• Welcome to the US section of the forum. Remember that posting contacts (jabber, telegram, signal and others) will result in a permanent ban! If you decide to buy or sell something without using escrow and lose money, we can't help you.

News Καλώς ήρθατε στο τμήμα του φόρουμ ΗΠΑ 🇺🇸! Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω τη βοήθειά σας!

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Καθώς ετοιμάζομαι να αναλάβω το τιμόνι αυτής της γωνιάς του φόρουμ. Θέλω να καταρτίσω κάποιες λίστες και να συγκεντρώσω κάποιες πληροφορίες σχετικά με την κατάσταση της αγοράς φαρμάκων εδώ στις Ηνωμένες Πολιτείες. Με ενδιαφέρει η ιστορία, η εφοδιαστική, η εθιμοτυπία, η ηθική, θέλω να μάθω τα πάντα γι' αυτό. Εισαγωγή εξαγωγή. Αν έχετε να πείτε μια ιστορία για μια εμπειρία που είχατε σχετικά με την online αγορά ναρκωτικών, αυτό το νήμα είναι η διέξοδος για να την αποκαλύψετε. Αν προτιμάτε να παραμείνετε ανώνυμοι, μπορείτε να μου στείλετε μήνυμα και θα το προσθέσω. Αν θέλετε να μοιραστείτε πληροφορίες σχετικά με το θέμα της διαδικτυακής αγοράς ναρκωτικών στις ΗΠΑ, φλυαρίες, κριτικές, θρήνους, ας μιλήσουμε γι' αυτό!
Ο κόσμος που αλλάζει και οι Αμερικανοί πρέπει επίσης να προσαρμοστούν στις νέες προκλήσεις, αν ελπίζουμε να παραμείνουμε επίκαιροι στο μέλλον.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, απλά θέλω να βάλω τα δικά μου δύο σεντς. Η χρήση του φόρουμ BB υποτίθεται ότι είναι ανώνυμη. Δεν ζητάμε κανένα στοιχείο για την προσωπικότητά σας, δεν αποθηκεύουμε κανένα στοιχείο (τα μηνύματα διαγράφονται αυτόματα σε 90 ημέρες), ούτε καν ζητάμε το e-mail σας.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Alles klar, herr komissar? :cool:
Έχω την τάση να μην αποκαλύπτω πάρα πολλές πληροφορίες μέχρι να μου ζητηθεί με τον κατάλληλο τρόπο, τότε μπορεί να μην μπορώ να το βουλώσω ανάλογα με τη διάθεσή μου. Ένα ερωτηματολόγιο θα μπορούσε να βοηθήσει στο να λάβετε τις απαντήσεις που αναζητάτε από άτομα όπως εγώ. Ενημερώστε με αν μπορώ να σας βοηθήσω. o7
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Επίσης, κάτι που ίσως πρέπει να προσθέσετε είναι σε ποια περιοχή αυτών των Ηνωμένων Πολιτειών διαδραματίζεται η ιστορία σας. Προφανώς δεν είναι η διεύθυνση του σπιτιού σας, αλλά έχω ταξιδέψει πολύ και έχω ζήσει σε ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι αυτής της χώρας και υπάρχουν κάποιες ΜΕΓΑΛΕΣ διαφορές στον τρόπο που η LE κάνει τη δουλειά της ή/και στον τρόπο που αντιμετωπίζει διαφορετικές ουσίες σε σύγκριση με κάποια άλλη! Ή ακόμη και η κοινωνία σε γενικές γραμμές απόψεις ή συναισθήματα σχετικά με την κουλτούρα των ναρκωτικών. Για παράδειγμα, ο βορειοδυτικός Ειρηνικός είναι αρκετά χαλαρός σε σύγκριση με το Γουαϊόμινγκ ή το Σικάγο.
Δεν ξέρω, απλά μια σκέψη.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Το ερώτημα που όλοι πραγματικά θέλουν να μάθουν είναι. Πού είναι το suzy !
 

Johnny Rock's Juke Joint

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
0
Suzy? Έχω μάθει πολλά για την "Tina", τη "Molly", ακόμα και για την "Paris Hilton"/"Lindsey Lohan", αλλά είναι η πρώτη φορά που ακούω κάποιον να ρωτάει για το πού βρίσκεται η "Suzy";! Πες μου περισσότερα, τι είδους κορίτσι είναι; Ηρεμία ή η ζωή του πάρτι;
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Θα μπορούσατε να πείτε ότι η suzy και η tina είναι συγγενείς. Ιδανικά θέλουμε να αναγάγουμε το suzy σε tina. Η Suzy από μόνη της ρυθμίζεται στις ΗΠΑ ως ρινικό αποσυμφορητικό. Λατρεύω όμως την tina μου. Βρίσκομαι στη βορειοανατολική χώρα, οπότε είναι πιο δύσκολο να βρεθεί εδώ.
Και παρεμπιπτόντως.... "I got that Archie Bunker" 🤣
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
42
Points
18
Άρχισα για πρώτη φορά να εξετάζω τα ερευνητικά χημικά το 2013 και η μεγαλύτερη αλλαγή που έχω δει να πλήττει την αγορά είναι η απαγόρευση των πιο δημοφιλών χημικών σε κάθε κατηγορία, η οποία έχει οδηγήσει σε μια θόλωση της γραμμής μεταξύ: παράνομων ειδών μόνο στα DNMs σε πολλούς πωλητές στο καθαρό δίκτυο που έχουν ένα μείγμα των 2. Οι μαζικές απαγορεύσεις σε όλο τον κόσμο και η τρελή αύξηση του ελέγχου για οποιαδήποτε πακέτα της ΕΕ (συγκεκριμένα NL) που προορίζονται για τις πολιτείες έχει πραγματικά εξαφανίσει αυτή την αγορά. Είναι κρίμα καθώς οι δυνατότητες ήταν φαινομενικά ατελείωτες και η ποικιλία που ήταν διαθέσιμη στους περισσότερους καταναλωτές είχε κάτι για όλους.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Απαγορεύονται ουσίες στις Ηνωμένες Πολιτείες με βάση τη χημική κατηγορία ή τη φαρμακολογική δράση; Υπάρχει διαφορά στην ποινική ευθύνη για τις κλασικές ουσίες και τα ανάλογα τους;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Υπάρχει ένας νόμος περί αναλόγων σε ομοσπονδιακό επίπεδο και τα κράτη διαφέρουν, αλλά πολλά από αυτά έχουν επίσης αναλογικό προσάρτημα. Δεν υπάρχει καμία διαφορά σε ομοσπονδιακό επίπεδο για τα ανάλογα, αλλά είναι ενδιαφέρον ότι μόνο τα φάρμακα του προγράμματος 1 και 2 αποτυγχάνουν στη δικαιοδοσία της πράξης για τα ανάλογα (απ' ό,τι θυμάμαι), οπότε φάρμακα χωρίς ιατρική χρήση και με υψηλή πιθανότητα κατάχρησης και φάρμακα που συνταγογραφούνται με υψηλή πιθανότητα κατάχρησης. Η κοκαΐνη είναι μια τέλεια αντιπροσώπευση του προγράμματος 2, δεν συνταγογραφείται ποτέ και χρησιμοποιείται πολύ σπάνια σε χειρουργικό περιβάλλον, αλλά εξακολουθεί να αποτελεί χαμηλότερο έγκλημα από το LSD. Η μαριχουάνα ανήκε στο πρόγραμμα 1, το πιο επικίνδυνο από τα ναρκωτικά! Ακολουθεί ο βασικός νόμος

Α) Με εξαίρεση τα προβλεπόμενα στο εδάφιο (Γ), ο όρος " ανάλογο ελεγχόμενης ουσίας " σημαίνει μια ουσία -
  • (i) η χημική δομή της οποίας είναι ουσιαστικά παρόμοια με τη χημική δομή μιας ελεγχόμενης ουσίας του καταλόγου Ι ή ΙΙ,
  • (ii) η οποία έχει διεγερτική, κατασταλτική ή παραισθησιογόνο επίδραση στο κεντρικό νευρικό σύστημα που είναι ουσιαστικά παρόμοια ή μεγαλύτερη από τη διεγερτική, κατασταλτική ή παραισθησιογόνο επίδραση στο κεντρικό νευρικό σύστημα μιας ελεγχόμενης ουσίας του καταλόγου I ή II- ή
  • (iii) όσον αφορά συγκεκριμένο πρόσωπο, το οποίο αντιπροσωπεύει ή προτίθεται να έχει διεγερτική, κατασταλτική ή παραισθησιογόνο επίδραση στο κεντρικό νευρικό σύστημα που είναι ουσιαστικά παρόμοια ή μεγαλύτερη από τη διεγερτική, κατασταλτική ή παραισθησιογόνο επίδραση στο κεντρικό νευρικό σύστημα ελεγχόμενης ουσίας του καταλόγου Ι ή ΙΙ.
Όπως γράφτηκε έχει κριθεί ότι η AET ΔΕΝ είναι ανάλογο της DMT ή της DET επειδή είναι πρωτοταγής αμίνη , αλλά σε ορισμένες πολιτείες η 1,4 βουταδιόλη ΕΙΝΑΙ ανάλογο της BHT αλλά σε άλλες πολιτείες δεν είναι.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
141
Points
43
Θα το έβαζα σε άλλο νήμα, αλλά φαίνεται να ταιριάζει εδώ εντάξει... ίσως αξίζει κάτι ή βοηθάει στην επεξεργασία. Άφησα μια μικρή μεταγενέστερη σκέψη στο τέλος.

Ανάλογα με τον ακριβή ορισμό του "αναλογικού νόμου" ... ισχύει αυτό - ότι μόνο οι ουσίες του καταλόγου Ι και ΙΙ εμπίπτουν στη νομοθεσία αυτή;
Ή μήπως σημαίνει, μάλλον, ότι κάθε ανάλογο, ανεξαρτήτως γονέα, γίνεται είτε Ι είτε ΙΙ. Για παράδειγμα, τα ανάλογα της κεταμίνης θα πρέπει να διώκονται όπως θα διώκονταν η κεταμίνη, ως λίστα ΙΙΙ, θα έλεγε κανείς. Ωστόσο, βλέπω ότι η μεθοξεταμίνη περιλαμβάνεται στο πρόγραμμα Ι από τις 6/6/22. Η κατευθυντήρια γραμμή είναι: υψηλή πιθανότητα κατάχρησης και εθισμού, χωρίς αποδεκτή ιατρική χρήση. Είναι ενδιαφέρον να βλέπεις όλες τις διαφημίσεις για "θεραπεία με κεταμίνη" όταν κάνεις αναζήτηση. Δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι αυτό ήταν τόσο δημοφιλές (και αποδεκτό). Ωστόσο, το ανάλογο παρέλειψε ένα βήμα και δεν μπορεί ενδεχομένως να χρησιμοποιηθεί θεραπευτικά. Λατρεύω το γεγονός ότι τα περισσότερα από τα βενζοειδή είναι επίσης στο πρόγραμμα IV. "Χαμηλή πιθανότητα εθισμού" ... Ναι, καλή απόφαση...

Θα ήθελα να πιστεύω ότι αυτό δεν είναι αλήθεια. Όλα τα σημάδια δείχνουν ότι είναι αλήθεια. Νομίζω ότι υπάρχει ένα μικρό περιθώριο παρέκκλισης όσον αφορά τα πάντα γενικά, άλλωστε έκανα πάνω από 2 χρόνια φυλακή για πώληση κάποιου είδους καθινόνης ή αναλόγου mda σε ναρκομανή πριν από περίπου 10 χρόνια. Ευτυχώς, με ό,τι κι αν με έπιασαν, η "αιθυλόνη" είναι μια ουσία του προγράμματος Ι. Να θυμάστε όμως ότι αυτό είναι σε ομοσπονδιακό επίπεδο. Εδώ είναι που υπάρχει αυτή η γκρίζα ζώνη. Μου απαγγέλθηκαν κατηγορίες σε πολιτειακό επίπεδο, όπου αποδέχθηκα την κατηγορία της διακίνησης μιας "ουσίας κατηγορίας C". Αυτό που το έκανε να θεωρείται "διακίνηση" ήταν η ποσότητα που εμπλέκεται. Δεν μπορώ να βρω τις κατευθυντήριες γραμμές, αλλά πιστεύω ότι πρέπει να είναι πάνω από 20 γραμμάρια ή κάτι τέτοιο στην πολιτεία μου, για να θεωρηθεί διακίνηση ουσίας κατηγορίας Γ.

https://www.justcriminallaw.com/drug-charges/2018/05/23/differences-state-federal-drug-crimes/
Δεν είναι η πολιτεία μου, αλλά εδώ εξηγούν λίγο. Ευτυχώς που δεν μπλέχτηκα με τους ομοσπονδιακούς γιατί η αιθυλόνη μου μπορεί να ήταν και φαιντανύλη γι' αυτούς.
Όπως και το πρόγραμμα I, θα αντιμετώπιζα μια εντελώς διαφορετική κατάσταση αν συνέβαινε αυτό.

Αυτό θα πρέπει να αποτελέσει τροφή για σκέψη για τους περισσότερους από εμάς, όμως, νομίζω, τουλάχιστον στις ΗΠΑ. Αν σε πιάσουν να παίζεις με το ταχυδρομείο, μάντεψε τι; Ποινή φυλάκισης. Κάνοντας πράγματα πέρα από τα σύνορα της πολιτείας; Ομοσπονδιακή ποινή. Κάποιοι από εμάς, ανάλογα με το τι κάνουμε, μπορεί να θέλουμε να επανεξετάσουμε τις ενέργειές μας και να επαναξιολογήσουμε το σχέδιο παιχνιδιού. Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο η μυστικότητα και η ασφάλεια είναι τόσο σημαντικές. Αν όλα πάνε με τον σωστό τρόπο, ένα πακέτο μπορεί να καταλήξει να σας κοστίσει την υπόλοιπη ελευθερία σας σε αυτή τη ζωή. Ή ακόμα και κάτι τόσο ηλίθιο όσο το να χάσετε την έξοδο στον αυτοκινητόδρομο και να καταλήξετε κατά λάθος πάνω από τα σύνορα της πολιτείας. Ας πούμε ότι ζούσατε στην περιοχή των τριών πολιτειών (NY/NJ/CT) για παράδειγμα (είναι πραγματικά τόσο εύκολο να καταλήξετε σε άλλη πολιτεία χωρίς να προσπαθήσετε σε αυτή την περιοχή, ούτως ή άλλως..). Πηγαίνατε να παραδώσετε ένα πακέτο και κάποιο παιδί έπεσε πάνω σας, και τώρα τι; Είχατε δύο κιλά μιας ερευνητικής χημικής ουσίας στο πορτμπαγκάζ σας και σας χτύπησαν από πίσω, κατευθείαν!, και τώρα το προϊόν... μοιάζει με πετρώδες αλάτι ή μεθαμφεταμίνη, βρίσκεται παντού, στο δρόμο, στο πορτμπαγκάζ σας κ.λπ. Μάρτυρες παντού, δεν μπορείς να τρέξεις, δεν μπορείς να κρύψεις τίποτα, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Αυτό που μπορεί να ήταν ίσως 3 χρόνια ποινή το πολύ σε πολιτειακό επίπεδο, έχει μετατραπεί τώρα σε 15 χρόνια ελάχιστο υποχρεωτικό ομοσπονδιακό, όπου μετράνε τις ποινές σε μήνες. 15 χρόνια... ή 180 μήνες... Αυτό είναι, φυσικά, μια υποθετική κατάσταση, αλλά τέτοιου είδους μαλακίες συμβαίνουν περισσότερο απ' όσο γνωρίζουμε. Θυμηθείτε, πρέπει να έχουμε απόλυτο δίκιο κάθε φορά. Ο "Άνθρωπος" χρειάζεται να έχει δίκιο μόνο κατά το ήμισυ και να είναι λίγο τυχερός ή βρώμικος και χειριστικός, μόνο μια φορά.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Το θέμα της νομιμότητας των ουσιών απαιτεί υποχρεωτικά ξεχωριστή συζήτηση. Παρά το γεγονός ότι τελευταία υπάρχουν πολύ λίγες τέτοιες ουσίες, εξακολουθούν να υπάρχουν. Για παράδειγμα, τα συνθετικά κανναβινοειδή μπορεί να έχουν άπειρες επιλογές, καθώς και τα οπιούχα και τα διασπαστικά. Αυτό είναι θέμα της βιολογίας μας και οι περισσότερες ουσίες δεν έχουν ακόμη ανακαλυφθεί. Ο J.W. Huffman έδειξε στον κόσμο ότι μπορεί να υπάρχουν νέες κατηγορίες ουσιών. Ας προχωρήσουμε σε ένα ξεχωριστό θέμα.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Γεια σου Frit, είμαι εδώ για να μάθω, να συμμετάσχω και να βοηθήσω με οποιονδήποτε τρόπο μπορώ. Μη διστάσεις ποτέ να επικοινωνήσεις μαζί μου ή να μου αναθέσεις κάτι για να κάνουμε τη μικρή μας γωνιά στις ΗΠΑ σε αυτόν τον υπέροχο ιστότοπο κάτι ξεχωριστό.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Θα σας στείλω αργότερα ΠΜ σχετικά με την περιοχή μου και ορισμένα θέματα πιθανού ενδιαφέροντος, συμπεριλαμβανομένων, μεταξύ άλλων, μεγάλων πιθανών ευκαιριών για νεκρές αποθήκες, αποθήκευση, καθαρισμό, μεταξύ άλλων, επειδή η τοποθεσία είναι γεμάτη από opportuniy για τα σωστά πράγματα στα σωστά μέρη για τους σωστούς ανθρώπους και θα έλεγα ότι περίπου το 99%, αν όχι το 100% αυτών θα μπορούσε να εξεταστεί και ενδεχομένως να ενσωματωθεί σε προϋπάρχοντα δίκτυα, τα οποία θα μπορούσαν κάλλιστα να μειώσουν ορισμένους κινδύνους και να ανοίξουν πιθανές επιχειρηματικές ευκαιρίες σε τομείς που συνήθως θεωρούνται ασήμαντοι χωρίς την ανάγκη αποκάλυψης προσωπικών πληροφοριών που θα μπορούσαν να θέσουν σε κίνδυνο την ανωνυμία οποιουδήποτε.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Υπάρχει τουλάχιστον ένας έμπορος εδώ που διαχειρίζεται ένα δίκτυο. Παραγγέλνεις από αυτόν και ανάλογα με το τι αγόρασες, το πακέτο σου φτάνει από πολλές διαφορετικές πολιτείες και υποθέτω από διαφορετικούς ανθρώπους. Αν το κάνεις έτσι, αυτός είναι το τείχος προστασίας. Οι έμποροι δεν κάνουν καν διαφήμιση και πιθανότατα δεν έχουν καν λογαριασμό. Ο τύπος παίρνει την παραγγελία, προωθεί τα στοιχεία και εισπράττει τα χρήματα. Μπορεί να μην έχει καν ναρκωτικά στην κατοχή του και (υποθέτω) πήρε ένα σημείωμα από το FBI και προωθεί τις λεπτομέρειες στο chat ενός online παιχνιδιού ή σε ένα κοινόχρηστο google doc που επεξεργάζεται συνεχώς αλλά δεν δημοσιεύεται ποτέ
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
5324P9Egka
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Ενδιαφέροντα στοιχεία που πρέπει να έχετε, αν και αυτό είναι ενός έτους.
 
Top