Από τι καπνίζετε;

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ψάχνω να ξεφύγω από αυτές τις γυάλινες " φούσκες" που ονομάζονται επίσης καυστήρες πετρελαίου, κρεμμύδια και τα έχω δει ως καινοτομία Τριαντάφυλλα πριν. Το μέρος πάνω στο δρόμο τα πουλάει και έχω έναν φίλο που τα φυσάει, αλλά περνάω από περίπου 8 το μήνα. Αυτό είναι 48 δολάρια ΗΠΑ. Τι είναι κάτι πιο ανθεκτικό; Μπόνους πόντους αν μπορώ να πάρω ένα τεράστιο σχίσμα από αυτό 💪
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
QcRxPblrYX

Βάλτε στο τέλος συρματόπλεγμα ή ατσάλινο σκεύος καθαρισμού. Αυτά είναι κατασκευασμένα από παχύ στερεό γυαλί. Τα οικολογικά τσιγάρα είναι επίσης καλά αν θέλετε μαζικά χτυπήματα.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Είμαι εξοικειωμένος με ένα τσίλουρο, αν δεν μπορώ να βρω έναν ευθύ σωλήνα, καπνίζω κρακ από αυτά. Υποθέτω ότι βάζεις μόνο <100 mg τη φορά; Θυμάμαι να καπνίζω μεθαμφεταμίνη από σωλήνα κρακ και κρακ από φυσαλίδα μεθαμφεταμίνης και τα δύο είχαν σκατά γεύση. Έχω μερικά σωληνάρια και κάποια αγγεία. Θα το δοκιμάσω αυτό όταν σπάσω αυτή τη φούσκα, δηλαδή μάλλον σε 20 λεπτά. 😅
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Όταν λέτε φούσκα εννοείτε ένα από αυτά τα μικροσκοπικά γυάλινα bongs;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
OzFepqGEN5
έναν καυστήρα πετρελαίου. Οι άνθρωποι εδώ γύρω τα αποκαλούν φυσαλίδα επειδή φυσάς μια φυσαλίδα σε ένα γυάλινο σωλήνα για να την κάνεις
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
δείτε αυτό το βίντεο, αυτός ο τύπος έχει έναν ατμοποιητή από τον οποίο καπνίζει dmt και παίρνει τόσο πολύ καπνό σε ένα χτύπημα που είναι ένα breakthru ενός χτυπήματος. Θα μπορούσε να λειτουργήσει καλά και για θραύσματα, θα λειτουργούσε πιθανώς καλύτερα από μια καυτή ράγα με το πάτημα ενός κουμπιού .

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Αγόρασα έναν ελεγκτή/θερμαντήρα PID και μια εξέδρα dab τύπου καρφιών. Λειτουργεί αρκετά καλά. Το κρατάω ρυθμισμένο σε575f, το οποίο παράγει πολύ καπνό, αλλά δεν το καίει πολύ γρήγορα.
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
42
Points
18
Χρησιμοποιώ μια φυσαλίδα που είναι κατασκευασμένη πιο στιβαρά, πάρτε μια με παχύτερα τοιχώματα και θα πρέπει να διαρκέσει περισσότερο
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Η ενημέρωσή μου είναι ότι αγόρασα ένα bag rig με ένα enail Είναι βασικά ένα bong butbthe pipe comes in from the side. Ένας ελεγκτής PID 100 δολαρίων το θερμαίνει και λειτουργεί εκπληκτικά. 150 δολάρια ΗΠΑ. Καπνίζω χόρτο από αυτό πάρα πολύ, απλά χρησιμοποιώ ένα διαφορετικό κομμάτι μπολ
 

ZACARIASKLK123

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2023
Messages
17
Reaction score
10
Points
3
Έχω δει ότι κάποιοι καπνίζουν σε μια πίπα νερού ή σε ένα μπονγκ(;)

- Θα μπορούσε κάποιος να εξηγήσει ποιος είναι ο λόγος πίσω από αυτό;

- Μήπως το νερό απορροφά κάποια από τα παράπλευρα προϊόντα της πυρόλυσης;
 

idlewild

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
62
Reaction score
42
Points
18
Για μένα η ρύθμιση είναι απλώς ευκολότερη στη χρήση και δεν χαλάει τόσο συχνά. Ψύγει τον ατμό πριν τον χτυπήσετε και υποθέτω ότι φιλτράρει κάποιες ακαθαρσίες.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Πιθανόν να απορροφά κάποια από τα προϊόντα της πυρόλυσης και σίγουρα απορροφά κάποιο προϊόν. Δεν είμαι πραγματικά σίγουρος για τη μηχανική του, αλλά το 100% των ανθρώπων που έχουν χτυπήσει την εξέδρα dab μου λένε ότι τους έφτιαξε με 1 χτύπημα. Σε γενικές γραμμές, πολύ υψηλότερα από 1 χτύπημα από τη φούσκα. Αυτοί οι τύποι είναι καθημερινοί χρήστες ( το βύσμα μου και τα φιλαράκια του).
Περίπου μία φορά την εβδομάδα αδειάζω το νερό σε ένα πιάτο πίτας Pyrex, το εξατμίζω μέχρι να στεγνώσει, το ξεπλένω με ασετόν και το διαλύω σε βραστό iso, το περνάω από το φίλτρο Buckner και το αφήνω να κρυσταλλώσει και να ανακτήσω μερικούς αρκετά καθαρούς κρυστάλλους.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Και pid ελεγκτή θερμοστάτη ρυθμισμένο μεταξύ 500και 600f το πιο καθαρό προϊόν μπορεί να πάρει το 600 που του συνήθως δοκιμάζει το εργαλείο όσο μεγαλύτερη είναι η θερμότητα που μπορεί να πάρει τόσο πιο καθαρό είναι
 
Top