γιατί εξακολουθώ να είμαι κουρασμένος όταν παίρνω ταχύτητα

uBlock

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Άρχισα να παίρνω αμφεταμίνη πριν από περίπου 3 εβδομάδες, ξεκίνησα χαμηλά με περίπου 20mg αφού δεν ξέρω πόσο καθαρή είναι, στη συνέχεια έκανα ένα διάλειμμα για 2 εβδομάδες και την περασμένη εβδομάδα την πήρα περίπου 3 φορές στα 24-30mg και τις πρώτες 2 ημέρες μπορούσα πραγματικά να αισθανθώ πώς με βοηθάει να συγκεντρωθώ στη δουλειά και με έκανε να αισθάνομαι πραγματικά ξύπνιος, αλλά τώρα πήρα 30mg και ξαφνικά δεν αισθάνομαι πια το ίδιο, τι θα μπορούσε να το προκαλέσει αυτό ή θα πρέπει να δοκιμάσω να το πάρω από το στόμα αντί για αυτό; Μου άρεσε πραγματικά να μπορώ να συγκεντρωθώ στη δουλειά μου για 8-12 ώρες 😅
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Είναι απαραίτητο να κάνετε παύση μεταξύ της λήψης της ουσίας, δεν πρέπει να παίρνετε αμφεταμίνη για να αυξήσετε τη δική σας παραγωγικότητα για μεγάλο χρονικό διάστημα. Κάντε μια παύση για τουλάχιστον 1 μήνα.
 
View previous replies…

NucleuZ

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 3, 2024
Messages
47
Reaction score
10
Points
8
Η καλύτερη κατάσταση είναι η νηφαλιότητα και η ισορροπία

Η ΜΟΥΣΙΚΗ είναι το κλειδί

#MZK
 

cannedgoodsvendor

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 7, 2024
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Συμφωνώ ,κάντε ένα διάλειμμα και βρείτε έναν άλλο τρόπο για να παραμείνετε συγκεντρωμένοι. Ελπίζω σήμερα να είστε σε θέση να παραμείνετε τόσο συγκεντρωμένοι όσο χρειάζεται.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
198
Reaction score
201
Points
43
Αυτό που περιγράφετε είναι παρόμοιο με τον σχηματισμό ανοχής. Δεν υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος για να απαλλαγείτε από αυτήν. Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να κάνετε ένα μεγάλο διάλειμμα, όπως σημείωσε παραπάνω ο HEISENBERG. Αυτό όχι μόνο θα βοηθήσει στην αποκατάσταση της ισορροπίας των νευροδιαβιβαστών, αλλά θα επιβραδύνει και τον σχηματισμό εθισμού, τον οποίο κινδυνεύετε να αντιμετωπίσετε με την τακτική χρήση διεγερτικών/ Επιπλέον, οι δόσεις που σημειώσατε εντάσσονται στην κατηγορία των μεσαίων-ισχυρών, αλλά όχι τόσο ελαφρών. Μετά από ένα διάλειμμα, μπορείτε επίσης να προσπαθήσετε να μειώσετε τις εφάπαξ δόσεις και τη συχνότητα χρήσης.
 

thch

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Κάντε ένα διάλειμμα, όπως είπαν όλοι οι άλλοι, και ξεκινήστε ίσως με 10mg φίλε μου. Τα 10-25mg καλής ταχύτητας μπορούν να κρατήσουν κάποιον σε εγρήγορση για μέρες.

Επεξεργασία: Απλά κάνετε πάρα πολύ συχνά, επιβραδύνετε φίλε.
 
Last edited:

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Ο λόγος για το φαινόμενο αυτό είναι η ανοχή. Οι αμφεταμίνες ανήκουν στην κατηγορία των ουσιών που ήδη μετά την πρώτη χρήση προκαλούν ανοχή, λόγω του ιδιόμορφου μηχανισμού δράσης τους. Για να το αποφύγετε αυτό, κάντε ένα διάλειμμα από τη χρήση τους. Ο οργανισμός θα πρέπει να είναι απαλλαγμένος από τις αμφεταμίνες για τουλάχιστον δύο εβδομάδες, ιδανικά για 8-10 εβδομάδες.
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Ελέγξτε το jour ph στο piss.and σας πάρει αφυδατωμένο .there are some greath helpfull topics here to sort you out on that.
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
240
Reaction score
270
Points
63
Δυστυχώς, το pH των ούρων δεν μπορεί να θεωρηθεί σημαντικός δείκτης ελέγχου για αυτό το πρόβλημα, αλλά η άποψή σας είναι καλή, αδελφέ
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Μετά από 2 χρόνια daly από του στόματος δοσολογία ήμουν κουρασμένος για ένα μήνα και κοιμόμουν τον περισσότερο χρόνο από ό, τι έρχεται το άτομο χωρίς κίνητρο (σας ήδη ήταν στην περίπτωσή μου) πίσω τριπλάσιο. Έτσι, να είστε προσεκτικοί και να πάρετε αυτά τα διάλειμμα αν θέλετε το μέγιστο αποτέλεσμα από αυτή την ουσία. Τρώτε καλά και πηγαίνετε αθλητική κίνηση μπορεί να επιταχύνει την ανάκαμψη.
 

LSD>LDS

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2023
Messages
15
Reaction score
11
Points
3
Πάρτε τυροσίνη, DL φαινυλαλανίνη, πολλή βιταμίνη c. Ενέσεις Β12 ή υπογλώσσια κατά προτίμηση μορφή μεθυλοκοβαλαμίνης
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Μερικές φορές θα πάρω speed, θα μείνω ξύπνιος όλη νύχτα, δεν θα νιώθω κουρασμένος, θα πάρω περισσότερο speed και θα με κάνει να κοιμηθώ
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Έχετε ένα έξυπνο σώμα/εγκέφαλο που δεν ξέρετε από . δεν ξέρω τη σωστή λέξη
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Μιλάω μόνο για την προσωπική μου κατάσταση. ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΊ ΣΥΜΒΟΥΛΉ! Για τους περισσότερους ανθρώπους νομίζω ότι ο Χάιζενμπεργκ είναι επίκαιρος και προφανώς γνωρίζει πολλά για το θέμα αυτό.

Η ανοχή είναι κάτι που πρέπει να αντιμετωπίσω για να συνεχίσω να έχω όφελος από τα φάρμακα που παίρνω. Έχω έναν γιατρό με τον οποίο συνεργάζομαι και αυτό είναι που κάνω αυτή τη στιγμή.

Η κατάστασή μου:
Μου έχει συνταγογραφηθεί ένα Adderall IR 20mg, 15mg και 10mg καθημερινά και ναι, χτίζετε μια ανοχή σε αυτό το πράγμα αρκετά γρήγορα. Δεν μπορώ να πω ότι αισθάνομαι τίποτα όταν παίρνω τα φάρμακά μου, αλλά σίγουρα το αισθάνομαι όταν δεν το κάνω. Δεδομένου ότι η ημερήσια δόση μου ανέρχεται σε 45mg, βρίσκομαι ακριβώς σε εκείνη τη γραμμή όπου οι γιατροί αρχίζουν να πρέπει να υπερασπίζονται τις ενέργειές τους σε ανθρώπους, οι οποίοι γνωρίζουν πολύ λίγα για την ιατρική, αλλά τους αρέσει να λένε στους άλλους τι να κάνουν.

Οι τρέχουσες μέθοδοί μου: Οι τρέχουσες μέθοδοι είναι οι εξής: Η θεραπεία είναι μια από τις πιο αποτελεσματικές μεθόδους που έχω χρησιμοποιήσει:
Τέλος πάντων, υπάρχουν μερικά πράγματα που κάνω με τη συμβουλή του γιατρού μου:
  • Να είσαι έξυπνος με τη δοσολογία, να σκέφτεσαι τι πρέπει να κάνεις σήμερα και να δίνεις τη δόση ανάλογα. Παραδείγματα: Κάποιες μέρες παίρνω μόνο το ελάχιστο κάνει για να μην αποσυρθώ, αλλά αν έχω κάτι σημαντικό που συμβαίνει θα πάρω πλήρη δόση, και μερικές φορές ελαφρώς περισσότερο. Βασικά πάρτε ό, τι χρειάζεστε όταν το χρειάζεστε.
  • Υπάρχουν συμπληρώματα όπως αναφέρθηκε παραπάνω. προσωπικά παίρνω L-τυροσίνη και μαγνήσιο εκτός από ένα καθημερινό
  • Αυτό το τελευταίο μου χορηγείται δύο φορές την ημέρα. Το Auvelity είναι ένα πολύ μοναδικό αντικαταθλιπτικό φάρμακο (το οποίο δουλεύει επειδή έχω επίσης κατάθλιψη). βασικά είναι ένας συνδυασμός δεξτρομεθορφάνης (DXM) και βουπροπιόνης (Wellbutrin), και τα δύο αυτά, το DXM ειδικά, τείνουν να μειώνουν την ανοχή σας στα διεγερτικά. Δεν λέω να τρέξετε έξω και να πάρετε το Auvelity, αλλά λίγο DXM κάθε λίγες ημέρες θα μπορούσε να βοηθήσει στη διατήρηση του τρέχοντος επιπέδου ανοχής
Για έμφαση:
Αυτό είναι αυτό με το οποίο πειραματιζόμαστε ο γιατρός μου και εγώ. Μπορώ να αναφέρω ότι για μένα φαίνεται κάπως αποτελεσματικό.

Ωστόσο, για άλλη μια φορά, νομίζω ότι η καλύτερη συμβουλή ήρθε από τον Χάιζενμπεργκ, η οποία είναι να κάνετε παύσεις.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Θέλω επίσης να προσθέσω ότι υπάρχει τεράστια διαφορά μεταξύ του Adderall και της Meth
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Όχι ακριβώς, ειδικά προφορικά. Υπάρχει πολύ μεγαλύτερη διαφορά μεταξύ των ρακεμικών και των δεξτρό παραλλαγών είτε
 
View previous replies…

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
41Dxflatline Σας παραπέμπω σε αυτό το θέμα, δεδομένου ότι γνωρίζετε πολύ περισσότερα γι' αυτό από ό,τι εγώ. Μιλούσα από προσωπική εμπειρία, η οποία είναι ότι οι ευφορικές επιδράσεις της μεθαμφεταμίνης είναι πολύ πιο έντονες από το Adderall.

Δεν είμαι χημικός, και ό,τι νομίζω ότι ξέρω γι' αυτό το πράγμα προέρχεται από το διαδίκτυο και από αυτόν τον φοβερό ιστότοπο που έχουν στήσει οι Heisenberg et al.

Ωστόσο, στην απάντησή σας θίγετε κάτι που με ενδιαφέρει πολύ, τα ισομερή. Η αντίληψή μου είναι ότι το Adderall είναι 3 μέρη Dextro και 1 μέρος Levo αμφεταμινών, οπότε θα ήθελα να φτιάξω κάτι που να είναι 3:1 μεθαμφεταμίνη. Δεδομένου ότι η μέθοδος P2P παράγει ένα ρακεμικό, φαίνεται ότι τα επόμενα βήματα θα ήταν η απομόνωση των ισομερών και η επανασύνδεση στην αναλογία 3:1.

Είμαι πολύ μακριά από το να μπορώ να τα κάνω όλα αυτά στο σπίτι στην κουζίνα μου, και μόλις άρχισα να προσπαθώ να βρω μια εύκολη μέθοδο για το σπίτι για την P2P, πόσο μάλλον για τα υπόλοιπα. Γι' αυτό σκέφτηκα να σας ενημερώσω μήπως και μπορείτε να μου υποδείξετε κάποια πράγματα. Ω ναι, δεν ήταν η αρχική μου πρόθεση, αλλά... αφού είμαι εδώ ούτως ή άλλως... Ίσως θελήσω να φτιάξω και λίγη μεφεδρόνη και MDMA. 😏
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Λοιπόν, είναι υποκειμενικό βέβαια, κάποιοι βρίσκουν το σωματικό high του ρακεμικού να είναι ευφορικό. Σε εκείνους που είναι επιρρεπείς στο άγχος η επιπλέον επινεφρίνη του racemic τους βάζει πολύ στα άκρα για να αισθάνονται άνετα. Το Adderall είναι περίπου 75% άλατα dextro. Υπάρχουν 4 άλατα στο adderall 2 από τα οποία είναι dextro (25% x 2) και 2 racemic (12,5% x 2) άρα 75%. Τα άλατα διαφέρουν ως προς το πόση πραγματική αμφεταμίνη περιέχουν σε σύγκριση με το ανενεργό άλας. Αυτό θα ήταν μια μεγάλη παράλειψη εάν η σύνθεση του adderall ήταν κατά οποιονδήποτε τρόπο προσανατολισμένη προς ένα συγκεκριμένο αποτέλεσμα. Είναι περίεργη η σύνθεση της 3ης έκδοσης του adderall μέχρι σήμερα. Συνεχίζει να αναδιαμορφώνεται για να κυνηγήσει τις αμερικανικές πατέντες. Το 25% δεν είναι ένας αριθμός που θα εμφανιζόταν με βάση τις δοκιμές για κάθε ένα από τα 3 άλατα είναι απλά βολικό.

Νομίζω ότι αν μια μέρα κάποιος αντικαθιστούσε το adderall σας με μια ισοδύναμη δόση μεθαμφεταμίνης δεν θα παρατηρούσατε ότι κάτι δεν πάει καλά εκτός από τη διαφορετική διάρκεια. Νομίζω ότι αν καπνίζατε ή κάνατε ενέσεις σε μεγάλες μη κλινικές δόσεις, οι διαφορές θα ήταν πιο εμφανείς. Αλλά θα πάρω ευχαρίστως οποιαδήποτε από τις δύο εναλλακτικά και το έχω δώσει σε άλλους χωρίς να τους λέω τι είναι ποιο και δεν το παρατηρούν. Για να φτιάξετε adderall θα απομονώνατε απλά το dextro από κάποιο αλάτι ελεύθερης βάσης το μισό από το ανακτημένο dextro σας το ένα αλάτι, το μισό το άλλο. Το ίδιο και για το ανέγγιχτο ρακεμικό σας, στη συνέχεια συνδυάστε τα 4 άλατα σε ίσο βάρος. Τα διαφορετικά άλατα απορροφούν με διαφορετικό τρόπο, αλλά όλα καταλήγουν τελικά σε freebase ούτως ή άλλως, οπότε αν θέλετε πραγματικά να φτιάξετε ακριβές adderall, πρέπει απλώς να βρείτε την πραγματική ποσότητα freebase ανά άλας που θα σας δώσει την πραγματική αναλογία D:L.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Αυτό είναι διευκρινιστικό και σύμφωνα με αυτό που σκέφτηκα να προσπαθήσω. Με κάνει επίσης να συνειδητοποιήσω ότι μάλλον δεν πρόκειται να πάρω αυτό που θέλω. Προσπαθούσα να έχω μια πιο ευφορική εμπειρία που θα εξακολουθούσε να αντιμετωπίζει τους λόγους για τους οποίους το παίρνω. Αλλά έχοντας διαβάσει την απάντησή σας, φαίνεται ότι δεν θα πάρω αυτό το χτύπημα χωρίς είτε να αυξήσω την ποσότητα που παίρνω από το στόμα είτε να το καπνίσω. Είτε έτσι είτε αλλιώς είναι ακαδημαϊκό σε αυτό το σημείο, επειδή προσπαθώ ακόμα να μάθω να το κάνω.
Ευχαριστώ και πάλι, το εκτιμώ.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Μια παλιά πόρνη στο Ουίνδσορ του Καναδά είπε σε έναν φίλο μου ότι παλιότερα συνήθιζαν να παίρνουν καθαρή σκόνη σπιντ που αν την έπαιρνες ενδοφλέβια θα είχες άμεσο οργασμό. Αυτό μου ακούγεται σαν μπούρδες και δεν ανέφερε ποτέ πόσο ακριβώς ήταν, οπότε το "τότε" μπορεί να ήταν οποτεδήποτε πριν το 2000.
 

Pororo

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
79
Reaction score
35
Points
18
Deals
11
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον θέμα. Θα μπορούσατε να βγάλετε ένα συμπέρασμα σχετικά με ένα τέλειο σιτηρέσιο για τις τάσεις των σύγχρονων ημερών;
 

Suriv01

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 9, 2023
Messages
23
Reaction score
71
Points
18
Deals
16
Ψάχνει κανείς για 30mg Adderall B974 ?
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
44
Points
18
Δεν είναι τόσο δύσκολο να κοιμηθεί κανείς μετά την κατανάλωση ταχύτητας.

Προσπαθήσατε ποτέ να κοιμηθείτε όταν είστε σε G-Rebound, π.χ. μερικές ώρες μετά την κατανάλωση 20ml GBL;
 

lasta123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 22, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
3
Τότε έχετε κακή ταχύτητα αν δεν είναι δύσκολο 😆
 
Top