Τι είναι η ροζ αμφεταμίνη; Ετικέτα ποιότητας ή μολυσμένο προϊόν;

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,814
Points
113
Deals
1
Τον τελευταίο καιρό, η ροζ αμφεταμίνη γίνεται δημοφιλής και εμφανίζεται στις αγορές του darknet. Ορισμένες ιστοσελίδες αγορών ή καταστημάτων τη δηλώνουν ως "νέα φόρμουλα προϊόντος", "βελτιωμένη ταχύτητα", "αμφεταμίνη νέας γενιάς" , αλλά γνωρίζουμε την αλήθεια.

LHmac8psT4
JPF0lSHgiu

Σκόνες ροζ αμφεταμίνης

Τα θειικά ή φωσφορικά άλατα αμφεταμίνης φαρμακευτικής ποιότητας είναι απολύτως λευκές σκόνες χωρίς καμία απόχρωση. Όλα τα χρώματα της αμφεταμίνης είναι αποτελέσματα προσμίξεων ή ρύπων. Να το θυμάστε αυτό, όταν κάποιος όχι και τόσο τίμιος πωλητής θα σας τραγουδήσει παραμύθια για την απίστευτη ποιότητα της ροζ (ή άλλου χρώματος) αμφεταμίνης του. Αυτοί οι ρύποι είναι ουσίες, οι οποίες δημιουργήθηκαν από λάθη σύνθεσης ή από παρενέργειες κατά τη σύνθεση της αμφεταμίνης. Οι περισσότερες από αυτές μπορούν εύκολα να απομακρυνθούν με εκχύλιση με βάση οξέων και πλύση, αλλά αυτές οι διαδικασίες οδηγούν σε απώλειες στη μάζα του προϊόντος. Καταλαβαίνετε γιατί ορισμένοι παραγωγοί και πωλητές σκέφτονται αυτές τις απώλειες; Οι απώλειες σε μάζα σημαίνουν απώλειες σε χρήμα. Υπάρχει ένα τέχνασμα μάρκετινγκ, το οποίο τους επιτρέπει να μετατρέψουν αυτές τις απώλειες σε οφέλη. Απλώς αναφέρουν "νέα φόρμουλα προϊόντος" και ούτω καθεξής (βλέπε παραπάνω). Η συντριπτική πλειοψηφία των καταναλωτών αμφεταμίνης δεν γνωρίζει για τη σύνθεση αμφεταμίνης και τα χαρακτηριστικά της.

RHLF4i7KJV
ABS5tF9sZ2

Θειική και φωσφορική αμφεταμίνη φαρμακευτικού βαθμού

Ακριβώς το ροζ χρώμα της αμφεταμίνης εμφανίζεται ως αποτέλεσμα της υπερβολικής οξίνισης κατά το τελευταίο στάδιο της σύνθεσης. Όταν λαμβάνεται ελεύθερη βάση αμφεταμίνης, πρέπει να οξυνθεί με θειικό ή φωσφορικό οξύ. Αυτό το στάδιο σύνθεσης δεν συγχωρεί λάθη. Εάν ένας χημικός προσθέσει υπερβολική ποσότητα οξέος, το προϊόν θα έχει ροζ απόχρωση και αποτέλεσμα καψίματος της μύτης. Αν ο χημικός προσθέσει όχι αρκετό οξύ, το προϊόν θα έχει κίτρινη απόχρωση. δ


Τώρα, γνωρίζετε περισσότερα για τη ροζ αμφεταμίνη και θα εμπιστεύεστε πλέον τα κουνήματα και τις ελκυστικές διαφημίσεις τους για την "απίστευτη δύναμη της νέας φόρμουλας ροζ αμφεταμίνης".



 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Όταν ήμουν στην εφηβεία μου, αυτό το ροζ μολυσμένο υλικό πωλούνταν ως ροζ σαμπάνια. Ακόμα και πρόσφατα η γειτόνισσά μου που το χρησιμοποιεί καθημερινά, με κάλεσε για να μου δείξει τι είχε πάρει στα χέρια της. Όταν προσπάθησα να της εξηγήσω τον λόγο που ήταν ροζ, θύμωσε πραγματικά μαζί μου, επειδή αυτό το πράγμα ήταν "φωτιά" όσο πιο πολύ ξέρεις!
 

armanimani

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 11, 2024
Messages
79
Reaction score
52
Points
18
Κατά τη γνώμη μου, το μάρκετινγκ και η διαφήμιση.
 
Top