Ποια είναι η πραγματική σύνθεση;

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Γεια σας, έψαξα τριγύρω ( ναι, δοκίμασα τη μηχανή αναζήτησης) και δυσκολεύομαι να βρω τι ακριβώς είναι αυτά τα RCs. Θα ήθελα να δοκιμάσω κάποια από αυτά, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω κάτι, όταν δεν έχω ιδέα τι είναι.

KU κρύσταλλο θυμάμαι κάποιον που είπε ότι είναι ένα παράγωγο καθινόνης είναι μια βήτα κετόνη;

EKU crystal, αιθυλο-κετο-αμφεταμίνη;

8clad;🤔🤔 Αν έχει 8 από κάτι είναι πιθανώς ένα οκτάνιο επτάνιο ή ένα νονάνιο... χμμ. Δεν ξέρω, δεν μπόρεσα να σκεφτώ κάτι έξυπνο ή αστείο 😕
Αν ξέρετε τι είναι αυτά ή άλλα με κρυπτογραφημένες μαλακίες, βοηθήστε έναν ασπρουλιάρη.
Το ανέβασα αυτό στην αναλυτική χημεία γιατί αυτό προσπαθώ να κάνω, να αναλύσω τι χημικές ουσίες είναι. Μετακινήστε το, σκοτώστε το, βρίζετε με, ό,τι έχετε να κάνετε. Ελπίζω να εκτιμήσατε τη σαλάτα με τις λέξεις μου. 🥗
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
107
Points
28
RC χημικές ουσίες ήταν πολλά μορφή Κίνα τώρα είναι σκατά τίποτα το ιδιαίτερο
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Αυτή τη στιγμή. Νομίζω ότι υπάρχουν ακόμη μαγικά μόρια που πρέπει να βρεθούν, αλλά δεν θα είναι φαινυλαιθυλαμίνες, καχολαμίνες, καθινόνες ή τρυπταμίνες. Αυτά έχουν εξαντληθεί και υπάρχουν αυτές οι πράξεις των αναλόγων των ναρκωτικών. Πρέπει να εξετάσουμε άλλα ικριώματα φαρμάκων. Αναρωτιέμαι τι θα μπορούσε να κάνει μια υποκατεστημένη ατροπίνη; Η αρμαλίνη φαίνεται πολλά υποσχόμενη, οι β-καρβολίνες δεν έχουν διερευνηθεί απ' όσο γνωρίζω.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Αντικατάσταση των δακτυλίων φαινυλίου με δικυκλο[1.1.1.1]πεντάνιο
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Αντικαθιστούν ένα εξάνιο με ένα πεντάνιο; 🤔 Τι ενδιαφέρουσα ιδέα. Είδατε το σκίτσο μου με την κοκαφεταμίνη; Αλλά ξέρεις ότι το εξάνιο δεν είναι φαινόλη. Το κυκλοεξάνιο δεν είναι φαινόλη, ούτε το βενζόλιο δεν είναι φαινόλη, οπότε, για να γίνω σαφής, αντικαθιστούν τις κυκλοπεντανόλες; Αυτό είναι τρελό. 😜
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
"Η αντικατάσταση του κεντρικού, παρα-υποκατεστημένου φθοροφαινυλικού δακτυλίου στον αναστολέα γ-σεκρετάσης 1 (BMS-708,163) με το μοτίβο του δικυκλο[1.1.1.1]πεντανίου οδήγησε στην ανακάλυψη της ένωσης 3, ενός ισοδύναμου ενζυμικού αναστολέα με σημαντικές βελτιώσεις στην παθητική διαπερατότητα και την υδατοδιαλυτότητα. Οι τροποποιημένες βιοφαρμακευτικές ιδιότητες της 3 μεταφράστηκαν σε άριστα χαρακτηριστικά απορρόφησης από το στόμα (∼4 φορές ↑ τιμές Cmaxκαι AUC σε σχέση με την 1) σε ένα μοντέλο αναστολής της γ-σεκρετάσης σε ποντίκια. Επιπλέον, μελέτες SAR σε άλλες αντικαταστάσεις φθοροφαινυλίου υποδεικνύουν τα εγγενή πλεονεκτήματα του τμήματος του δικυκλο[1.1.1.1]πεντανίου έναντι των συμβατικών αντικαταστάσεων φαινυλικού δακτυλίου όσον αφορά την επίτευξη βέλτιστης ισορροπίας ιδιοτήτων (π.χ. αναστολή της γ-σεκρετάσης, υδατοδιαλυτότητα/διαπερατότητα, μεταβολική σταθερότητα in vitro). Συνολικά, η εργασία αυτή ενισχύει το πεδίο εφαρμογής του [1.1.1]-κυκλώματος πέρα από αυτό μιας απλής μονάδας "διαστήματος" και παρουσιάζει μια πειστική υπόθεση για την ευρύτερη εφαρμογή του ως αντικατάσταση φαινυλομάδας σε σενάρια όπου ο αριθμός των αρωματικών δακτυλίων επηρεάζει τις φυσικοχημικές παραμέτρους και τη συνολική ομοιότητα του φαρμάκου".

Το δοκιμάζουν αυτό με πολλά φάρμακα στη φαρμακευτική βιομηχανία τελευταία. Δεν καταλαβαίνω γιατί οι Κινέζοι χημικοί της RC δεν θα πηδήξουν στο σκάφος
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,417
Solutions
4
Reaction score
968
Points
113
Deals
1
Ελπίζω να καταλαβαίνετε ότι είμαι απλά ανόητος. Στην πραγματικότητα δεν νομίζω ότι είμαι γνώστης του αντικειμένου της χημείας. Έχω διαβάσει πολύ, ξενυχτάω 2 νύχτες και διαβάζω βιβλία πατέντες, προσπαθώ να κυνηγήσω κάθε τι που διαβάζω και δεν ξέρω και την 3η μέρα κοιμάμαι 😴 για πολλή ώρα. Πριν από ένα χρόνο δεν ήξερα τίποτα χρήσιμο για τη χημεία. Ήξερα τα ονόματα κάποιων πρόδρομων ουσιών και κάποιων αντιδράσεων και τώρα παλεύω με τον κώλο μου να υπολογίσω την ενθαλπία μιας νέας αντίδρασης για την οποία δεν υπάρχουν πληροφορίες, οπότε... Θα σκοντάψω μέχρι να μπορέσω να το κάνω.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Υπάρχουν πολλοί στόχοι υποδοχέων φαρμάκων που δεν βασίζονται στους κλασικούς (επινεφρίνη, σερατονίνη, ντοπαμίνη, GABA). nAChRs και μουσκαρινικοί, γκαμπαπεντινοειδή, υποδοχέας ghb, KvLQT2, ενζυμικές παρεμβολές.

 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Κι εγώ το ίδιο. Δοκιμάσαμε το δικό μας προϊόν, έτσι δεν είναι;
 
Top