1-fenüül-2-propanooni (P2P) süntees dietüül(fenüülatsetüül)malonaadist

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus

See on üks lihtsamaid viise 1-Fenüül-2-propanooni (P2P) saamiseks. Dietüül(fenüülatsetüül)malonaati saab osta mõnel veebiturul üsna lihtsalt või sünteesida ise selle meetodi abil. Samuti võite õppida teisi P2P sünteesimise viise meie foorumis, järgides linke: P2P süntees bensaldehüüdist MEK-ga, P2P süntees alfa-metüülstüreeni oksoneerimisega, Fenüülatsetooni (P2P) süntees Grignardi reaktiivide abil, Fenüülatsetooni (P2P) tööstuslik tootmine benseenist, P2P süntees P2NP-st NaBH4 abil K2CO3/H2O2 süsteemi abil.

Raskuse hinnang: 3/10
YmPRJSx7AG
N8wEt9QhAk

Seadmed ja klaastooted:96HPpoRuJa

Reaktiivid.

  • Fenüülatsetüülmalonaat (1) 48,5 ml (55,66 g, 0,20 mol) [Dietüül(fenüülatsetüül)malonaat; CAS 20320-59-6];
  • jäääädikhape (AcOH) 60 ml;
  • Kontsentreeritud väävelhape (H2SO4) 7,5 ml;
  • Destilleeritud vesi ~240 mL;
  • Naatriumhüdroksiidi (NaOH) 20 %-line lahus ~100 mL;
  • Dietüüleeter (Et2O) ~150 mL;
  • Naatriumsulfaat (Na2SO4) veevaba ~100 g;
  • kuivatiit ~50 g (valikuline).

Menetlus

Dietüülfenüülatsetüülmalonaadile (1 ) 48,5 mL (55,66 g, 0,20 mol) lisati 60 mL jäääädikhappe, 7,5 mL kontsentreeritud väävelhappe ja 40 mL vee lahust ning segu refluksiti 500 mL ümarpõhjalises kolvis koos tagasivoolukondensaatoriga neli või viis tundi, kuni dekarboksüleerimine oli lõpule viidud. Reaktsioonisegu jahutati jäävannis, leelistati 20 % naatriumhüdroksiidi lahusega ja ekstraheeriti eraldussahvris mitme portsjoni eetriga (~3 x 50 ml). Ühendatud eeterekstrakte pesti veega (~200 ml), kuivatati veevaba naatriumsulfaadiga (Na2SO4), millele järgnes kuivati (valikuliselt) ja lahusti destilleeriti ära. Ketooni (2 ) sisaldav jääk destilleeriti vaakumis, et saada 1-fenüül-2-propanooni (2) 71 % saagisega (b.p. 97-98,5 °C/13 mmHg, 214-215 °C/760 mmHg).
D4Rc6hT2YU

Alternatiivne dietüül(fenüülatsetüül)malonaadi hüdrolüüs BMK-ks ja PAA-ks (fenüülatsetoon ja fenüüläädikhape)

See on alternatiivne sünteesimeetod, mis võimaldab saada fenüülatsetooni (P2P) dietüül(fenüülatsetüül)malonaadist. See meetod koosneb dietüül(fenüülatsetüül)malonaadi leeliselisest hüdrolüüsist fenüülatsetüül-maloonhappe naatriumsoolaks, mis seejärel hüdrolüüsitakse odava ja kergesti kättesaadava soolhappega. Lisaks sellelevõtab see sünteesimeetod vähem seadmeid ja toodab kõrgekvaliteedilist toodet.

Seadmed ja klaastooted.

  • 5L kolmekaeluseline ümarpõhjaline kolb või keemiline partiireaktor;
  • Ülemine segisti;
  • tagasivoolukondensaator;
  • Retordialus ja klamber seadme kinnitamiseks;
  • 1L eraldussahtel;
  • Veevann ja jää;
  • 1000mL x2; 500mL x2; 250mL x2 keeduklaasid;
  • pH-indikaatorpaber;
  • laborikaal (sobib 0,01-100 g);
  • 100mL ja 1000mL mõõtesilinder;
  • Kuumutusplaat;
  • Filtripaber;
  • Sulgur;
  • Frige;
  • Klaasist varras.

Reaktiivid.

  • Dietüül(fenüülatsetüül)malonaat 800g (cas 20320-59-6).
  • Naatriumhüdroksiid (NaOH) 230g;
  • Destilleeritud vesi 1230 ml;
  • Soolhape (HCl aq);

Fenüülatsetüül-maloonhappe naatriumsool dietüül(fenüülatsetüül)malonaadist
1. Leeliselise vesilahus 50% valmistatakse eelnevalt, et sellel oleks aega jahtuda. Naatriumhüdroksiid 230g (NaOH) lahustatakse 230g vees ja jahutatakse toatemperatuurini.
2. Eemaldatakse naatriumhüdroksiid 230g vees ja jahutatakse toatemperatuurini. Jahutatud NaOH vesilahus valatakse tilgutuslehtrisse ja see paigaldatakse reaktorisse.
3. Jahutatud NaOH vesilahus valatakse tilgutuslehtrisse ja see paigaldatakse reaktori peale. Dietüül(fenüülatsetüül)malonaat 800g valatakse reaktorisse. Reaktsioon viiakse läbi toatemperatuuril, kuid hüdrolüüsi ajal tuleb kasutada sundjahutust.
4. Hüdrolüüsi ajal kasutatakse hüdrolüüsi. Segaja lülitatakse sisse ja külmale reaktsioonisegule hakatakse aeglaselt lisama külma (2-4°С) NaOH vesilahust. Segu segatakse 12 tundi. Reaktsiooni temperatuuri tuleb kontrollida (segu on isekuumenenud). Lahuse lisamisel muutub reaktsioonisegu (RM) värvus ja pakseneb, kuni see muutub täiesti paksuks ja tükiliseks. Klombid purustatakse homogeenseks massiks.
5. RM viiakse reaktorist vaakumfiltreerimissüsteemi lehtrisse ja filtreeritakse. Saadakse fenüülatsetüül-maloonhappe naatriumsool
.
Vz195kIxyn

Fenüüläädikhappe ja fenüülatsetooni (P2P) süntees fenüülatsetüül-maloonhappe naatriumsoolast

6. Eelmises etapis saadud fenüülatsetüül-maloonhappe naatriumsool pannakse reaktorisse ja lisatakse vett 1L.
7. Reaktori mantlit kuumutatakse pideva segamise ajal 60-65°С-ni. Fenüülatsetüül-maloonhappe naatriumsool peab olema täielikult lahustunud.
8. Pärast täielikku lahustumist lisatakse soolhapet (HCl aq) kuni pH väärtuseni <3. Reaktsioonisegu kuumutatakse 60-80°С ja segatakse.
9. Umbes ühe tunni pärast on fenüülatsetüül-maloonhappe naatriumsoola hüdrolüüs lõpule viidud. Segisti ja kuumuti lülitatakse välja. Kihid eraldatakse.
10. Kui segu on veel kuum, lastakse alumine veekiht välja ja visatakse ära. Kihid võib eraldada eraldussahvri abil. Ülemine kiht kogutakse kokku
.
451mxnFst3

Fenüüläädikhappe ja fenüülatsetooni eraldamine

11. Ülemise kihi jahutamise ajal külmkapis kristalliseerub fenüüläädikhape. Saagis on umbes 400 g segu.
12 . Pärast eraldamist dekanteerimise teel saadakse 200g fenüüläädikhapet ja 200g fenüülatsetooni (saagis 52%). Fenüülatsetooni (P2P) puhtus on üsna hea edasiseks sünteesiks ilma täiendava puhastamiseta
.
 
Last edited:

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tegin selle protsessi edukalt!
Püüame lihtsalt lahendada väikese probleemi soola sadestumisega leelistamisfaasis.
Ma olen väga tänulik G.Pattonile kogu tema abi eest suur asjatundlik tänu veelkord.
 

hello999

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Teostage CAS 20320-59-6 ametlik menetlus Pärast 4 tundi reaktsiooni 80 ° C juures, lõpetage kuumutamine, seejärel reguleerige leelise pH-d naatriumhüdroksiidiga, kuni 7, see ei saa tõusta, tekib kihistumine, õli kiht on peal ja seejärel lisatakse eetri ekstraheerimine ja algab kihistumine ja eetri kiht ekstraheeritakse ja algab ülemine kiht, ja destillatsioon atmosfäärirõhul 220° juures jätkub, ja temperatuur hoiab seda 110° juures, ja palju vedelikku destilleeritakse, ja ma arvan, et see on eeter, ja siis hakkab ilmuma, ja see nähtus kolvis ma arvasin, et see oleks 216° destillatsioon, et toota P2P, kuid ei ole probleemi Kuidas ma saan seda parandada
OMFev1UKyi
67sndKGcSX
KeJz5TXa7Z
S2AbnWfuwd
ZTvwW8VFmN
 
View previous replies…

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Tere, kas olete lahendanud probleemi, et te ei saa 12 PH-ga? Mul tekkis ka sama probleem. Palun aidake mind. Tänan teid.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Me oleme praktiliselt kindlad, et sade on naatriumatsetaadi sool äädikhappest, mõni idee selle vältimiseks või lahendamiseks?
Sest suures mastaabis oleks probleem.
Tänud.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
See võib olla ka NaSO4. Parim lahustuvus vees on MgSO4. Kui teil on MgOH2, võite proovida asendada NaOH.
MgSO4 on 35,1 g/100ml temperatuuril 20deg.
Na2SO4 on 19,2 g/100ml temperatuuril 20 kraadi juures.
K2SO4 on 11,1 g/100 ml temperatuuril 20 kraadi.
 
Last edited by a moderator:

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok me proovime seda ja ajakohastame teid, igatahes on veel üks probleem õli saagis on väga madal ja ma arvan, et ma tean, miks võiks olla:

Refluks samm peab olema vahepealne toode, mis keeb umbes 75-80C, nii et segu ei lähe üles seda temp, kui sa kuumutada rohkem sa kaotad toote kondensator.
Äädikhape keeb 118C juures.
vesi 100C juures
20320 temperatuuril 120C
väävelhape 337C juures
Nii et ainult vahesaadus võib keema ja tagasivoolav olla sellel temperatuuril, minu arvates ei võimalda see madal temperatuur teha reaktsiooni korralikult, seetõttu on saagis väike.
Me mõtleme muudatustele, et seda parandada, kuid on raske uskuda, et täpselt selle meetodiga saab 71% saagise eespool selgitatud põhjustel.
Tänan teid.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tere,

Kas on mõtet midagi muuta, et reaktsioonis oleks võimalik rohkem temperatuuri saavutada? Meil on vaja segu, mis ei tekita madala keemistemperatuuriga vaheprodukti.
Täname.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok kõigis katsetes, mida ma olen teinud, muutub segu mõnikord kollakas läbipaistvaks ühes kihis:
https://anopic.us/SwA2AN3mtVGbAmQaFCiZLFmyM7TIBPDKLVrVxSTz.jpg
Ja mõnikord muutub see kollaseks, kuid mitte läbipaistvaks ja see on 2 erinevat kihti.
On väga kummaline, sest midagi erinevat või muutunud neis ei ole.
Kindel on see, et 20320 segus tekitab vaheprodukti, mis on etüülatsetaat, see toode on madala keemistemperatuuriga ja ei lase segul üle 80C saada, me mõtleme selle destilleerimisele, kuid ei ole lihtne valida, millisel hetkel seda täpselt teha, sest see võib aidata reaktsioonil mõnel hetkel.
Teine kindel asi on see, et 20320 muutub tahkeks, kui see muutub leelise üle 8-9ph, nii et kuna baasistamise etapis saab seda tahket ainet uuesti happes lahustada, kui see ilmub, on täiesti erinev tahkest ainest, mis ilmub pärast leelise lisamist.
Me jätkame testide ja muudatuste tegemist, et seda parandada.
Täname,
 

SpeeD

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 18, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Kas vaakumdestillatsiooni asemel võib kasutada lihtsat vaakumdestillatsiooni?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kas saate oma küsimusest aru? :unsure: Kas te mõtlete vaakumdestillatsiooni asemel lihtsat destillatsiooni? Võite, 216 kraadi C on keemistemperatuur normaaltingimustes.
 

SpeeD

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 18, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Kas lihtne destillatsioon+vaakum võib asendada pöörlev aurusti?
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jah, seda saab. Protsessid on samad.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Tere,

COuld keegi vastata mõnedele kahtlustele?

1.- leelestamine NaOH-ga 20%, milline on ph sihtväärtus?
2.- kas ma võiksin ekstraheerimiseks kasutada dietüüleetri asemel diklorometaani?
3.- Millist kihti pean ekstraheerima mitme portsjoni eetriga (~3 x 50 mL)?
4.- Mida tähendab "kombineeritud eeterekstraktid"?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tere, leeliseline on pH 12
Ma arvan, et jah
Kiht koos P2P (õline)
(~3 x 50 mL)? - Iga osa järjestikuse ekstraheerimise 50 + 50 + 50 mL ühendatakse. Loe ekstraheerimise kohta Lab FAQ jaotisest.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Aitäh! veel üks... seoses 3. küsimusega (ekstraheerimine eetriga), kuidas seda tehakse? Ma mõtlen, et ma pean eemaldama õlise kihi (koos P2P-ga) ja lisama eetrit teisele kihile, et sealt eraldada huvitav ühend (P2P), kas see on õige?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>>>Luge ekstraheerimise kohta labori KKK jaotises.
Lihtsalt lisage lahusti reaktsioonimassile, nagu on kirjeldatud kasutusjuhendis, ja viige läbi ekstraheerimine.
 

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Millised on asendusvõimalused?
  • Jäääädikhape (AcOH) 60 ml;
  • Kontsentreeritud väävelhape (H2SO4) 7,5 ml;
  • Dietüüleeter (Et2O) ~150 mL;
Laos:
äädikhape 70%

soolhappe vesilahus:
Ühend
vesi, inhibeeritud soolhape 5% või rohkem, kuid vähem kui 15%, mitteioonilised pindaktiivsed ained < 5%.

Isopropüülalkohol
Petrooleeter
Dikloroetaan
Benseen
Tolueen
Metüülamiin 38%

Palun abi!?
 
Last edited:

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Ha-ha-h...
Mul näib olevat tõsisem probleem.
Müüakse dietüül-2-fenüülmalonaati, mitte dietüül(fenüülatsetüül)malonaati.
:-(
 
Top