5-MeO-trüptamiin (mehhamiin) melatoniinist: lihtne tee

Hailstorm

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2022
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Menetlus:

32 g tosüülhappe monohüdraati lahustati 150 ml vees ja refluksiti koos 8 g melatoniiniga 9 tundi ümarpõhjalises kolvis. Segu dekanteeriti, basifitseeriti aeglaselt 12 g NaOH-ga jäävannis ja jahutati, kuni see on selge. Sade filtreeriti, pesti kaks korda külma kontsentreeritud ammoniaagiga ja kuivatati vaakumis, et saada 4,444 g valget pulbrit (67%).

Iseloomustus:
  • Positiivne reaktsioon (lilla värvuse areng) 0,2% etanoolse ninhüdriiniga, mis viitab primaarsele (või sekundaarsele) amiinile.
  • Sulamistemperatuur: 121,4 °C (kirjanduses 121,5 °C).
  • Neutraalses ja aluselises vees halvasti lahustuv, happelises vees lahustuv. Mõnevõrra lahustub etanoolis. Väga hästi lahustub atsetoonis, metanoolis, DCM-is ja THF-is. Lahustub kuumas atsetonitriilis.
  • Tosülaatsool rekristalliseerub hästi etüülatsetaadist. Lahustub väga hästi kuumas ja/või happelises vees. Mõnevõrra lahustub DCMis, halvasti lahustub THFis, peaaegu lahustumatu atsetoonis.
  • Sarnaselt melatoniinile neelab mexamiin 264 nm ultraviolettvalgust. Erinevalt melatoniinist EI luminestseeri 365 nm valguses.
  • IR-spektris on kaks piiki 3335 cm-¹ ja 3283 cm-¹ juures, mis vastavad primaarse amiini kahe N-H sideme venitusele. Üldiselt on spekter peaaegu identne jaemeksamiini spektriga (lisatud), väikese anomaaliaga 1650 cm-¹ piirkonnas. Selle piirkonna piigid vastavad amiidide C=O-karbonüülrühma venitusele, mis tähendab, et tootes on jälgi melatoniini. Tundub, et seda ei ole vaja puhastada, sest melatoniin kaob järgnevates reaktsioonides.

Märkused:
  • Fosfor- ja väävelhappe kasutamine tosüülhappe asemel tõi kaasa toote olulise saastumise pruuni räbuga.
  • Reaktsiooni ei optimeeritud - võimalik, et tosüülhappe ja NaOH kogust saab vähendada.
  • Happeline hüdrolüüs on pöörduv reaktsioon, seega ei kulge see lõpuni. Keetmine üle 8-10 tunni ei anna tõenäoliselt palju suuremat saagist. Ainus võimalus saagise suurendamiseks näib olevat äädikhappe pidev destilleerimine reaktsioonisegust välja või metanooli pidev lisamine ja madalalt keeva metüülatsetaadi välja destilleerimine.
  • Kuigi melatoniin lahustub neutraalses vees halvasti, lahustub see happelises või aluselises vees, värvides selle kollaseks.
 

Attachments

  • Rs7zLwpHZB.png
    Rs7zLwpHZB.png
    54.3 KB · Views: 236

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Vabandust, kui see on rumal küsimus. Kas PTSA (PARA TOLUENE SULFONIC ACID) on sama, mis tosüülhappe monohüdraat. Kui ma googeldan tosüülhappe monohüdraati, siis mulle näidatakse PTSA-d.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Jah, tosüülhape on PTSA ja trifüülhape on trifluorometaansulfoonhape, ma lasen teil otsida, mida AIBN tähistab... nagu väike praktika (te loete ka lühikirjeldust, mis on nagu telliskivi teie valduses olevate keemiaalaste teadmiste seinale). STAB on ka hea teada materjal nagu ka Red-Al, mis aeglaselt LAH-i asendab. Need on terminid, mida peate koguma. PyBOP ja DCC, EDC ja teised on spetsiifilisemad (tellised ülemisest seinast). Loomulikult peab teadma, mida tähendavad DCM, THF ja Et2O... DIBAL on jälle asjatundjatele.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
mõistetud ja sul on õigus, kui ma google teema ütled ma ei saa aru, et ja siis ma google, mida ma ei saa aru seletus selle nagu vene nukk see läheb sügavamale ja sügavamale. see on üsna huvitav ja see murrab mu pea, kuid ma ei anna alla. jätkab õppimist
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Olenemata saagist, olete teinud head tööd. Mina läheksin ikkagi baashüdrolüüsi juurde, kuid see on tore kirjeldus happehüdrolüüsi preparatiivsest lähenemisviisist. Nagu te mainisite saagist saab suurendada, kui destilleerida MeOH, mis teatavasti aitab eemaldada äädikhapet, saate töödelda destillaati mõne lahustumatu alusega, et moodustada atsetaat koos.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Olen täiesti nõus. Mul on ka ravimata ADHD, nii et ma saan ülivihane hole'd, et ma ei saa välja!
See on põhjus, miks mul on umbes 4 projekti käimas - ja see on ainult keemiaprojektid!
 
Top