Τι γίνεται με τη MethylAmine...

Ditonator228

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σε όλους, επιστρέφοντας από το γεγονός ότι ένα 40% διάλυμα mm απαγορεύεται σε πολλούς, είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί ένα 37% διάλυμα mm με μια σύνθεση MMM, το οποίο θα αλλάξει κατά τη διαδικασία της σύνθεσης, είναι απαραίτητο να αυξηθεί η ποσότητα κάποιων άλλων αντιδραστηρίων ή να προστεθούν νέα; ?
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Ποιος χρειάζεται τη μεθυλαμίνη ούτως ή άλλως;

Σύνθεση MDMA με αναγωγική αμίνωση της MDP2P
με χρήση αμάλγαμα αλουμινίου και νιτρομεθάνιο


Ποιος χρειάζεται τη μεθυλαμίνη ούτως ή άλλως;

Η ακόλουθη διαδικασία μπορεί να αποδειχθεί μια από τις μεγαλύτερες προόδους στον τομέα της χημείας της MDMA μετά την τελειοποίηση και διάδοση της διαδικασίας οξείδωσης Wacker για την παραγωγή MDP2P. Η αντίδραση αυτή βασίζεται σε μια δημοσιευμένη διαδικασία που με κάποιο τρόπο διέφυγε μέχρι τώρα της ανακάλυψης από την υπόγεια χημεία. Η μεθυλαμίνη δεν αποτελεί πλέον τροχοπέδη στη μέθοδο αναγωγικής αλκυλίωσης με αμάλγαμα αλουμινίου για την παραγωγή MDMA, καθώς η διαδικασία αυτή παράγει αυτό το αδύνατο να αποκτηθεί και ευμετάβλητο να παραχθεί υλικό, επί τόπου, κατά την αναγωγική αλκυλίωση της MDP2P σε MDMA από πολύ κοινό νιτρομεθάνιο. Το νιτρομεθάνιο όταν υποβάλλεται στην απλούστερη αναγωγή σχηματίζει μεθυλαμίνη, οπότε γιατί να μην παρασκευάζεται η μεθυλαμίνη ταυτόχρονα με την παραγωγή του MDMA αντί να χρειάζεται να την παρασκευάσει κανείς χωριστά;

Το νιτρομεθάνιο είναι ένα πολύ κοινό υλικό. Πηγαίνετε απλά στο τοπικό σας drag strip και πάρτε ένα ή δύο γαλόνια για να ντοπάρετε τα καύσιμα του αυτοκινήτου σας υψηλών επιδόσεων. Διατίθεται επίσης σε καθαρότητα έως και 40% σε καύσιμα μοντέλων RC. Απλά αποστάξτε κλασματικά το νιτρομεθάνιο (bp 101°C) από το μίγμα καυσίμου του μοντέλου και είστε έτοιμοι να ξεκινήσετε. Εάν υπάρχει μεθανόλη στο σκεύασμα καυσίμου, κάποια θα αποσταχθεί αζεοτροπικά με το νιτρομεθάνιο μειώνοντας ελαφρώς το σημείο βρασμού του, αλλά αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα.

Λοιπόν, πώς λειτουργεί όλο αυτό το πράγμα; Είναι τόσο απλό όσο ακούγεται. Ένα αλκοολούχο διάλυμα νιτρομεθανίου και MDP2P στάζει σε μια μάζα από αμάλγαμα αλουμινίου βυθισμένο σε αλκοόλη, μειώνοντας πρώτα το νιτρομεθάνιο σε μεθυλαμίνη, επιτρέποντας το σχηματισμό της βάσης Schiff της αμίνης και της κετόνης, η οποία ανάγεται περαιτέρω στο επιθυμητό MDMA.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Ωστόσο, εάν μόνο το 37% της μεθυλαμίνης. Θα μπορούσατε είτε να την αποστάξετε, είτε να φτιάξετε αέριο μεθυλαμίνης από αυτήν. Θα μπορούσατε να προσθέσετε κάτι που είναι διαλυτό με το νερό ή τον διαλύτη στον οποίο βρίσκεται και όχι μεθυλαμίνη. ( Υποθέτω ότι είναι νερό) .

Θα μπορούσατε επίσης να ρυθμίσετε τη μοριακή ποσότητα της μεθυλαμίνης ώστε να πλεονάζει ελαφρώς για το 3% που λείπει. Όχι, δεν θα το υπολογίσω για σας.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ναι, απλά κάνε 500 ml÷37 ×40=540. Αλλάξτε το 500 στην ποσότητα που χρησιμοποιείτε. Είναι ήδη 60% νερό, οπότε το 63% νερό δεν έχει σημασία.
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Ευχαριστώ Frit.

Δυστυχώς τα μεγαλύτερα αδύνατα σημεία μου είναι συνήθως η οπτικοποίηση της ονοματολογίας, την χρειάζομαι σχεδιασμένη για να την καταλάβω συνήθως. και οι υπολογισμοί mol. Θα μπορούσα να κάνω mol, αλλά δεν θέλω να τα σκατώσω, έχει περάσει τόσος καιρός, που δεν θέλω να ελέγξω τα μαθηματικά μου.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Η στοιχειομετρία μπορεί να είναι αναθεματισμένα δύσκολη, αλλά το συγκεκριμένο πράγμα είναι τόσο εύκολο όσο είπα. Πάρτε την ποσότητα του 40% στη συνταγή, πολλαπλασιάστε την επί 0,4 και, στη συνέχεια, διαιρέστε την με 0,37. 100ml ×40=4000 ÷37=108,1. Μια συνταγή που απαιτεί 100ml 40% χρησιμοποιεί 108,1ml 37% για την ίδια ποσότητα μορίων
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Ναι, όχι, το καταλαβαίνω αυτό. Αυτό θα μπορούσα να το υπολογίσω εύκολα, αλλά κάπως ξέχασα πώς να υπολογίζω στοιχειομετρία γιατί, είναι σαν το λύκειο και αυτό είναι περισσότερο να μάθω χόμπι μετά το λύκειο και δεν θέλω να κάνω κάτι παράνομο, αλλά ξέρω πώς να βρω εξωτικά σκατά όπως η σαφρόλη ή το νιτροαιθάνιο που έχει ελεγχθεί με NMR, είναι γύρω και για όποιον ρωτάει, όχι . Είμαι σίγουρος ότι αν έπαιρνα λίγο χρόνο θα μπορούσα να το μάθω ξανάαλλά θυμάμαι ότι πρέπει να πάρεις το mol weight της μερικής ουσίας αν θυμάμαι καλά? Αλλά ναι υποθέτω ότι έχεις δίκιο σε αυτή την περίπτωση δεν έχει σημασία.

Ωστόσο, είχα πραγματικά να πω ότι οι άνθρωποι πρέπει να ξεχάσουν να μάθουν πώς είναι οι "συνταγές" και πώς συνδέονται όλα μαζί. Θέλω να πω PROPS για αυτόν που ρωτάει είναι απαραίτητο να αυξηθεί η ποσότητα κάποιων άλλων αντιδραστηρίων ή να προστεθούν νέα; Αλλά ξέχασε να ρωτήσει αν θα επηρεαστεί ο χρόνος, η θερμοκρασία, ο ρυθμός ανάδευσης κλπ. Φυσικά αυτό το τελευταίο κομμάτι είναι για να θέσει καλύτερα μια ερώτηση την επόμενη φορά.


Πάντως υπάρχουν κάποιοι μορφωμένοι άνθρωποι εδώ εσύ και εγώ μαζί( Ωστόσο δεν ξέρω μαλακίες, είμαι ομολογουμένως όλα αυτοδίδακτος μέσω της Ολικής σύνθεσης 2 και της κυψέλης και έχω μιλήσει με ανθρώπους με μεταπτυχιακά που διδάσκουν στο κολλέγιο οι οποίοι πάνε ξέρεις καλύτερα από τα 3/4 της τάξης που διδάσκω και δεν ξέρω μαλακίες οπότε μην αισθάνεσαι άσχημα . Επίσης δεν ήθελα να το δώσω γιατί πραγματικά πρέπει να "μάθουν τα βασικά" γιατί η συνταγή που ακολουθούν μπορεί να είναι λανθασμένη και θα πρέπει να ελέγξουν ανεξάρτητα αν η στοιχειομετρία είναι σωστή.

Κατά τα άλλα το άλλο μου username είναι ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΑΒΕ ΛΙΝΚΟΛΝ στο wetdreams, ήμουν πρώην πρόεδρος των ΗΠΑ πριν με πυροβολήσουν. Στο κώμα μου λίγο πριν από το θάνατό μου, ο Χίτλερ πέρασε αυτή τη συνταγή μεθαμφεταμίνης από το μέλλον. 1 γαλόνι P2P προστέθηκε σε 1 γαλόνι μεθυλαμίνη XD
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ψάχνω το wetdreams2.ws και το wetdreams.ws κυριολεκτικά εδώ και χρόνια. Έχω δημοσιεύσει το e της σχετικά με αυτό. Έχετε κάποιο σύνδεσμο; Δεν είμαι χημικός, απλά ένας μαλάκας που έχει περισσότερη αυτοπεποίθηση παρά μόρφωση. Έχω διαβάσει όλες τις αναρτήσεις στην κυψέλη. Όλα. One. Έχω διαβάσει κάθε καταχώρηση στο αρχείο του ροδίου. Έχω διαβάσει πολλά από το vespiary, drugs.org hyperlab. Κανείς δεν μου έχει διδάξει ποτέ τίποτα άμεσα. Παραλίγο να αυτοκτονήσω 5 φορές. 😄
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Το όνομα χρήστη ήταν ένα αστείο XD

αλλά ναι, διαβάζω επίσης όλα τα ίδια XD
 
Top