Ποια είναι η τρέχουσα κατάστασή σας όσον αφορά την προμήθεια αντιδραστηρίων;

What is your current situation with the reagents procurement?

  • Not synthesizing

  • Looking for suppliers

  • Order from China

  • Buy in the darknet

  • Have my own supply chains


Results are only viewable after voting.

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Κάθε σύνθεση απαιτεί χημικά αντιδραστήρια. Οι πιο απαραίτητες ουσίες για τους σκοπούς μας είναι ελεγχόμενες.
Πολλά εργαστήρια μπαίνουν στο πεδίο της προβολής των υπηρεσιών επιβολής του νόμου κατά τη διάρκεια των αγορών, οπότε κάθε υπόγειος χημικός πρέπει να σχεδιάζει αυστηρά τις προμήθειές του, με βάση το κύριο κριτήριο - την ασφάλεια.
Η συντριπτική πλειοψηφία των προμηθευτών συνεργάζεται μόνο με νομικά πρόσωπα, αποκλείοντας έτσι ακόμη και τη δυνατότητα πώλησης σε άτομα με ύποπτους σκοπούς.
Σε τέτοιες δύσκολες συνθήκες, ποιες επιλογές υπάρχουν για την αγορά αντιδραστηρίων;

Πρώτα απ' όλα, είναι απαραίτητο να χωριστούν οι απαιτούμενες ουσίες σε ύποπτες και ασφαλείς.

Τα ασφαλή αντιδραστήρια είναι ουσίες που χρησιμοποιούνται παντού για διάφορους σκοπούς, οι οποίες δεν περιλαμβάνονται σε κανέναν περιοριστικό κατάλογο. Για παράδειγμα, αλκάλια, αλκοόλες, ορισμένα οξέα, μέταλλα, ορισμένοι διαλύτες.

Τα ύποπτα αντιδραστήρια περιλαμβάνονται σε περιοριστικούς καταλόγους ή σημειώνονται ως πρόδρομες ουσίες για τη σύνθεση ναρκωτικών. Παραδείγματα τέτοιων ουσιών: νιτροαιθάνιο, φαινυλνιτροπροπένιο, 4'-μεθυλπροπιφαινόνη, φαινυλακετόνη, σαφρόλη, πιπερονάλη, εργοθαμένιο, ακετόνη, υδροχλωρικό και θειικό οξύ.

Ασφαλή αντιδραστήρια μπορούν να βρεθούν σε φαρμακεία χημικών και καταστήματα υλικού. Μεγάλα εργαστήρια μπορούν να αγοράζουν τέτοια αντιδραστήρια μέσω εικονικών εταιρειών σε μεγάλες ποσότητες, χωρίς να προκαλούν υποψίες.

Όλα είναι πολύ πιο περίπλοκα με ύποπτα αντιδραστήρια. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε διαφορετικές προσεγγίσεις προκειμένου να επιλύσετε αυτό το πρόβλημα.

1. Απόκτηση ύποπτων αντιδραστηρίων από ασφαλή. Για παράδειγμα, συγκέντρωση θειικού οξέος από υγρό μπαταρίας. Απόσταξη ακετόνης για χρώματα. Εκχύλιση εργοθαμένιου από φάρμακα. Σύνθεση νιτροαιθανίου από ασφαλή αντιδραστήρια.
2. Μια παραγγελία τέτοιων ουσιών από την Κίνα. Σε αυτή την επιλογή, ενδέχεται να υπάρξουν προβλήματα με τον εκτελωνισμό του φορτίου.
3. Μια αγορά στο darknet. Η λίστα BB Listing αντιπροσωπεύει πωλητές πρόδρομων ουσιών.
4. Χρήση εικονικών εταιρειών για συμφωνίες μίας χρήσης. Αυτή η προσέγγιση είναι η πιο δύσκολη και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο από μεγάλα εργαστήρια.
5. Βρείτε μια θέση εργασίας ή βρείτε επαφές στην επιχείρηση που έχει πρόσβαση σε αντιδραστήρια.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
πολύ κατατοπιστικό.νόμιζα ότι είχα σκεφτεί αρκετά σε αυτό, πριν. δεν συνειδητοποίησα ότι κάποια από αυτά που αγόρασα ίσως ήταν ύποπτα.νομίζω ότι im θα αλλάξω το'''mo'' μου εδώ και θα ξοδεύω περισσότερο χρόνο στο φόρουμ, παρά χρόνο για να μαθαίνω χημεία από πηγές του διαδικτύου.το έκανα αυτό μόνο και μόνο επειδή πρέπει να αναπτύξω ένα ισχυρό βασικό θεμέλιο για λόγους εξασφαλισμένης ασφάλειας.η ασφάλεια είναι πολύπλευρη.έχασα το νόημα της άσκησης....ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Βρίσκομαι στις ΗΠΑ. Περίπου ένα χρόνο πριν αποφασίσω να βουτήξω στο Dark Web. Στην πραγματικότητα, πριν βρω το Breaking Bad, νοίκιασα ένα δωμάτιο σε ένα σπίτι (το υπόγειο) που φώναζε "παράνομο εργαστήριο"!
Έχω πάρει τα περισσότερα από τα αντιδραστήρια μου παραγγέλνοντας από το ebay ή το lab alley. Τα πιο αμφισβητήσιμα ήταν από ξένους προμηθευτές χημικών που διαφημίζονται στο ebay. PCl5, βενζαλδεΰδη και 4-μεθυλο-2,5-διμεθοξυβενζαλδεΰδη (πρόδρομη ουσία για 2C-D και DOM (STP)..

Αλλά ΤΩΡΑ που πολλά είναι διαθέσιμα μέσω αυτής της ίδιας της ιστοσελίδας, έκανα 2 παραγγελίες χημικών. Η πρώτη ήταν για ένα κιλό HCl μεθυλαμίνης από το nitrohemis. Δεν έφτασε ποτέ, αλλά και πάλι, δεν χρησιμοποίησα Escrow.

Η δεύτερη παραγγελία ήταν για πρόδρομες ουσίες για 4-mmc, αμφεταμίνη και μεθαμφεταμίνη. Ένας διαφορετικός προμηθευτής, του οποίου η φήμη είχε αποδειχθεί εδώ. Στην αρχή παραπονέθηκε για τις πρόχειρες αποστολές που αντιμετωπίζει πρόσφατα η χώρα μου. Ήμουν πολύ πρόθυμος να ξεκινήσω με αυτά τα σύνθετα, οπότε του είπα ότι θα απέφευγα την Escrow.

Παρήγγειλα (μια μάλλον μικρή παραγγελία - 5 αντικείμενα συνολικού βάρους ~4kg) στις 19 Ιανουαρίου. Πήγε αρκετά γρήγορα μέσω USPS (US Postal Service) και μου έστειλε έναν αριθμό παρακολούθησης. Τώρα, δεν έχω παραγγείλει ποτέ τίποτα από την Ευρώπη, πόσο μάλλον από την Πολωνία. Η τελευταία δραστηριότητα παρατηρήθηκε στις 31 Ιανουαρίου. Περίπου στις 2/7/2023, η σελίδα παρακολούθησης άλλαξε σε αυτό: (δείτε το συνημμένο .).

Από τις 2/7/2023 δεν υπήρξε καμία αλλαγή.

Έχουν περάσει 6 εβδομάδες. Είναι αυτό χαρακτηριστικό των παραγγελιών Eu προς ΗΠΑ;

Υπάρχει κάποιος από τις ΗΠΑ που έχει παραγγείλει χημικά από την Ευρώπη; Θα ήταν υπέροχο αν μπορούσαμε να ξεκινήσουμε ένα νήμα που να αποτελείται από το πώς πήγαν οι παραγγελίες για τους κατασκευαστές σε διάφορες χώρες, που παραγγέλνουν από διάφορους προμηθευτές.
 

Attachments

  • va0hRdKLPZ.JPG
    va0hRdKLPZ.JPG
    75.9 KB · Views: 499

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Ίσως δεν καταλαβαίνω κάτι... Ίσως μπορείτε να μου εξηγήσετε πώς η απόρριψη της μεσεγγύησης επηρεάζει την ταχύτητα παράδοσης;
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Στις ΗΠΑ, νομίζω ότι είναι καλύτερο να παραγγείλετε από τον Καναδά. Θα μοιραστώ μαζί σας την επαφή μου:
Εάν είναι απαραίτητο, θα φέρουν μια παραγγελία για εσάς από την Ευρώπη ή την Κίνα και θα την στείλουν ήδη στην πόλη σας με ταχύτερο τρόπο. Απ' όσο γνωρίζω, υπάρχει μια απλή τελωνειακή υπηρεσία μεταξύ των ΗΠΑ και του Καναδά.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Στην πραγματικότητα αρνιόταν να μου στείλει το προϊόν εξαιτίας αυτού του γεγονότος.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Αρνήθηκε την αποστολή στις Η.Π.Α. εξαιτίας του escrow ή απλώς αρνήθηκε την αποστολή στις Η.Π.Α.;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, για ποιον μιλάτε;
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Από την ImOutAlso
06 Mar #7
plancklongΑρνήθηκε την αποστολή στις Η.Π.Α. λόγω escrow ή απλά αρνήθηκε την αποστολή στις Η.Π.Α.;

Είπε ότι χρειάστηκε υπερβολικά μεγάλο χρονικό διάστημα για τους πελάτες των ΗΠΑ για να λάβουν τις αποστολές τους, λόγω της τρέχουσας συμφόρησης του εφοδιασμού, και ότι ήταν η περίοδος των διακοπών. Δεν αισθάνθηκα ότι είχε πρόβλημα με το escrow, απλώς ότι τα χρήματά του θα δεσμεύονταν για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Πήρα καλά λεφτά για λίγο βρωμιούχο χλωρο-φαινυλο-μαγνήσιο :D
 

Suriv01

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 9, 2023
Messages
23
Reaction score
71
Points
18
Deals
16
u μπορεί να παραγγείλει από μένα μέσω escrow και εγώ στέλνω στις ΗΠΑ
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Κάντε την αγγελία σας σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ BB στην αγορά BB ή στη λίστα BB και σταματήστε το spam εδώ για να αποφύγετε την απαγόρευση.
 

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 28, 2023
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Θα είμαι ευτυχισμένος
 

Cajun Gopnik

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
FYI ...παρήγγειλα κάποιο υποφωσφορικό νάτριο από την Πολωνία και φαινόταν σαν να καθυστερούσε για πάντα στο τελωνείο της Νέας Υόρκης, αλλά τελικά έφτασε χωρίς προβλήματα.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Έχω μια εταιρεία. Η εταιρεία μου επιτρέπει να ανοίγω λογαριασμούς με μεγάλους προμηθευτές χημικών προϊόντων και επίσης με ένα γελοίο παραθυράκι μου επιτρέπει να κατέχω και να αγοράζω πρόδρομες ουσίες εκρηκτικών υλών και δηλητήρια χωρίς άδεια. Έχω πληρωμή για την προώθηση αλληλογραφίας, οπότε δεν υπάρχει διεύθυνση κατοικίας. Οι λογαριασμοί των χημικών προμηθευτών βρίσκονται σε άλλη ευρωπαϊκή χώρα, είναι λιγότερο πιθανό να ψάξουν πολύ βαθιά οτιδήποτε σε άλλη χώρα. Αγοράστε πάρα πολύ ακετόνη από έναν εγχώριο προμηθευτή και θα το αναφέρουν. Αγοράστε πάρα πολύ από έναν προμηθευτή στο εξωτερικό και είναι απλά "μόλις αυτό φύγει από τη χώρα δεν είναι πλέον δικό μας πρόβλημα".

Τα περισσότερα πράγματα που αγοράζω από χομπίστες και "βιομηχανικούς" προμηθευτές στο εσωτερικό της χώρας όμως. Το βορειοϋδρίτη μου παραγγέλνεται στο σπίτι μου μόνο στο όνομα της εταιρείας μου, ώστε να μπορώ να ζητήσω την επιστροφή του ΦΠΑ, θα το έστελναν σε ιδιώτη ούτως ή άλλως.
 

Sue

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 12, 2023
Messages
26
Reaction score
15
Points
3
Αυτό το νήμα ξύπνησε αναμνήσεις. Πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα...
 

Johnny_Hammersticks

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 8, 2023
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Γεια σε όλους!

Έχει λοιπόν κανείς παραγγείλει από κάποιον από τους προμηθευτές στην αγορά με καλά αποτελέσματα;
 

Brumer.com

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 5, 2023
Messages
9
Reaction score
17
Points
3
Γεια σε όλους! 🙌

Εάν αναζητάτε έναν αξιόπιστο προμηθευτή δυσεύρετων χημικών προϊόντων, η Brumer είναι η σωστή επιλογή. Η Brumer είναι ένας αξιόπιστος προμηθευτής.
Το νιτροαιθάνιο, η μεθυλαμίνη, η βενζαλδεΰδη, η μεθυλο-προπιφαινόνη, η 2-βρωμο-4-μεθυλο-προπιφαινόνη, η 2-ιόδωρο-4-μεθυλο-προπιφαινόνη είναι ήδη διαθέσιμα. Αποστολή σε όλο τον κόσμο! ευέλικτοι όροι πληρωμής, ασφαλής παράδοση. Λαμβάνουμε υπόψη τις επιθυμίες των πελατών και προσφέρουμε ακόμη και εκπτώσεις!
Θα σας δώσω την καλύτερη προσφορά. Γράψτε μου
 
Top