Γιατί η απόδοση της DMT μου είναι τόσο μικρή;

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Ακολούθησα τα βήματα του σεμιναρίου.
Χρησιμοποιήθηκε το
250 γραμμάρια αλεσμένου φλοιού ρίζας ρίζας mimosa hostiles.
Απιονισμένο νερό
Υδροξείδιο του νατρίου NaOHp
Υγρό αναπτήρα Zippo.

Το ταρακούνησα και το άφησα να διαχωριστεί όπως λέει και πήρα το κίτρινο υγρό.
Επανέλαβε τη διαδικασία και αφού το άφησε στην κατάψυξη, υπήρχε απόδοση μόνο για ένα DMT vape stick. Το οποίο ήταν σίγουρα αυτό που περίμενα.

Τι έκανα λάθος γιατί αυτή ήταν η δεύτερη φορά που το έκανα αυτό και πήρα τα ίδια αποτελέσματα.

Η μόνη σκέψη που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι οι φλοιός της ρίζας δεν ήταν εξαιρετικά λεπτόκοκκος αλεσμένος. Χρησιμοποιήθηκε ένας ηλεκτρικός καφετιέρα.
Δεν είμαι σίγουρος αν ήταν αυτό που κατέστρεψε την απόδοσή μου.
 

Anarchy Labz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 9, 2024
Messages
54
Reaction score
43
Points
18
Η απόδοση της DMT επηρεάζεται από το τεκ και κυρίως από την ποιότητα του φλοιού. Εάν χρησιμοποιήσετε φλοιό κακής ποιότητας, θα έχετε κακή απόδοση. Δεν νομίζω ότι η απόδοσή σας είναι κακή λόγω της άλεσης της σκόνης, νομίζω ότι ένας μύλος καφέ είναι αρκετά καλός για τη κονιοποίηση του φλοιού. Σας συνιστώ να δοκιμάσετε να χρησιμοποιήσετε το υβριδικό AB Salt tek της Cyb. Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε περισσότερα από 100 γρ. για αυτό το tek, αλλά η απόδοση είναι πολύ καλή, οπότε απλά κάντε πολλαπλές παρτίδες. Προσπαθήστε επίσης να προμηθευτείτε καλό φλοιό.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Ενώ πριν, δεν μπορώ να το βρω τώρα πια, στο YT ο GordoTek έδειχνε απλή μέθοδο εκχύλισης, όσο δείχνει η εμπειρία μου και η εμπειρία του φίλου μου, ήταν κάπως καλύτερη απόδοση και πιο απλή μέθοδος όπως είδα. Θα πρέπει να έχω αυτό το βίντεο κατεβάσει κάπου, αν θέλετε μπορώ να κάνω μια μικρή αναζήτηση και να σας το στείλω @fosties.

Let me know :)
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Αυτό το
https://www.patreon.com/posts/written-out-of-21369133
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Φαίνεται ότι αυτό, πήρε 2 εκδόσεις πριν αφαιρεθεί από το YT. Έχω ακόμα μια από τις εκδόσεις βίντεο, αν κάποιος ενδιαφέρεται. ;)
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Όπως επίσης, δεν θυμάμαι το όνομα του τύπου, αλλά υπήρχε τόσο αναθεματισμένο idiot proof AB tek, κυριολεκτικά 4 συστατικά και ένα βάζο + πιάτο pyrex για εξάτμιση :)
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Δοκίμασα επίσης να θερμάνω λίγο το υγρό με την ευχή να αυξήσω την απόδοση, αλλά ούτε αυτό βοήθησε.
Ίσως να φταίει ο φλοιός της ρίζας με μια μικρή ποσότητα DMT σε αυτόν.
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Η θέρμανση μάλλον δεν έχει καμία σχέση με την αύξηση των αποδόσεων :) imo. η χαμηλή ποιότητα του φλοιού της ρίζας είναι θέμα....
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Btw. γιατί δεν χρησιμοποιήσατε κάτι για να αλλάξετε το pH, μόλις κάνατε κλικ τώρα... εννοώ χαλαρό ασβέστη ή κάτι τέτοιο...
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Η οξίνιση μπορεί να είναι το κλειδί για να βγάλει περισσότερα, δεν είμαι σίγουρος...
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Δεν είμαι ειδικός αλλά απ' όσο θυμάμαι η διμεθυλοτρυπταμίνη διαλύεται ευκολότερα σε pH μικρότερο του 7, ελπίζω κάποιος με καλύτερες γνώσεις να με διορθώσει αν δεν έχω δίκιο.
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Δεν γνωρίζω τίποτα για τη χημεία που κρύβεται από πίσω, αλλά αυτό είναι κάτι που θα μπορούσα να δοκιμάσω την επόμενη φορά.

Είναι περίεργο γιατί υπάρχει πραγματικά τέτοια διαφορά στην ποσότητα DMT που περιέχει ο φλοιός της ρίζας; Πώς να ξέρετε αν πρόκειται για "καλό" ή "κακό" φλοιό ρίζας; Είναι η μόνη πηγή που γνωρίζω όπου μπορώ να το αγοράσω, οπότε φαίνεται ότι τα έχουν διαφορετικά σήματα χαμηλής DMT φλοιών ρίζας.
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Ναι, υπάρχει μια τέτοια διαφορά. Το καλό και το κακό εξαρτάται κυρίως από τον προμηθευτή. Ο άνθρωπος. Μπορείς να αγοράσεις ένα λουκάνικο όπου το 35% είναι κρέας, το υπόλοιπο είναι μυστήριο + MSG.... Και μπορείς να αγοράσεις ένα λουκάνικο που ουσιαστικά περιέχει 98% κρέας, χωρίς μυστήριο....
 

pshcrmth

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2024
Messages
84
Reaction score
41
Points
18
Και όπως είπα και πριν, το pH υποτίθεται ότι πρέπει να είναι μικρότερο από 7...
 
Top