Post Delivery Ποια είναι η λύση για τις ακτίνες Χ; [Ρωτήστε τη συσκευασία]

coke199

Don't buy from me
Resident
Joined
May 28, 2022
Messages
30
Reaction score
16
Points
8
Γεια σας, κοινότητα ΒΒ,
Γνωρίζω ότι δεν υπάρχει οριστική απάντηση σε αυτή την ερώτηση. Αλλά αυτό για το οποίο ρωτάω,
Ποιες μέθοδοι και τεχνικές συσκευασίας μπορούν να μειώσουν την πιθανότητα κατάσχεσης αποστολών που συλλαμβάνονται από τις ακτίνες Χ κατά τη διεθνή ναυτιλία;

Νομίζω ότι η χρήση σακουλών mylar είναι ο καλύτερος τρόπος για την απόκρυψη των προϊόντων από τις ακτίνες Χ, σωστά; Απ' όσο γνωρίζω, παρεμβαίνει στις ακτίνες.
Ή μήπως δείχνει ότι κάτι είναι ύποπτο;

Η ποσότητα από άποψη βάρους επηρεάζει την εμφάνιση του περιεχομένου κάτω από τις ακτίνες Χ με τη χρήση σακουλών mylar ή αυτό συμβαίνει μόνο με τις πλαστικές σακούλες;

Επίσης, τι πιστεύετε παιδιά για τη χρήση βάζων με συμπληρώματα γυμναστικής όπως ο ορός γάλακτος και όλα αυτά τα πράγματα; Σκέφτομαι να βάζετε τα προϊόντα όπως χάπια ή κρυστάλλους μέσα σε αυτά τα βάζα, ανάμεσα στην πραγματική σκόνη ορού γάλακτος, με κανονική πλαστική σακούλα (όχι mylar). Αυτό θα φαίνεται αρκετά φυσιολογικό κάτω από τις ακτίνες Χ.
Ή μήπως οι ακτίνες Χ θα υποψιαστούν τη διαφορά πυκνότητας μεταξύ των περιεχομένων;

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Γεια σου, φίλε,

Έχω ακούσει ότι οι σακούλες Mylar δεν εμποδίζουν τις ακτίνες Χ στο 100%. Αυτό που έχω ακούσει είναι ότι οι ακτίνες Χ έχουν προβλήματα ''βλέποντας'' μέσα από υλικά χαμηλής πυκνότητας όπως το ξύλο.
Το καλύτερο θα ήταν μάλλον να το κρύψεις μέσα σε κάτι. Διάβασα για τύπους από τη Γερμανία που διακινούσαν 4MMC από τη Γερμανία στη Νέα Ζηλανδία σε δοχεία που πίεζαν οι ίδιοι. Τους έβαλαν ετικέτα με μια ψεύτικη μάρκα και το έστελναν για μισό χρόνο. Στην πραγματικότητα δεν τους έπιασαν να διακινούν, τους έπιασαν επειδή ήταν πολύ ηλίθιοι στο εργαστήριό τους.

Το μόνο που μπορώ να πω, αλλά σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι χρήσιμο :)

Cincerly,

Koko
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Γεια σας, έχει κανείς. Σύνδεσμο για το νήμα που συζητά το μούλιασμα της κόκας σε καουτσούκ και την εκχύλιση;
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Επικεφαλής. Όταν κάνετε ακτινογραφία, σας βάζουν ένα γιλέκο, το οποίο έχει πλάκες μολύβδου. Το φύλλο μολύβδου ακούγεται καταπληκτικό. Δεν νομίζω ότι τα χάπια σε μια κονσέρβα πρωτεΐνης ορού γάλακτος θα ξεγελάσουν κανέναν, αλλά τα χάπια σε ένα μπουκάλι με χάπια μπορεί να ξεγελάσουν. Ξεφλουδίστε το αλουμινόχαρτο πολύ προσεκτικά και χρησιμοποιήστε το σίδερο ρούχων για να το βάλετε πίσω.
 
Top