Γιατί δεν υπάρχει αμφεταμίνη με τη μορφή οξαλικού άλατος

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Γιατί δεν υπάρχει αμφεταμίνη με τη μορφή οξαλικού άλατος
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Μπορείτε να σχηματίσετε οξολικό άλας των αμινών, αλλά υποθέτω ότι είναι λίγο δύσκολο, μπορεί να είναι καλή εναλλακτική λύση για το hcl, αλλά αν έχετε αφήσει οξαλικό οξύ στο προϊόν σας, είναι τοξικό

Η ελεύθερη βάση αμινών διαλύθηκε σε 5x τον όγκο της σε ξηρό IPA και προστέθηκε σταγόνα-σταγόνα σε 1eq άνυδρου οξαλικού οξέος διαλυμένου σε IPA. Σε κάποια περίπτωση, δεν σχηματίστηκε άμεσα στερεό. Προστέθηκε 3x ο όγκος του αιθέρα, και το erlenmeyer τοποθετήθηκε στην κατάψυξη. Μια ώρα αργότερα, είχε σχηματιστεί ένα ογκώδες αφράτο λευκό ίζημα. Διηθήθηκε υπό κενό, προσφέροντας ένα στερεό που έμοιαζε με γέλη. Τριτοποιήθηκε με αιθέρα και ξηράνθηκε με αναρρόφηση και στη συνέχεια υπό κενό. Η ανάκτηση ήταν μεταξύ 60 και 95%.
Η εξάτμιση του διηθήματος δίνει ένα ελαιώδες υλικό, το οποίο θρυμματίζεται όταν καλυφθεί με αιθέρα και τοποθετηθεί στον καταψύκτη. Η επανακρυστάλλωση με IPA:αιθέρα απομακρύνει τα τελευταία ίχνη οξαλικού οξέος.

Με τη μέθοδο αυτή μπορείτε επίσης να σχηματίσετε κιτρικά άλατα
Αντί του ιππα μπορείτε να δοκιμάσετε να χρησιμοποιήσετε οξικό αιθυλεστέρα.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Σας ευχαριστώ για την υπομονή σας να απαντήσετε, στην πραγματικότητα, δεν έχω φτάσει ακόμη σε αυτό το στάδιο. Επί του παρόντος αντιμετωπίζω αποτυχία στη διαδικασία εξαγωγής εφεδρίνης από την εφέδρα χρησιμοποιώντας εφέδρα.
 
View previous replies…

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Είναι εντάξει, όσον αφορά την εξαγωγή από την Ephedra δεν μπορώ να σας βοηθήσω, επειδή ποτέ δεν το έκανα ο ίδιος ή ακόμη και να ερευνήσω πολύ γι 'αυτό
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Έχω μια τολμηρή ιδέα: Δεδομένου ότι η Ephedra sinica απελευθερώνει συνεχώς εφεδρίνη όταν διαλύεται σε ζεστό νερό, θα ήταν δυνατόν να θερμανθεί άμεσα ένα μείγμα Ephedra sinica, ιωδίου, κόκκινου φωσφόρου και νερού υπό παλινδρόμηση για 24 ώρες; Θα μπορούσε το προϊόν που θα προέκυπτε να δώσει άμεσα μεθαμφεταμίνη ελεύθερης βάσης;
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Ίσως θα έχει χαμηλή απόδοση με πολλά οργανικά παραπροϊόντα και ποιος ξέρει τι παρενέργειες, δεν θα το συνιστούσα καθόλου
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Σας ευχαριστώ, αλλά με τους σημερινούς περιορισμένους πόρους μου, ίσως δεν θα μπορέσω να παράγω κάποιο χρήσιμο προϊόν. Προς το παρόν, δεν είμαι σε θέση να εξαγάγω αποτελεσματικά ούτε καν την πρόδρομη ουσία εφεδρίνη από το φυτό εφέδρα.
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Δοκιμάστε άλλες διαδρομές, ίσως δοκιμάσετε να εξάγετε εφεδρίνη ή ψευδοφάρμακο από χάπια
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Η χώρα μου δεν έχει πρόσβαση σε τέτοια φάρμακα και πολλοί διαλύτες υπόκεινται σε περιορισμούς. Επί του παρόντος, φαίνεται ότι η πιο βιώσιμη επιλογή είναι η εξαγωγή εφεδρίνης από το φυτό εφέδρα και, στη συνέχεια, να ακολουθήσετε τη διαδρομή της Μόσχας χρησιμοποιώντας ιώδιο και κόκκινο φώσφορο σε παλινδρόμηση. Ωστόσο, το επόμενο εμπόδιο είναι η απόκτηση αερίου υδροχλωρικού οξέος και δεν είμαι σίγουρος πώς να προχωρήσω. Έχετε κάποια πρόταση σχετικά με το αέριο υδροχλωρικό οξύ; Μπορεί το άνυδρο θειικό ασβέστιο και το οξαλικό οξύ να παράγουν αέριο υδροχλωρικό οξύ; Το μόνο οξύ στο οποίο έχω πρόσβαση είναι το οξαλικό οξύ, γι' αυτό και ρώτησα για τα οξαλικά άλατα. και ο μόνος διαθέσιμος διαλύτης για την εκχύλιση είναι ο πετρελαϊκός αιθέρας, και δεν ξέρω αν μπορεί να αντικαταστήσει άμεσα το χλωροφόρμιο ή το τολουόλιο για την εφαρμογή.
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Δεν θα συνιστούσα το χειρισμό του hcl(g) πολλοί αρχάριοι χημικοί πεθαίνουν με αυτόν τον τρόπο, για να φτιάξετε αέριο hcl θα χρειαστείτε θειικό οξύ
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Χωρίς αέριο υδροχλωρικό οξύ, ακόμη και αν καταφέρετε να λάβετε την ελεύθερη βάση της μεθαμφεταμίνης, θα ήταν δύσκολο να κρυσταλλωθεί. Έχετε άλλες προτάσεις; Το θειικό οξύ είναι περιορισμένο και δεν μπορώ να το προμηθευτώ.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Έχετε δοκιμάσει αυτό το εγχείρημα μόνοι σας και θα μπορούσατε ίσως να δώσετε μερικές φωτογραφίες του τελικού προϊόντος;

Το βρήκα σε ένα άλλο φόρουμ όπου ο χρήστης ανέφερε επίσης τη δυνατότητα χρήσης κιτρικού οξέος αντί οξαλικού οξέος στην ίδια διαδικασία :)
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Εξαρτάται σε ποια χώρα βρίσκεστε
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Μπορεί να επιτευχθεί κρυστάλλωση με τιτλοδότηση διαλύματος υδροχλωρικού οξέος;
 
View previous replies…

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Ναι, μπορείτε να το κρυσταλλώσετε σε αιθέρα με υδροχλωρικό οξύ
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Ω, αγαπητέ μου, ο αιθέρας είναι επίσης ρυθμισμένος, μπορεί τότε να χρησιμοποιηθεί ο πετρελαϊκός αιθέρας;
 

oldgalaxy

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 21, 2023
Messages
16
Reaction score
9
Points
3
Αντί για αιθέρα μπορείτε να κάνετε ανακρυστάλλωση με διπλό διαλύτη με ipa και ακετόνη,μπορείτε επίσης να το κάνετε μόνο σε ακετόνη αν θέλετε,δεν χρειάζεται να είναι άνυδρο
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Μπορώ να έχω πρόσβαση μόνο σε πετρελαϊκό αιθέρα, μπορώ να τον χρησιμοποιήσω;
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
u μπορεί να κάνει αλάτι αλλά αμφεταμίνη hcl
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Γεια σας! Έχετε εμπειρία στην παραγωγή αμφεταμίνης hcl ή οποιαδήποτε στοιχεία σχετικά με την παραγωγή της;
 
Top