4mmc, puhastusmenetlus

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Tere! Olen sattunud sellise 4mmc (pildiga seotud), mis ei meenuta mulle teisi vorme, mida olen varem näinud.
Seda ei soovitata ninapidi manustada müüja poolt. Ilmselt ka mitte IV, ma ei laseks kellelgi riskida.
Olen uurinud kristalliseerumise juhendit, kuid kahjuks on mul probleeme selle keetmisega IPA-s, sest korteris on aurud.
Mis on õige protseduur selle puhastamiseks? Otsin esmajärjekorras näpunäiteid kelleltki, kellel on (ehk) kogemusi 4mmc pildi kohta.

Kas külm IPA, lihtsalt lahustada ja lasta aurustuda?
Või atsetoon? lihtsalt loputada läbi ja filtreerida?

Minu lootus on saada see sobivaks nina manustamiseks.
 

Attachments

  • OVfZ6vJyrN.png
    OVfZ6vJyrN.png
    809.4 KB · Views: 329

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Ainult atsetooniga pesemine ja viimistlemine
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Kas ei oleks parem seda ainet lihtsalt mitte kasutada ja ära visata?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
IPA-d võib kuumutada veevannis suletud purgis ja selle 4mmc võib eelnevalt sinna panna. Segage purgi sisu, kuni 4mmc on täielikult lahustunud, seejärel jahutage sisu ja asetage see 8+ tunniks sügavkülma. Pärast sadestamist filtreerige läbi paberfiltri.
 

PeterKeta

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
See kõlab väga hästi. Kas ma võin lihtsalt küsida, kui kuum IPA võiks olla? Ja veevann peaks olema hiljuti keedetud veest? Kas kohvifiltrist piisab või on teil mõni muu soovitus :)? Samuti kuidas lahustit soovitatakse? Lihtsalt piisavalt lahustatava sisu jaoks?
Tänud!
 

hotelier

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 19, 2023
Messages
5
Reaction score
5
Points
3
Tere,

Mul olid viimase aasta jooksul üsna sarnased partiid (võib-olla sama...AT? ;))
Kui nii, siis on teie müüjal õigus - see kraam on nohutu ;) Siis ei piisa lihtsast külmast atsetoonipesust. Kuigi see tuleb valge ja kuivana välja (niiske/mahlane kraam on atsetoonivooluga lahustunud), säilitab see suures osas oma piprane torkivus ja seega pisaravõitu omadused.
Kui see aga korralikult ümber kristalliseerub, tuleb see välja läbipaistvate kuni valgete kristallidena, millel ei ole peaaegu mingit märgatavat lõhna ja mis on nina jaoks meeldivalt mahe.

Mina läheksin destilleeritud H2O ja IPA seguga. Mida rohkem IPA-d on segus, seda peenemad ja piklikumad (nõelakujulised) kristallid kasvavad.
Kui plaanid hiljem minna lihtsate kohvifiltritega, siis tahad kasvatada dessentskristalle sellise suurusega, et need ei libise läbi pooride. Seetõttu soovitaksin suhteks midagi 70:30 kuni 50:50 Vesi:IPA vahel.
Kuumuta segu (lõdvalt kaanega kaetud) kergele keemistemperatuurile (~70-80-C) ja lisa seejärel tilkhaaval/väikestes annustes segades teise anumasse, mis juba sisaldab ettevalmistatud 4-MMC-d. Lõpetage vedeliku lisamine, kui kõik tahked ained on täielikult lahustunud (lahust ei ole vaja ulatuslikult keeta!). Asetage teine anum sel ajal kuuma veevanni, et vältida liiga kiiret jahtumist ja seega suurema lahusti kasutamise võimalust, kui tegelikult vaja on, vt allpool).

Piisab 2-3 ml vee+IPA lahustisegu grammi kohta. Sellise protseduuri puhul on aurud/lõhn minimaalne.
Olge ettevaatlik, et mitte lisada liiga palju vedelikku, sest see pikendab asjatult protsessi aega ja võib vähendada saagist (kui reXing toimub peamiselt jahutamisel).
Ja siis, liigse lahusti välja keetmine, kui droon on juba lahuses, tekitab kindlasti agressiivselt haisevaid aurusid :)

Lõpuks laske aeglaselt jahtuda toatemperatuurini ja jätke see selle aja jooksul segamata. Ole kannatlik, sest esimeste kristallide moodustumine võib kesta mõned tunnid. Kui kristallide kasv toatemperatuuril peatub, viige see ettevaatlikult mõneks tunniks külmkappi, et lahusest rohkem välja pigistada.
Lõpuks filtreerige järelejäänud lahus ära (hoidke see alles ja laske aurustuda, sest lahuses on ikka veel mef, mis hiljem peenemate kristallidena välja sadestub (mis on siiski veel rohkemate lisanditega... neid saate hiljem teises etapis puhastada).
Peske saadud kristallid mõne tilga jääkülma atsetooniga sügavkülmikust. Laske kuivada ja nautige 😉
Head õnne
Hotelier


P.S.: Vesi+Ethanool segu annab veel ilusamaid kristalle, etanool on aga natuke keerulisem, kuna aurustub aeglasemalt kui IPA ->täpsem lahusti/lahusti suhe peab olema täidetud, muidu ootad nädal+ saamist või keemist ära, ja seda ei taha. Lisaks juhtub EtOH-ga "õlitamine" sagedamini kui IPA imega. Ja te tahate seda veelgi vähem;)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
See on mõnevõrra kummaline, kuid ka mul on raskusi suurte kristallide saamisega, kuid minu puhul olen teadlik, et see tuleneb peamiselt kannatamatusest.
 
Top