρατήρησε κάτι. Είδε κρυστάλλους να αρχίζουν να σχηματίζονται στις πλευρές του γυάλινου δοχείου όπου βρισκόταν ο διαλύτης. Πήρε μια ποσότητα μεγέθους δακτύλου από τους κρυστάλλους, τους έβαλε στο στόμα της και τους δοκίμασε. Η γεύση ήταν πραγματικά πικρή. Η πικράδα δεν έφυγε από τη γλώσσα της για αρκετή ώρα. Νομίζω ότι η γάτα πιστεύει ότι βρίσκεται στο σωστό δρόμο αυτή τη φορά. Τώρα σκέφτεται να το βάλει σε ένα μεγάλο πυρέξ δοχείο ή κάτι τέτοιο και να το εξατμίσει σιγά σιγά. Υποθέτω ότι όταν η αιθανόλη παραμένει ως χύμα υγρό, δεν κρυσταλλώνεται.
 

NAGAINAGAYOSHI

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 27, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Έχετε ακούσει για το τεστ chen kao;
 

calmcatfather

Don't buy from me
Member
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Ναι, έκανα κάποια έρευνα αφού το αναφέρατε. Μια απλή δοκιμή για τον προσδιορισμό της παρουσίας εφεδρίνης, ψευδοεφεδρίνης κ.λπ. με τη χρήση οξικού οξέος, θειικού χαλκού(ΙΙ) και υδροξειδίου του νατρίου. Μου άρεσε πολύ. Μια απλή δοκιμή ή αντίδραση που χρησιμοποιείται για τον προσδιορισμό της παρουσίας εφεδρίνης ή παραγώγων της με πολύ γρήγορο και απλό τρόπο. Δεν θα μπορέσω να το δοκιμάσω αυτή τη στιγμή επειδή δεν έχω θειικό χαλκό(ΙΙ). Αλλά πιστεύεται ότι το κρυσταλλικό υλικό που συσσωρεύτηκε και άλλαξε στις άκρες του γυαλιού είναι ψευδοεφεδρίνη, διότι όταν ρίχτηκε άνυδρη ακετόνη, οι κρύσταλλοι άρχισαν να διαγράφονται ακόμη περισσότερο. Επίσης, δεν διαλύεται στην ακετόνη.
 
Top